Baseli turniir jääb siiski ära

Kui veel neljapäevase seisuga oli teada, et rahvusvahelise sulgpalliliidu (BWF) World Touri Super 300 kategooriasse kuuluv Baseli sulgpalliturniir toimub, siis reedel teavitas BWF, et peatab koroonaviiruse plahvatusliku leviku tõttu kõik rahvusvahelised võistlused 16. märtsist 12. aprillini. 

Veel teisipäeval teatas Yonex Swiss Open 2020 turniiri korraldaja Christian Wackernagel, et oma kolmekümnendat juubelit tähistav võistlus ära ei jää, kuid peetakse pealtvaatajateta. Too otsus langetati koostöös Basel-Landschafti kantoni kriisikomisjoniga.

Mängud pidid St. Jakobshalles algama teisipäeval, 17. märtsil kvalifikatsiooniga ning lõppema finaalidega pühapäeval, 22. märtsil.

Eesti sulgpallureist oli end Baseli turniiriks üles andnud Kristin Kuuba, kel sel korral tulnuks alustada kvalifikatsioonist. Maailma edetabelis 59. kohal paikneva tartlanna mänginuks Indoneesia sulgpalluri Lyanny Alessandra Mainaky’ga, kes hetkel edetabelis 78. kohal, kuid olnud mais 2019 ka 41. kohal.

Kui Kristinil õnnestunuks Indoneesia reketivõlur auti mägida, ootanuks teda 32 parema seas maailma üksikmängu edetabelis 18. kohal paiknev Mia Blichfeldt. Hiljutisel naiskondlikul EM-il Prantsusmaal olid Kuuba ja Blichfeldt vastamisi ning tookord sai taanlanna napi võidu 21:19, 22:20.

Turniiritabelid 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga