Eestlased mängisid Espoos pildil, Romili Vakk oli võidukas kolmes finaalis

Vaid nädal pärast noorte ja juunioride Eesti meistrivõistlusi sai meie vabariigi sulgpallinoorte paremik end proovile panna ka rahvusvahelises konkurentsis. Juunioride tipud lõid kaasa Espoos peetud FZ Forza Finnish Junior 2021 nime kandval Junior International Seriesi turniiril, nooremate vanuseklasside edukamad võistlesid samas saalis peetud rahvusvahelisel noorteturniiril FZ Forza Finnish Youth 2021. Kokku said eestlased 27 auhinnakohta, neist enamik kuulus tartlastele ja tartumaalastele.

Juunioride seas pääses käevigastusest paranenud Catlyn Kruus (Triiton) kahes mänguliigis medalimängudeni. Kui üksikmängus pidi ta poolfinaalis tunnistama Siti Sarah Azzahra (Indoneesia) paremust 21:6, 21:13, siis paarismängus koos Ramona Üprusega (TÜASK) jõuti ka esikohamängu. Esimese asetusega tartlannad alistasid poolfinaalis Savira Nurul Husnia ja Kelly Larissa Indoneesiast 23:21, 21:17, kuid finaalis viimaste kaasmaalaste Meilysa Trisas Puspita Sari ja Rachel Allessya Rose’i vastu enam nii hästi ei saanud. Teise asetusega paar tähistas võitu numbrite 21:11, 21:15 järel. Üprus sai teise poodiumikoha segapaarismängus koos Oskar Männikuga (TÜASK). Esimese asetusega tartlased kaotasid poolfinaalis neljanda asetusega Apiluk Gaterahongile ja Sirada Roongpiboonsopitile Taimaalt 15:21, 21:23. Tailasedki jäid esikohta, sest jäid finaalis omakorda alla Malaisia segapaarile.

Vaid üksikmängule keskendunud Tauri Kilk (Triiton) võib takkajärgi kiruda kehva loosiõnne, sest tema teekonna kolmandas ringis ehk 16 parema seas lõpetanud Yohanes Saut Marcellyno Indoneesiast jäigi Espoos võitmatuks.

Noorteturniiril oli eestlastest kõige tublim Romili Vakk. Triitonis harjutav neiu jõudis U-13 vanuseklassis kolme finaali ja võitis need kõik! Täpselt nii nagu nädalapäevad varem Eesti meistrivõistlustel Pärnus. Üksikmängu finaalis pidi tema paremust tunnistama Sofia Reinikainen (Soome) 21:8, 21:6, paarismängus tuli appi Kaisa Liis Lepp ning koos tehti soomlaste Cecilia Lehtineni ja Reinikaineniga sotid selgeks tulemusega 21:11, 21:7. Lepp jõudis üksikmängus Vaki kõrvale, sest alistas kolmanda koha mängus (selles vanuseklassis oli ka see kavas) Ananya Kandala Indiast 21:8, 21:15. Segapaarismängus mängisid Espoos finaali kaks Triitoni paari. Vakk ja Marten Põder jäid Oskar Laanese ja Lepa vastu pool tundi kestnud pallivahetuste järel peale 21:14, 19:21, 21:14.

Romili Vakk. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Poiste üksikmängus oli Karl Mattias Pedai (Rapla Valge Hani) teine. Kolmanda koha matši kaotanud Kaspar Sorge (TÜASK) jõudis koos Marten Põdraga finaali paarismängus, kuid seal tuli tunnistada soomlaste Sam Lindbergi ja Isak Melleri nappi ülekaalu 22:20, 23:25, 21:14. Laanes ja Pedai võitsid selles mänguliigis pronksi.

U-15 vanuseklassis võib enda sportlikku CV-sse turniirivõidu lisada Ramus Roogsoo (Triiton), kes üksikmängu poolfinaalis võitis oma sõbra ja konkurendi Marti Joosti (Nõo SK) 21:12, 21:19 ning finaalis ka Elmeri Lybecki (Soome) 22:20, 21:18. Paarismängus oli Roogsool ja Joostil võimalus koos võiduni jõuda, paraku jäädi finaalis Aleksis Kivipuro ja Lybecki vastu kaotajaks 13:21, 17:21. Pronksikohaga pidid selles mänguliigis leppima Priit Põder (Triiton) ja soomlane Vili Tanttu.

Marti Joost ja Rasmus Roogsoo. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Tartlane jõudis finaali ka neidude üksikmängus, kuid Emilia Šapovalova (TÜASK) pidi seal vaid veerand tunniga tunnistama Taarini Suri (India) kindlat paremust 21:7, 21:8. Paremini ei läinud ka Lumikki Liiasel (Triiton) ja Marija Paskotšil (Tondiraba SK), kes paaris jäid kaotajaks soomlaste Nova Debi ja Emma Lybecki vastu 9:21, 18:21. Võitjatele poolfinaalis 24:26, 17:21 kaotanud Liispet Leemet ja Annabel Mutso (Triiton) olid kolmandad. Rasmus Roogsoo sai kolmanda auhinnalise koha segapaarismängus koos Lumikki Liiasega, samuti pidid poolfinaalis kaotusega leppima Priit Põder ja Annabel Mutso.

U-17 vanuseklassis võitles eestlastest ainsana finaalikoha välja Emili Pärsim (Triiton), kuid neidude üksikmängu esikoha sai siiski Petra Saarnivaara. Soomlanna võitis tasavägise esimese geimi 22:20 ja teise 21:14. Kolmanda-neljanda koha jagamisi kogunes Eesti sulgpallureile selles vanuseklassis kuus. Andrei Schmidt (Triiton) pääses pjedestaalile nii üksik- kui koos Hugo Themasega (Triiton) ka paarismängus, Pärsim lisas oma aktivasse pronksi paarismängus koos Elisveta Beriku (Triiton) ja segapaaris koos Themasega. Poolfinaal jäi Beriku laeks ka üksikmängus, Chris Robin Talts (TSKeskus) ja Marta Emili Teller (Triiton) olid paremuselt kolmas-neljas segapaar.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga