Birminghamis mängitakse täna veerandfinaale

Koroonaviiruse ühe laienevale levikule vaatamata otsustasid maailma mainekaima sulgpalliturniiri All Englandi korraldajad kolmapäeval alanud võistlusega siiski võiduka lõpuni minna.

Inglise sulgpalliliidu tegevjuht Adrian Christy kinnitas neljapäeval, et olukorda analüüsitakse pidevalt ja pärast konsulteerimist vastavate valitsusorganitega otsustati turniiriga jätkata.

Neljapäeval selgitati Arena Birminghami väljakutel veerandfinalistid. Suurima üllatuse serveerisid segapaarismängus 25-aastane Robin Tabeling ja 28-aastane Selena Piek, kes alistasid kahes geimis esimese asetusega Hiina paari Siwei Zheng – Yaqiong Huang 22:20, 21:17. Hiinlased olid hädas juba esimeseski ringis, kus India paari vastu saadi võit alles kolmegeimilise mängu järel. Euroopa pingereas alles neljandal kohal paiknevad hollandlased kohtuvad nüüd pääsu eest poolfinaali Lõuna-Korea dueti Seung-Jae Seo ja Yu-Jung Chae’ga. Viimased mängisid üle Saksamaa paari Mark Lamsfuss – Isabel Hettrich 21:18, 21:15.

Selena Piek ja Robin Tabeling. Foto: badmintononline.nl

Ülejäänud neljas mänguliigis jätkasid esimesena asetatud võidukalt. Meeste üksikmängus pidi Tien Chen Chou (Taiwan) teises geimis kõik oma oskused mängu panema, et Kanta Tsuneyamast jagu saada. Jaapanlane võitis avageimi 21:19 ning oli võidule lähedal ka teises, kuid kaotas selle lõpuks 24:26. Otsustavas geim kuulus juba kindlalt Chou’le 21:13. Veerandfinaalis kohtub võitja oma kaasmaalase Tzu Wei Wang’iga.

Häid esitusi jätkasid ka taanlased. Rasmus Gemke mängis kolmes geimis 18:21, 21:13, 21:19 üle Shesan Hiren Rhustavito (Indoneesia). Et Anders Antonsen võitis  hiinlase Yuxiang Huang’i 19:21, 21:12, 21:15, siis on taanlastel (ja eurooplastel) vähemalt üks mängija tänavuse All Englandi poolfinaalis, sest veerandfinaalis lähevad Gemke ja Antonsen omavahel vastamisi. Teise asetusega Viktor Axelsen sai teises ringis hakkama kahe geimiga, alistades Lakshya Seni (India) 21:17, 21:18.

Naiste üksikmängus jätkas maailma esireket Yufei Chen (Hiina) 21:17, 21:13 võiduga Busanan Ongbamrungphani (Tai) üle, kolmekordne maailmameister ja valitsev olümpiavõitja Carolina Marin (Hispaania) alistas Zhiyi Wang’i (Hiina) 21:13, 21:15. Veerandfinaali jõudsid lisaks nimetatutele veel kaks sulgpallurit nii Taist kui Jaapanist ning üks mängija Indiast ja Taiwanist.

Meeste paarismängus jätkasid kaks konkurentsi jäänud Euroopa paari võidukalt ka teises ringis. Inglased Marcus Ellis ja Chris Langridge mängisid kindlakäeliselt auti viienda asetusega Fajar Alfiani ja Muhammad Rian Ardianto (Indoneesia) 21:14, 21:15. Siingi on eurooplastel ka nelja parema seas koht tagatud, sest venelased Vladimir Ivanov ja Ivan Sozonov tegid tuule alla neljanda asetusega jaapanlastele Takeshi Kamurale ja Keigo Sonodale 21:14, 15:21, 21:19. Reedel selgitavad inglased-venelased isekeskis ühe poolfinalisti. Esimesena tabelisse paigutatud indoneeslastel Marcus Fernaldi Gideonil ja Kevin Sanjaya Sukamuljol polnud edenemisega probleeme, sest hiinlased Xuanyi Ou ja Nan Zhang suutsid nende vastu geimides saavutada vaid 9 ja 15 punkti.

Naiste paarismängus jõudis veerandfinaali kaheksast asetatud paarist seitse. Favoriidid Qingchen Chen ja Yifan Jia lõpetasid kodupubliku soosikute Chloe Birchi ja Lauren Smithi turniiri, võites 21:16, 22:20.  Inglannad olid selles mänguliigis eurooplaste viimaseks lootuseks. Veerandfinaalidesse jõudis kolm paari Jaapanist ja Lõuna-Koreast ning kaks Hiinast.