Siguldas peetud Euroopa karikasarja noorteturniirilt toodi Eestisse neli esikohta

Sigulda spordikeskus. Foto: Uponor.ee

Kaks sulgpallipäeva maalilises Siguldas tõid Eesti selle ala harrastajatele taas suurt edu. Nelja riigi (Läti, Leedu, Eesti, Hispaania) mängijate konkurentsis peetud Euroopa karikasarja kuulunud turniirilt Yonex Latvia U17 International toodi esikoht meie maale neljas mänguliigis viiest.

Triitoni mängijate panus oli taaskord muljetavaldav, sest kaheksast mängijatele välja jagatud kuldmedalist kuulus Tartu klubi esindajatele viis. Kolmekümne kahest esinelikusse pääsenud mängijast sai kahekümne ühele nimele lõpptulemustes ette sättida Eesti lipu.

Noormeeste üksikmängus ei loovutanud Euroopa U-17 edetabelis teisel kohal paiknev ja loomulikult Siguldas esimese asetuse saanud Tauri Kilk (Triiton) oma viiele vastasele ainsatki geimivõitu. Poolfinaalis oli augustis 16-aastaseks saanud tartlane 21:13, 21:13 parem oma seekordsest partnerist paarismängus Steven Pärnasalust (Viimsi SK) ning finaalis loovutas Mario Kirismale (TSKeskus, 2) geimides vastavalt 17 ja 7 punkti. Nädal tagasi Eesti noorte GP-etapil Tallinnas olid samad noormehed vastamisi U-19 vanuseklassi finaalis ning ka tookord jäi peale Kilk, kuid seda kolmes geimis. Kirisma võitis oma poolfinaalis kolmanda asetusega hispaanlase Daniel Franco 21:18, 21:7.

Turniiritabel

Neidude üksikmäng oli ainus mänguliik, milles eestlannadel finaali asja polnud, ehkki mõlemas poolfinaalis oli platsil üks Triitoni mängija. Emili Pärsim andis kõva lahingu kõrgeima asetuse saanud Cristina Teruelile, kuid 21:18 võidetud avageimi järel oli kindlam hispaanlanna 21:8 ja 21:11. Teises poolfinaalis oli Elisaveta Berik (3. asetus) Läti edetabelis kolmandal kohal paiknevale Anna Kupčale sel turniiril juba kolmas Triitoni mängija auti mängida. Kupča võitis esimese geimi 21:19, teises jäi peale Berik 21:18. Otsustava geimi võitis lätlanna 21:16 ning jätkas kindlalt ka finaalis, alistades Terueli 21:19, 21:11.

Turniiritabel

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Noormeeste paarismängus oli poolfinaalides kaks Eesti paari ja omavahel võidi kokku saada alles finaalis. Ja saadigi. Esimese asetusega Mario Kirisma ja Robin Schmalz (TSKeskus) said laupäeva hommikupoolikul jagu lätlastest Patriks Kandisest ja Pauls Eliass Rozenvaldsist 14:21, 21:16, 21:15. Tauri Kilk ning Taanis elav ja treeniv Steven Pärnasalu kaotasid teise asetusega hispaanlaste Christian Ariase ja Daniel Franco vastu mängides avageimi 18:21, kuid võitsid ülipingelise teise 23:21 ning kolmanda juba kindlamalt 21:14. Finaaliski tuli Kilgil ja Pärnasalul esikoha saamiseks võita kolmas geim. Esimene saadi kätte 21:14, kuid teises jäid 22:20 peale Kirisma ja Schmalz. Otsustava geimi 21:16 tegi Kilgist Sigulda turniiri ainsa kahekordse võitja.

„Tauri suutis sel turniiril väga hästi oma klassi välja mängida. Suvel tehtud töö on kindlasti vilja kandnud ning arengut on näha nii vastupidavuses, kiiruses kui ka stabiilsuses,“ kiitis Triitoni treener Mihkel Talts kaks esikohta noppinud noort mängumeest. „Kui Tauri kõvasti trenni teeb ja platsil endiselt enesekindlalt tegutseb, peavad kõik Eesti tipud juba mõne aja pärast kõvasti pead murdma, kuidas noorele poisile vastu saada,“ ennustas treener.

Turniiritabel

Neidude paarismängus olid sarnaselt noormeeste üksikmänguga mõlemad finalistid Eestist. Triitonlannad Kadi Ilves ja Marta Emili Teller (2.) võitsid poolfinaalis klubikaaslasi Elisaveta Berikut ja Katriin Jagomäge 14:21, 21:13, 21:18 ning finaalis kolmanda Triitoni naispaarina nelja parema hulka jõudnud Emili Pärsimi ja Marelle Salu veel ühes kolmegeimilises ja poolfinaaliga üsna sarnase stsenaariumi järgi kulgenud heitluses 13:21, 21:16, 21:19. Pärsim ja Salu kustutasid poolfinaalis võõrustajate esinduse Megija Āboltiņa ja Diāna Bespalova lootused, võites mõlemad geimid 21:15.

Turniiritabel

Segapaarismängus Eesti paaride nelikvõidu rikkunud Dāvis Strazdiņš ja Arīna Babre pidid poolfinaalis tunnistama triitonlaste Hugo Themase ja Emili Pärsimi 21:8, 24:22 paremust. Tabeli ülemisel poolel lõppes finalisti selgitamine Robin Schmalzi ja Marta Emili Telleri võiduga Märt Aolaidi (TSKeskus) ja Elisaveta Beriku üle 21:13, 21:17. Veerandfinaalis esimese asetusega Leedu paari ellimineerinud Schmalz ja Teller võitsid ka finaali, geimid 21:13 ja 21:18. Marta Emili Teller oli ühtlasi ainus naismängija, kes Sigulda turniiril kaks esikohta teenis.

Turniiritabel

Siguldas Triitoni mängijaid juhendanud Mihkel Talts ütles võistlusreisi kokku võttes, et sel hooajal esimesi välisvõistlusi mänginud noortele oli see turniir hea proovikivi mõistmaks, millisel tasemel on nad võrdluses teiste Baltimaade selle vanuseklassi tippudega. „Neli esikohta viiest on Eestile ja Triitoni klubile väga hea saavutus. Leian, et oleme treeneritega suvisel perioodil teinud õigeid asju ja mängijad on oma arengus hea sammu edasi arenenud,“ tõdes Talts.

„Sellises vanuses muutuvad tasemel mängud juba üsna kiireks ja jõuliseks ning hakkavad meenutama juba tõsist sulgpalli, mitte enam lihtsalt palli üle võrgu toksimist. Seepärast on tähtis, et mängijad treeneri mõtetega kaasa tuleksid ja hoiaksid professionaalset suhtumist,“ tõdes treener.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga