Catlyn Kruus mängib Espoos kahes poolfinaalis

FZ Forza Finnish Junior 2021 nime kandval Junior International Seriesi turniiril Espoos jätkas Catlyn Kruus naiste üksikmängus võidukalt ning jõudis poolfinaali. Teise asetusega tartlanna alustas reedel 23:21, 21:16 võiduga Elin Rybergi (Rootsi) üle ning jätkas laupäeval kahe võiduga. Esmalt oli ta parem Pihla Mäkeläst (Soome) 21:11, 21:16 ning veerandfinaalis Elin Öhlingist (Rootsi) 21:14, 21:12. Pühapäeval peetavates poolfinaalides on Kruus ainus Vana Maailma esindaja, sest ülejäänud kolm naisjuuniori on esikohta püüdma tulnud Indoneesiast. Neist Siti Sarah Azzahra on tänavuse Eesti meistri viimane takistus teel finaali.

Catlyn Kruus. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Ramona Üpruse ees tõusis tee veerandfinaali püsti just indoneeslannaga mängides, sest Ester Nurumi Tri Wardoyo vastu suutis ta teises ringis saavutada geimides vaid 8 ja 7 punkti. Kruus ja Üprus koos võitsid naispaarismängu veerandfinaalis Elin Öhlingi ja Elin Rybergi (Rootsi) 13:21, 21:14, 21:17 ning mängivad pühapäeval poolfinaalis Savira Nurul Husnia ja Kelly Larissaga Indoneesiast. Andra Mai Hoop ja Marian Laur kaotasid avaringis Pihla Mäkeläle ja Helina Santalahtile 10:21, 7:21, Katriin Jagomägi ja Marelle Salu Öhlingile ja Rybergile 14:21, 9:21.

Meeste üksikmängus ei õnnestunud kolmanda asetusega Tauri Kilgil end veerandfinaali  murda. Indoneeslane Yohanes Saut Marcellyno võitis kolmandas ringis Eesti meistri 21:11, 21:14 ning päeva lõpuks kindlustas endale koha ka poolfinaalis. Kolmadasse ringi jäi pidama ka kaheksanda asetusega Oskar Männik, kes võitis inglase Blake Hoangi vastu küll avageimi 21:13, kuid kaotas teise sama tulemusega ning kolmanda 12:21.

Noormeeste paarismängus kaotasid mõlemad Eesti paarid aasialastele. Valitsevad Eesti meistrid Mario Kirisma ja Robin Schmalz jäid alla Apiluk Gaterahongile ja Phooriwat Wattanaphonpaisarnile Taist 17:21, 12:21 ning Oskar Männik ja Rannar Zirk Indoneesiast saabunud Ananda Galvani Daniswarale ja tema soomlasest partnerile Robin Jänttile 13:21, 22:20, 13:21.

Segapaarismängus jõudsid esimese asetusega Oskar Männik ja Ramona Üprus kindlalt poolfinaali, sest said veerandfinaalis jagu rootslastest Tom Roslinist ja Elin Öhlingist 21:13, 21:13. Pühapäeval tuleb neil vastu astuda neljanda asetusega Apiluk Gaterahongile ja Sirada Roongpiboonsopitile Taimaalt.

Espoo turniiritabelid

Samaaegselt Espoos peetaval rahvusvahelisel nooteturniiril FZ FORZA Finnish Youth 2021 on pühapäeval platsile asja veel paljudel eestlasel.

U-13 vanuseklassi poiste üksikmängus jõudis Triitoni sulgpalluritest play-offis kõige kaugemale Marten Põder. Esimese ringis sai ta jagu Lukas Björkstenist (Soome) 21:15, 21:7, kuid veerandfinaalis pidi tunnistama Karl Mattias Pedai paremust 21:17, 21:14. Eestil on selles mänguliigis finaalipaik kindel, sest poolfinaalis mängib Pedai tartlase Kaspar Sorgega. Tabeli ülemisel poolel selgitavad finalisti kaks soomlast. Oskar Laanes kaotas avaringis Axel Grasile (Soome) 10:21, 4:10 ja jäi jagama 9. kohta. Paarismängus on Oskar Laanes ja Pedai poolfinaalis vastamisi Põdra ja Sorgega.

Tütarlaste üksikmängus on üks finaalipaik samuti eestlannadele kindlustatud, sest poolfinaalis on kaks Triitoni esindajat omavahel vastamisi. Kaisa Liis Lepp jõudis nii kaugele mänguta, Romili Vakk alistas soomlanna Cecilia Lehtineni 21:10, 21:4. Teise finalisti selgitavad India ja Soome mängijad. Naispaarismängu poolfinaalis noolivad Lepp ja Vakk võitu Aili Martikaineni ja Nova Nyqvisti (Soome) vastu.

Segapaarismängus on võimalik isegi eestlaste finaal, sest Oskar Laanes ja Kaisa Liis Lepp mängivad poolfinaalis Soome paariga tabeli ülaosas ning Marten Põder ja Romili Vakk tabeli alaosas. Neist esimesed võitsid laupäeval India paari Akshay Kandalat ja Ananya Kandalt 21:6, 21:7 ja said veerandfinaalis loobumisvõidu.

U-15 vanuseklassis on noormeeste üksikmängu finaalis kindlasti üks tartumaalane, sest poolfinaalis lähevad vastamisi Rasmus Roogsoo ja Marti Joost. Triitoni pallur võitis play-offi avaringis Nooa Laitineni (Soome) 21:9, 21:6 ja veerandfinaalis Jayaditya Kumari (Inglismaa) 21:12, 21:15, Nõo noorhärra Joost oli avaringis vaba ning mängis veerandfinaalis üle Vili Tanttu (Soome) 21:9, 21:9. Priit Põder jäi jagama 9. kohta, sest kaotas avaringis Anish Nairile (Inglismaa) 10:21, 11:21. Paarismängus on Roogsoo ja Joost edenenud poolfinaali, viimati võideti Inglismaa paar Dean Lavelle ja Jude Lavelle 21:6, 21:10. Tabeli ülemiselt poolelt üritab koos oma soomlasest partneri Vili Tanttuga finaali jõuda Priit Põder. Nemad alistasid veerandfinaali põnevuslahingus Hayden Herkesi ja Alexander Lambi Inglismaalt 20:22, 21:15, 27:25.

Neidude üksikmängus on turniirivõidu konkurentsis Emilia Šapovalova, kes veerandfinaalis oli parem Annabel Mutsost 21:16, 23:21. Naispaarismängus on pühapäeva hommikupoolikul finaalipaik mängus nii Liispet Lemetil ja Mutsol kui ka Lumikki Liiasel ja Marija Paskotšil. Esimesed mängivad soomlannade, teised rootslannadega. Ka segapaarismängus on säilinud võimalus puhtaks eestlaste finaaliks, sest tabeli ülemisel poolel võitlesid end nelja parema sekka Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias ning allpool Priit Põder ja Annabel Mutso.

U-17 vanuseklassi noormeeste üksikmängus on edulootused alles Andrei Schmidtil, kes võitis play-offi avaringis Rasmus Taltsi 21:16, 21:10, veerandfinaalis Rene Leemani 21:7, 21:16 ning läheb poolfinaalis kokku Oliver Oldorffiga (Soome). Hugo Themase tee lõppes kahjuks veerandfinaalis, kus ta kaotas Oliver Butlerile Inglismaalt 17:21, 14:21. Roland Kutsei kaotas avaringis Butleri kaasmaalasele Tighe Crookile 16:21, 14:21. Paarismängus on Schmidt ja Themas pühapäevases poolfinaalis mängimas esimese asetusega inglaste Butleri ja Ethan Hoskeniga. Veerandfinaalis said triitonlased raske 19:21, 21:14, 21:14 võidu soomlaste Tommi Kaikkoneni ja Nicholas Kroathi üle.

Neidude üksikmängus on jälle Eesti (ja Triitoni!) finaali võimalus, sest Elisaveta Berik mängib nelja parema seas soomlanna Petra Saarnivaara ja Emili Pärsim inglanna Chloe Dennisega. Elisaveta jõudis nelja hulka 21:13, 21:15 võiduga Ria Tuomineni üle, Emili sai 21:13, 21:17 jagu Sai Abhijna Brahmakalist (India). Viimasele oli esimeses ringis kolmegeimilise maratoni kaotanud Heili Merisalu. Paarismängus hoiavad Berik ja Pärsim samuti sinimustvalget kõrges mängus, võit Chloe Dennise ja Taarini Suri (India) üle viiks nad finaali. Kadi Ilves ja Marta Emili Teller kaotasid avaringis Ria Tuominenile ja Ellen Virtale 13:21, 18:21.

Segapaarismängus pääses nelja parema sekka vaid üks Eesti paar, kui Tregert Gustav Värv ja Heili Merisalu võitsid veerandfinaalis Andrei Schmidti ja Elisaveta Berikut 21:17, 21:16. Hugo Themas ja Emili Pärsim kaotasid veerandfinaalis dramaatilisel moel Butlerile ja Dennisele 21:17, 14:21, 21:23, Chris-Robin Talts ja Marta Emili Teller jäid 11:21, 19:21 hätta Kaiwen Li ja Petra Saarnivaaraga (Soome) mängides.