Eestlased on Siguldas kõigis mänguliikides finaalikursil

Kui kaks nädalat tagasi Jelgavas peetud Yonex Latvia Internationalil said eestlased esikoha kõigis viies mänguliigis, siis reedel ja laupäeval Ida-Euroopa tuntuimas kelgutamise- ja bobisõidulinnas Siguldas peetaval Yonex Latvia U17 Internationalil ei taha Eesti sulgpallurid vähemaga leppida.

Laupäevastes poolfinaalides täidavad meie 2004 ja hiljem sündinud sulgpallurid kahekümnest kohast kolmteist. Lisaks Balti mulli kuuluvale kolmele riigil toovad mujalt Euroopast Gauja kaldale külakosti vaid mõned hispaanlased.

Noormeeste üksikmängus sai esimese asetusega Tauri Kilk (Triiton) kolm numbrite põhjal otsustades kerget võitu (veerandfinaalis leedulase Rapolas Grigaliunase üle näiteks 21:3, 21:9) ning kohtub Sigulda spordikeskuse Lavazza nime kandval väljakul poolfinaalis Steven Pärnasaluga (Viimsi SK), kel sel turniiril neljas asetus. Teise finalisti selgitavad Mario Kirisma (TSKeskus, 2) ning hispaanlane Daniel Franco (3.).

Turniiritabel

Neidude üksikmängus on mõlemas poolfinaalis üks Triitoni mängija. Emili Pärsim läheb vastamisi kõrgeima asetuse saanud Cristina Terueli, Elisaveta Berik (3. asetus) Läti paremikku kuuluva Anna Kupčaga. Viimane mängis reedel auti koguni kaks Triitoni esindajat, alistades esmalt Marelle Salu 21:15, 21:7 ning veerandfinaalis Marta Emili Telleri 21:12, 21:11. Emili Pärsim lõpetas veerandfinaalis neljanda asetusega lätlanna Arīna Babre unistused numbritega 22:20, 9:21, 21:15.

Turniiritabel

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Noormeeste paarismängus on poolfinaalides kaks Eesti paari, kuid omavahel võidakse kokku saada alles finaalis. Esimese asetusega Mario Kirisma ja Robin Schmalz (TSKeskus) peavad selleks laupäeva hommikupoolikul jagu saama lätlastest Patriks Kandisest ja Pauls Eliass Rozenvaldsist, Tauri Kilk ja Steven Pärnasalu teise asetusega Christian Ariasest ja Daniel Francost. Hispaanlaste paremust tuli veerandfinaalis tunnistada triitonlastel Andrei Schmidtil ja Hugo Themasel 14:21, 21:18, 17:21.

Turniiritabel

Neidude paarismängus on sarnaselt noormeeste üksikmänguga üks finalist kindlasti Eestist, sest triitonlannad Kadi Ilves ja Marta Emili Teller (2.) kohtuvad poolfinaalis klubikaaslaste Elisaveta Beriku ja Katriin Jagomäega. Ilves ja Teller ei pidanud seejuures reedel üldse platsil käima, sest nende vastaseks loositud Läti paar loobus. Ka tabeli ülemises osas on Triitonil samuti finaalivõimalus, sest esimese asetusega kohaliku dueti Arīna Babre – Anna Kupča 21:17, 22:20 alistanud Emili Pärsim ja Marelle Salu on vastamisi veel ühe võõrustajate esinduse Megija Āboltiņa ja Diāna Bespalovaga.

Turniiritabel

Segapaarismängus suutsid Dāvis Strazdiņš ja Arīna Babre Eesti paaride nelikvõidu rikkuda, saades veerandfinaalis jagu Andrei Schmidtist ja Laura-Liis Kallest (TSKeskus) 21:10, 21:12. Laupäeval lähevad teise asetusega lätlased kokku triitonlaste Hugo Themase ja Emili Pärsimiga. Tabeli ülemisel poolel selgitavad finalisti Märt Aolaid (TSKeskus) – Elisaveta Berik ja Robin Schmalz – Marta Emili Teller. Aolaid ja Berik mängisid veerandfinaalis üle esimese asetusega Leedu paari Donatas Pakšys – Jogailė Kelečiūtė 21:11, 21:17.

Turniiritabel

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga