Eestlased heitlevad Reykjavikis ja Uppsalas ka laupäeval

Naiste üksikmängus olid RSL Iceland Internationalil Reykjavikis üles antud Helis Pajuste ja Ramona Üprus ning esimene neist läbis ka esimese ringi võidukalt. Pajuste kaotas küll Kim Schmidtile (Holland) avageimi 17:21, kuid võitis teises 21:19 ja kolmanda juba kindlamalt 21:11.

Teises ringis mängib Eesti edetabeli teine neljanda asetusega taanlanna Frederikke Lundiga, avaringis alistas kindlalt India sulgpalluri. Ramona Üprus tegi ühe teise taanlannaga tutvust juba avaringis ning temal hästi ei läinud. Irina Amalie Andersen võitis 21:14, 21:11.

Meeste üksikmängus tegi eestlastest ainsana kaasa Karl Kert, kuid tema teekond lõppes kohe esimeses ringis. Kui mullu oktoobris Budapesti turniiril lubas taanlane Marcus Viscovich meie esireketil juhtida vaid ühe korra (avageimis 1:0) ning võitis 21:11, 21:9, siis seekord oli mängu rohkem. Valikturniiri kaudu põhitabelisse pääsenud Viscovich jäi seegi korda peale, kuid numbritega 21:18, 21:17.

Segapaarismängus edenesid Mikk Õunmaa ja Ramona Üprus neljapäeval kenasti valikturniirilt põhitabelisse (võideti islandlasi ja inglasi), kuid reedel tuli end kohe esimeses mängus võidetuks tunnistada. Kodupinnal mänginud Kristofer Darri Finnsson ja Drifa Hardardottir võitsid 21:17, 10:21, 21:13.  Avaringist kaugemale ei jõudnud ka Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran, kes kaotasid kolmanda asetusega hollandi paarile Andy Buijk – Kelly van Buiten 11:21, 21:19, 11:21. Anton Berik ja Andra Mai Hoop ei saanud võitu Danielius Berzanskise ja Samanta Golubickaite üle, leedulased olid paremad 21:19, 21:13.

Ainsa Eesti segapaarina jätkavad Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel. Kuuenda asetusega tartlased tegid 25 minutiga selja prügiseks itaallastel Marco Dantil ja Yasmine Hamzal 21:15, 21:9 ning laupäeva hommikul mängitakse koha pärast veerandfinaalis taanlaste Jeppe Søby ja Kathrine Vangiga.

Meeste paarismängus said Anton Berik ja Mikk Õunmaa reede õhtul jagu Mani Berg Ellertssonist ja Steinthor Emil Svavarssonist (Island) 21:18, 21:10, neljanda asetusega Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner alustasid kindla 21:10, 21:9 võiduga Fääri saari esindavate Magnus Dal-Christianseni ja Jonas Djurhuusi üle. Mõlemad eesti paarid jätkavad laupäeval mänge taanlaste vastu.

Naiste paarismängus said esimese asetusega Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel kindla võidu Klara Johanssoni ja Rebecca Kuhli (Rootsi) üle, loovutades vastastele geimides vastavalt 7 ja 5 punkti. Järgmised vastased tulevad neile Hollandist, Meerte Loos ja Kelly van Buiten.  Andra Mai Hoop ja Ramona Üprus jäid alla Islandi paarile Solrun Anna Ingvarsdottir – Una Hrund Orvar 17:21, 21:10, 16:21.

Turniiritabelid

+ + + +

Swedish Junior 2023-l Uppsalas said reede õhtuks juunioride (U-19) turniiril selgeks 16 parema sekka jõudjad. Meeste üksikmängus on veerandfinaali pürgijatest neli mängijat Eestist. Üks neist on kindlasti juba ka veerandfinaalis, sest vastamisi on Andrei Schmidt ja Chris Robin Talts. Triitonlane jõudis nii kaugele töövõiduga prantslase Gaspard Delabrosse’i üle 21:10, 15:21, 21:18, tallinlane sai 21:15, 21:5 jagu kaasmaalasest Andre Martin Reinsist.

Kolmandas ringis esimese asetusega Oleksi Titoviga (Ukraina) kohtuv Rene Leeman pidas rootslase Isak Erlikssoniga samuti kolmegeimilise lahingu ja võitis 24:22, 16:21, 21:19. Ka teise asetusega Hugo Themas sooritas ameeriklase David purnomoga pallivahetusi kolme geimi jagu ja jäi lõpuks peale 16:1, 21:15, 21:10. Tema järgmine vastane on rootslane Andy Lojander.

Naiste üksikmängus  eestlannad 16 parema sekka ei jõudnud. Kolmanda asetusega Emili Pärsim kaotas teises ringis Rosalina Langhoffile (Taani) 16:21, 17:21, Meribel Rohtla Lucie Meclot’le 11:21, 13:21 ja Annabel Rohtla viienda asetusega Cristina Teruelile (Prantsusmaa) 9:21, 7:21. Heili Merisalu võitis esimeses ringis Emelie Ametrini (Rootsi) 21:12, 13:21, 21:16, kuid teises jäi alla samast riigist pärit Sofia Strömwallile 14:21, 12:21.

Meespaarismängus edenesid Andrei Schmidt ja Hugo Themas mänguta teise ringi ning kohtuvad seal prantslaste Swann Hardi ja Louis Moriniga. Chris Robin Talts ja Tregert Gustav Värv kaotasid avaringis prantslastele, Rene Leeman ja Rasmus Talts ning Andre Martin Reins ja Siim Saarse mõlemad rootslastele.

Naiste paarismängus kohtuvad kolmanda asetusega Elisaveta Berik ja Emili Pärsim laupäeval Linnea Boggi ja Edith Lindahliga (Rootsi), Kadi Ilves ja Marta Emili Teller mängivad samuti rootslannadega, Alice Molini ja Matilda Ståhlega.

Segapaarismängus kaotasid eestlastest avaringis Rene Leeman ja Kadi Ilves ning Chris Robin Talts ja Marta Emili Teller. Hugo Themas ja Elisaveta Berik, Andrei Schmidt ja Emili Pärsim  ning Tregert Gustav Värav ja Heili Merisalu  mängivad teises ringis kõik sakslastega.

U-17 vanuseklassi turniiril jõudsid üksikmängus teise ringi noormeestest Oskar Laanes, Marti Joost, Kaspar Sorge, Priit Põder ning neidudest Romili Vakk ja Lumikki Liias. Paarismängudes said teise ringi Marti Joost ja Ramus Roogsoo ning Lumikki Liias ja Karolina Pintšuk. Mänguta pääsesid teise ringi Joost ja Emilia Šapovalova, kuid et Emilia sai üksikmängu avaringis vigastada, ei saanud tartumaalased hispaanlaste vastu enam platsile tulla.