Eestlastele lõppes EM teises ringis

Euroopa meistrivõistlustel Saabrückenis ei õnnestunud kummalgi Eesti üksikmängijal teisest ringist ehk 32 parema seast kaugemale jõuda. EM-i avapäeval end võiduga Aserbaidžaani sulgpalluri üle teise ringi mänginud Kristin Kuuba kohtus Prantsusmaa esindaja Qi Xuefeiga. Kohtumise lõppes nii nagu ka neli eelmist (2019–2022) nende vahel peetud mõõduvõttu Qi võiduga.

Avageimis oli Kuuba joogipausiks ees 11:10, kuid paus mõjus paremini vastasele. Qi läks ette 13:12 ning seejärel ei loovutanud eestlannale enam ainsatki punkti – 21:12. Teises geimis oli Kuuba suurim edu 7:5, kuid seejärel noppis Qi kaheksa punkti järjest ning (13:7) ning edu enam käest ei andnud. Prantsuse sulgpallur võitis geimi 21:14 ning sammus 40-minutilise pingutuse järel kolmandasse ringi. Seal mängib Qi neljanda asetusega šotlanna Kirsty Gilmouriga.

Avaringist mänguta edasi pääsenud Karl Kert mängis šveitslase Tobias Kuenziga ja kaotas poole tunniga 18:21, 11:21. Eriti kahju on avageimist, milles Kert juhtis 11:8 ja 18:13, kuid suutnud seejärel enam punktilisa teenida. Teises geimis oli eestlase algedu (1:0) ainus helge hetk. Kuenzi pürstis ette 9:2 ja 14:4 ning lõpetas ka geimi kümne enampunktiga. 16 parema seas on šveitslase vastaseks viienda asetusega taanlane Rasmus Gemke.