Euroopa meister sai selgeks kuue geimiga

Segavõistkondade Euroopa meister selgus Soomes Vantaas pingevabamalt kui oodata võis. Taani võitis esimest korda selle võistluse ajaloos finaali (ja üldse medalikohale) jõudnud Prantsusmaa suurema vaevata 3:0 ning osutus Euroopa parimaks võistkonnaks 18. korda. Alates 1996. aastast on taanlased esikohast ilma jäänud vaid 2013. aastal, mil finaalis kaotati Saksamaale.

Vantaas seni peetud neljast kohtumisest kolm vaid miinimumskooriga (3:2) võitnud Taani viis finaalis ette Euroopa esimene ja maailma teine reket Viktor Axelsen, kes alistas Christo Popovi 21:16, 21:12, kulutades selleks vaid 39 minutit. Kümmekond minutit rohkem kulus Mia Blichfeldtil Prantsusmaa esindaja Xuefei Qi alistamiseks, kuid selle kohtumise geimid olid lühikeseks jäänud finaali tasavägiseimad – 21:18 ja 21:19. Finaalile tõmbasid joone alla meeste paarismängu valitsevad Euroopa meistrid Kim Astrup ja Anders Skaarup Rasmussen, kes pallivahetused Ronan Labari ja Julien Maioga lõpetasid 40 minutiga numbritega 21:12, 21:14. Naiste paarismäng ja segapaarismäng jäeti ära.

Lisaks nimetatud neljale, finaalis platsile pääsenud taanlasele, said kulla kaela ka Anders Antonsen, Mathias Christiansen, Rasmus Gemke, Mads Pieler Kolding, Niclas Nohr, Frederik Søgaard, Alexandra Bøje, Line Christophersen, Maiken Fruergaard, Line Højmark Kjærsfeldt, Amalie Magelund, Mette Poulsen, Freja Ravn ja Sara Thygesen.

Prantsusmaa koondisse kuulusid veel Eloi Adam, Fabien Delrue, Thom Gicquel, Arnaud Merkle, Toma Junior Popov, William Villeger, Marie Batomene, Delphine Delrue, Vimala Heriau, Yaelle Hoyaux, Léonice Huet, Margot Lambert, Emilie Lefel, Lea Palermo ja Anne Tran.

Pronksi said poolfinaalide kaotajad ehk Saksamaa ja Venemaa.

F, 20.02: Taani – Prantsusmaa 3:0