EM-il Vantaas selgusid poolfinaalpaarid

Soome Vantaas peetaval segavõistkondade EM-võistlustel peeti neljapäeval alagruppides kolmas ehk viimane voor ning selgusid poolfinaalidesse jõudjad. Vastavalt turniiri reglemendile asetati alagruppide võitjad erinevatesse poolfinaalidesse,  teiseks jäänud aga loositi. Nii juhtus, et esimese alagrupi võitja ja tiitlikaitsja Taani sai vastaseks oma alagrupikaaslase Saksamaa (Taani võitis teises voorus 3:2). Teise finalisti selgitavad teise alagrupi võitnud ning seitsmendat EM-i järjest nelja parema sekka pääsenud Venemaa ja Prantsusmaa (alagrupis võitsid venelased 4:1).

Paaride võitjad alustavad laupäeval finaali kohaliku aja järgi kell 15. Üllatusi alagrupiturniirid seega kaasa ei toonud, ehkki ka viimases voorus jäi ühes paaris üllatustulemus vaid ühe geimivõidu kaugusele.

Taanlased jätsid teist päeva järjest võidu vormistamise viimase matši osalistele. Kui kesknädalal Saksamaa vastu tõi kastanid tulest välja segapaar Niclas Nohr ja Amalie Magelund, siis neljapäeval Šotimaaga heideldes päästis päeva naispaar Maiken Fruergaard ja Freja Ravn. Avageim Julie MacPhersoni ja Ciara Torrance’i vastu võideti 21:15, teine kaotati 18:21, kuid kolmas taas võideti 21:15. Nohr ja Magelund kaotasid seekord kahes geimis, lisaks naispaarile tõid Taanile võidupunktid üksikmängijad Anders Antonsen ja Line Christophersen.

Esimese alagrupi teises viimase vooru kohtumises lõi Saksamaa Soomet kõigil viiel rindel, kuid enamat teisest kohast see enam ei andnud. Kolmanda koha sai Šotimaa ja neljandaks jäi võõrustajamaa Soome.

18.02, kell 18: Saksamaa – Soome 5:0

Teises alagrupis lõppesid mõlemad kohtumised 4:1. Alagrupis täiseduga esikoha saanud Venemaa lõi selle tulemusega Hollandit ja teisena medaliheitluses jätkav Prantsusmaa Inglismaad. Hollandlastele tõid ainsa võidupunkti (juba 0:3 kaotusseisus) naiste paarismängus Debora Jille ja Cheryl Seinen, inglastele tõi silma avakohtumises Johnnie Torjussen, kes alistas kolmes geimis Christo Popovi.