EM-i avapäev Ibizal: rohkem võite kui kaotusi

Baleaari saarestiku suuruselt kolmandal saarel Ibizal algasid kolmapäeval U-15 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused sulgpallis. Pavelló Sa Blanca Dona viielt väljakult jagus avapäeval võidurõõmu ka eestlaste leeri.

Poiste üksikmängus olid mõlemad meie esindajad avaringis võidukad. Asetatud mängijate tabelis 5.–8. kohani figureeriv Rasmus Roogsoo (Triiton) tegi Jeffrey Rongiga (Iirimaa) kiiresti sotid selgeks – 21:7, 21:6. Tartlasega viimase aasta jooksul koos turniiridel osalenud Marti Joostil (Nõo SK) tuli oma esimese vastase võitmiseks tublisti rohkem vaeva näha. Itaallane Davide Izzo kaotas küll esimese geimi 10:21, kuid teises hakkas hoopis tõsisemalt vastu. Lõpuks jäi nõolase tahtimine siiski peale – 22:20. Neljapäeval jätkab Rasmus Adam Medini (Rootsi) vastu ja Marti mängib Axel Grasiga (Soome).

Neidude üksikmängus said selgeks juba kolmanda ringi paarid, sest avaringis peeti vaid kaks kohtumist. Meie mõlemad esindajad alustasid teisest ringist ühel neist õnnestus ka edasi pääseda. Marija Paskotši (Tondiraba SK) kohtus vana tuttava Anete Priedniecega (Läti) ja jäi peale 21:10, 21:7. Tallinlanna neljapäevane vastane on juba hoopis tugevamast puust – Sarah Jeppesen (Taani, asetus 9.–16.).

Lumikki Liiase (Triiton) viis loos sarnase asetusega mängijaga kohe kokku. Sofia Uvarovaga (Šveits) mängides kaotas tartlanna esimese geimi kindlalt 9:21, teises suutis osutada tugevamat vastupanu, kuid lõpuks ei piisanud kogutud 15 punktist, et kohtumine otsustavasse geimi viia.

Eesti koondis U-15 vanuseklassi EM-võistlustel Ibizal. Pildilt puudub Marija Paskotši. Foto: Mihkel Talts

Poiste paarismängus olid 5.–8. kohani asetuse saanud Joost ja Roogsoo avaringis vabad, teises kohtutakse Yoav Ekshteini ja Noam Hochmaniga (Iisrael). Karl Mattias Pedai ja Priit Põder (Triiton) pidid tunnistama rootslaste William Fjällby ja Harry Vaihingeri paremust 21:8, 21:12.

Neidude paarismängus loovutasid Lumikki Liias ja Marija Paskotši Šotimaad esindanud Deepti Vijayakumarile ja Qing Yang Xiaole mõlemas geimis 11 punkti ning kohtuvad neljapäeval enne turniiri algust poolfinaali ennustatud poolataride Aleksandra Wilczewska ja Kaja Ziolkowskaga. Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk hakkasid vahvalt vastu Daria-Irina Gherasimile ja Cristina Maria Sirbule. Avageim lõppes Rumeenia sulgpallurite võiduga 22:20, teine geim 21:12.

Segapaarismängus jätkavad mõlemad Eesti paarid. 5.–8. kohani asetuse saanud Roogsoo ja Liias alustasid 21:10, 21:7 võiduga itaallaste Tobias Andergasseni ja Anna Helli üle. Järgmised vastased tulevad Horvaatiast, Vito Radovanović ja Ana Pranić.

Priit Põder ja Annabel Mutso madistasid Yoav Ekshteini ja Ita Simaga samuti kaks geimi. Esimeses loovutati Iisraeli esindajatele neli punkti, teises kolm korda rohkem, aga kindlat võitu ei vääranud seegi. Neljapäeval tuleb kangelasteo peale minna, sest vastaseks on esimese asetusega Vladislav Kunin ja Raiia Almalalha Ukrainast.