EM-i teine päev: üks eestlane veerandfinaalis!

Hispaanias, Ibiza saare Blanca Dona spordihallis peetavatel U-15 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel sulgpallis selgitati neljapäeval poiste üksikmängus veerandfinalistid. Tubli mänguga jõudis kaheksa parema sekka ka Marti Joost (Nõo SK).

Kesknädalal avaringis kahes geimis itaallase Davide Izzo alistanud Joost võitis neljapäeval esmalt soomlase Axel Grasi pärast 15:21 kaotatud avageimi 21:18 ja 21:14. Õhtul seisis nõolase vastas asetatud mängijate tabelis 5.–8. kohani figureerinud Leon Kaschura Saksamaalt. Nüüd oli Joost avageimis võidukas 21:14, kuid kaotas teise 12:21. Kolmandas suutis tartumaalane initsiatiivi hoida ning võitis 21:15. Kaheksa parema hulgas on reedel Joosti vastaseks kolmanda-neljanda asetuse saanud Arthur Tatranov Prantsusmaalt. Vähemalt viienda koha on Nõo SK sulgpallur endale EM-ilt aga juba kindlustanud!

Samuti avaringis võitnud Rasmus Roogsoo (Triiton) läks teises ringis vastamisi Adam Mediniga ning pidi mõlemas geimis tunnistama rootslase 21:13 paremust. Medini teekond lõppes kolmandas ringis kaotusega taanlasele Frederik Hindingile.

Neidude üksikmängus pidi Marija Paskotši (Tondiraba SK) tunnistama 9.–16. kohani asetatud Sarah Jeppeseni paremust. Taanlanna võitis avageimi 21:16 ja jäi teises peale 21:12. Jeppesen jätkas ka neljandas ringis edukalt, alistades kolmegeimilises kohtumises Olga Szwarnowiecka (Poola) 21:18, 21:23, 21:17 ning jõudis veerandfinaali.

Poiste paarismängus olid 5.–8. kohani asetuse saanud Joost ja Roogsoo avaringis vabad, teises võideti Yoav Ekshtein ja Noam Hochman (Iisrael) 23:21, 21:13. Pääs veerandfinaali oleneb sellest, kas reedel suudetakse auti mängida ka taanlased Mikkel Eilersen Bouet ja Frederik Hinding.

Neidude paarismängus kohtusid Lumikki Liias ja Marija Paskotši teises ringis Aleksandra Wilczewska ja Kaja Ziolkowskaga. Enne turniiri algust poolfinaali ennustatud poolatarid võitsid, kuid alles pärast korraliku vastupanu murdmist. Meie paar võitis avageimi 21:19, kuid kaotas teise 14:21 ja kolmanda 15:21.

Segapaarismängus ei pidanud 5.–8. kohani asetuse saanud Roogsoo ja Liias teises ringis platsile minemagi, sest Vito Radovanović ja Ana Pranić Horvaatiast andsid neile loobumisvõidu. Kolmandas ringis kohtuti türklaste Mert Seveni ja Zeynep Berre Ocakoğluga ning kaotati 17:21, 14:21. Priit Põder ja Annabel Mutso said vastaseks esimese asetusega Ukraina paari Vladislav Kunin ja Raiia Almalalha. Võitu oli raske loota, kuid häbisse kah ei jäädud. Esimese geimi võitsid favoriidid vaid 21:19. Teine läks ukrainlastel juba kindlamalt, 21:7.