Birminghamis on võimalik taanlaste finaal

All England Openil Birminghamis selgusid reedel poolfinalistid. Eurooplasi pääses nelja parema hulka viiest mänguviisist neljas.

Meeste üksikmängus jätkas Kento Momota loobumise tõttu esimese asetuse saanud Tien Chen Chou (Taiwan) kindlalt, alistades kaasmaalase Tzu Wei Wang’i 21:11, 21:11. Laupäevases poolfinaalis on Chou vastaseks kahe taanlase omavahelises tapluses peale jäänud Anders Antonsen. Avaringis neljanda asetusega indoneeslase Gintingi alistanud Rasmus Gemke ei suutnud viiendana tabelisse paigutatud Antonsenile tõsist konkurentsi pakkuda, teenides geimides vaid 10 ja 13 punkti.

Tabeli alumises pooles selgitavad teise finalisti teise asetusega Viktor Axelsen (Taani) ja Malaisia sulgpallivõlur Zii Jia Lee. Mõlemad said reedel jagu Hiina koondislastest. Axelsen alistas Yuqi Shi 21:15, 21:7 ning malaislane kolmanda asetusega Long Chen’i 21:12, 21:18. Niisiis on asjade soodsal kulgemisel Birminghamis võimalik taanlaste finaal. All Englandi ajaloos on seda varem juhtunud viis korda, viimati 1988. Viimase Taani meesmängijana võitis sel turniiril üksikmängu praegune tunnustatud treener Peter Gade Christensen 1999. aastal.

Naiste üksikmängus jõudsid nelja parema hulka vaid endised võitjad. Euroopa (Liidu) lippu hoiab kõrgel Carolina Marin. Pärast vigastusest paranemist taas tippu pürgiv hispaanlanna mängis reedel üle Akane Yamaguchi (Jaapan) 21:15, 21:12. Viis aastat tagasi samas saalis juba võidukarikaga austatud Marin kohtub mängus finaalipääsme pärast teise asetusega Tzu-ying Tai’ga (Taiwan). 2017 ja 2018 selle turniiri võitnud ja mullu finaalis kaotanud Tai loovutas Pornpawee Chochuwongile (Tai) esimeses geimis 9 ja teises 11 punkti.

Carolina Marin. Foto: hkopenbadminton.org

Teine poolfinaal on puhtalt Aasia elanike siseasi, sest vastamisi on tiitlikaitsja Yufei Chen (Hiina) ja neljanda asetusega Nozomi Okuhara (Jaapan). Mõlemad lõid reedel palli üle võrgu kolmes geimis ning mõlemad suutsid kaotusseisust välja tulla. Chen’i kohtumine Ratchanok Intanoniga (Tai) lõppes 17:21, 21:15, 21:17, 2016 selle turniiri võitnud Okuhara numbrid valitseva maailmameistri Pusarla Venkata Sindhu (India) vastu olid 12:21, 21:15 ja 21:13.

Meeste paarismängus astusid 2017. ja 2018. aasta võitjad Marcus Fernaldi Gideon ja Kevin Sanjaya Sukamuljo veel ühe võiduka sammu kolmanda karika suunas. Esimese asetusega Indoneesia paari 21:17, 21:19 paremust pidid tunnistama mullused finalistid Aaron Chia ja Wooi Yik Massoh Malaisiast. Laupäeval on indoneeslaste vastasteks Taiwani sulgpallurid Yang Lee ja Chi-Lin Wang.

Oma teise ühise esikoha All Englandil on tõsiselt sihikule võtnud Vladimir Ivanov ja Ivan Sozonov. 2016. aastal Birminghamis võidutsenud venelased oli tõusude ja mõõnadega kulgenud veerrandfinaalis üle inglastest Marcus Ellisest ja Chris Langridge’ist 21:18, 11:21, 21:8. Poolfinaal tuleb mängida Hiroyuki Endo ja Yuta Watanabega, sest jaapanlased lõpetasid tiitlikaitsjate ja valitsevate maailmameistrite Mohammad Ahsani ja Hendra Setiawani (Indoneesia) unistusest kolmandast triumfist (esimene võit saadi 2014) numbritega 21:19, 21:18.

Naiste paarismängus olid juba veerandfinaalid puhas Aasia siseasi. Esimese finalisti selgitavad laupäeval neli jaapanlannat, sest Misaki Matsutomo ja Ayaka Takahashi on vastamisi mullusel MM-il hõbedapaari moodustanud Yuki Fukushima ja Sayaka Hirotaga. Esimesed mängisid üle tiitlit kaitsma saabunud Hiina paari Qingchen Chen – Yifan Jia numbritega 21:12, 20:22, 21:12. Kaks aastat tagasi finaalis mänginud Fukushima ja Hirota pääsesid Lõuna-Korea paari vastu kahe geimiga, 21:17, 23:21. Lõuna-Korea ja Hiina siiski esinelikust välja ei jäänud, sest teise finalisti selgitavad So-Hee Lee ja Seung-Chan Shin ning Yue Du ja Yinhui Li. Seejuures moodustas Lee poole 2017. aastal võitnud paarist.

Segapaarismängus, kus inglased Nathan Robinson ja Gail Emms seni viimase Euroopa paarina 2005. aastal võidutsesid, jätkavad peoperemehed selgi aastal esikohakonkurentsis. Marcus Ellis ja Lauren Smith kaotasid Hongkongi esindavate Chun Man Tang’i ja Ying Suet Tse vastu avageimi 24:26, kuid kallutasid 22:20 enda kasuks sama põnevalt lõppenud teise geimi. See murdis ka vastaste vastupanu, sest kolmas geim kuulus mullu Minskis peetud Euroopa mängudel võidutsenud inglastele 21:11.

Robinsoni ja Emmsi saavutuse kordamiseks tuleb esmalt üle mängida ka Praveen Jordan ja Melati Daeva Oktavianti. Indoneesia paar lülitas konkurentsist teise asetusega Hiina paari Yilyu Wang’i ja Dongping Huang’i 15:21, 21:19, 21:19.

Teises ringis tiitlit kaitsnud hiinlased Zheng’i ja Huang’i koju saatnud Robin Tabeling ja Selena Piek teist päeva järjest üllatada ei suutnud. Seung-Jae Seo ja Yu-Jung Chae (Lõuna-Korea) rünnakud ja kaitsemäng olid hollandlaste jaoks veidi liiast. Esimene geim kaotati 16:21, teises teeniti kolm punkti rohkem. Seo ja Cahe mängivad laupäeval tailaste Dechapol Puavaranukrohi ja Sapsiree Taerattanachaiga, kel seekord kolmas asetus.