Euroopa ainus lootus finaalide päeval on Viktor Axelsen

Kui enne laupäevaseid poolfinaale oli õhus võimalus, et esimest korda pärast 1988. aastat saab All England Openil meeste üksikmängu finaalis kaasa elada kahe taanlase mõõduvõtule, siis tegelikkuses Euroopa juhtiva sulgpallimaa mehed finaalist siiski ühe riigi siseasja korraldada ei suutnud.

Teise asetusega Viktor Axelsen ei petnud oma poolehoidjate lootusi ning alistas Malaisia mängija Zii Jia Lee 17:21, 21:13, 21:19. Viiendana tabelisse paigutatud Anders Antonsen jättis oma kohtumise esimese asetusega Tien Chen Chou (Taiwan) vastu avageimis seisul 14:17 pooleli vigastuse tõttu.

Axelsen osutus poolfinaalide peale ka ainsaks eurooplaseks, keda edu saatis. Naiste üksikmängus, kus nelja parema hulka jõudsid vaid endised võitjad, üritas 2015. aasta parim Carolina Marin (Hispaania) kõvasti ja võitis teise asetusega Tzu-ying Tai (Taiwan) vastu avageimi 21:19. Edasi haaras aga initsiatiivi 2017 ja 2018 selle turniiri võitnud ja mullu finaalis mänginud Tai. Teises geimis juhtis ta algusest peale ja võitis 21:13. Kolmandas geimis oli tasavägist mängu seisuni 6:6. Seejärel saavutas Tai seitse punkti järjest, minnes ette 13:6. Poolfinaal sai otsa Aasia mängija võiduseisul 21:11.

Teine poolfinaal oli puhtalt Aasia elanike siseasi. Kahes geimis lahendas selle enda kasuks tiitlikaitsja Yufei Chen (Hiina), alistades 2016. aasta võitja ja tänavu neljanda asetuse saanud Nozomi Okuhara (Jaapan) 21:14, 23:21.

Viktor Axelsen. Foto: YouTube

Meeste paarismängus lahutab 2017. ja 2018. aasta võitjaid Marcus Fernaldi Gideoni ja Kevin Sanjaya Sukamuljot kolmandast karikavõidust veel vaid üks võit. Laupäeval pidid esimese asetusega Indoneesia paari 21:18, 21:13 paremust pidid tunnistama Taiwani sulgpallurid Yang Lee ja Chi-Lin Wang.

2016. aastal Birminghamis võidutsenud venelased Vladimir Ivanov ja Ivan Sozonov ei suutnud teist poolfinaali jaapanlaste Hiroyuki Endo ja Yuta Watanabe vastu enda kasuks pöörata. Avageimis jagus võrdset mängu seisuni 14:14. Siis said jaapanlased ette 17:14 ning loovutasid venelastele veel ainult kaks punkti. Teises geimis libisesid Endo ja Watanabe kindlamalt juhtima viigiseisult 6:6. Vaheajaks oldi ees 11:7 ning geimi võideti 21:15.

Naiste paarismängus oli jaapanlannade poolfinaalis mullusel MM-il hõbedapaari moodustanud Yuki Fukushima ja Sayaka Hirota mõlemas geimis võrdse tulemusega 21:12 paremad Misaki Matsutomost ja Ayaka Takahashist. Teine finalist selgus Lõuna-Korea ja Hiina paaride vastasseisust. Kuuenda asetusega Yue Du ja Yinhui Li Hiinast võitsid samuti kaks geimi sarnase tulemusega (21:17) ning So-Hee Lee ja Seung-Chan Shin Lõuna-Koreast jäid finaalmängust ilma.

Segapaarismängus ei õnnestunud Marcus Ellisel ja Lauren Smithil kodurahvale rõõmu teha, ehkki tahtmise puudumist ei saa inglastele kuidagi ette heita. Indoneeslaste Praveen Jordani ja Melati Daeva Oktavianti vastu kaotati avageim 15:21, kuid võideti teine 23:21. Otsustavaks geimiks olid inglaste jõuvarud aga otsas. Indoneeslased ei jäänud kordagi kaotusseisu, olid vaheajaks ees 11:4 ja lõpuks 21:11.

Selle mänguliigi finaali teise osapoole moodustavad Tai kuninga alamad Dechapol Puavaranukroh ja Sapsiree Taerattanachai. Kolmanda asetusega tailased võitsid Lõuna-Korea paari Seung-Jae Seo ja Yu-Jung Chae vastu avageimi 21:18, kaotasid teise 17:21, aga võitsid kolmanda 16:18 kaotusseisust 21:19.