Eesti noored mängivad pühapäeval EM-il alagrupi võidu pärast!

Sloveenias Podčertekis jätkuvatel U-17 vanuseklassi EM-võistlustel alistas Eesti koondis võistkonnavõistluse kuuenda alagrupi teises voorus Iisraeli 5:0 ning mängib pühapäeva hommikul kell 11 Hispaaniaga alagrupi esikoha pärast.

1. kohtumine

Alustasid meesüksikmängijad. Reedel bulgaarlasele kolmes geimis alla vandunud Andrei Schmidtil oli ka Mayan Mogilneriga võrdsete heitlus, kuid seekord õnnestus Triitoni sulgpalluril mõlemad geimilõpud enda kasuks kallutada. Avageimi intervalliks oli tartlane taga 9:11, kuid pääses esimest korda juhtima seisuks 14:13. Eduseisult 19:17 jäi Andrei taha 19:20, kuid võitles geimivõidu 23:21 siiski endale ja Eestile.

Teises geimis said ees olla mõlemad, joogipausiks meie mees 11:10. Mogilner suutis Schmidti eduseisu 19:17 veel viigiks mängida, kuid enamaks polnud suuteline. Schmidt võitis pool tundi kestnud pallivahetuse teise geimi 21:19.  1:0 Eestile.

2. kohtumine

Neidude üksikmängu mängis avapäeval ebaõnnestunud Elisaveta Beriku asemel Emili Pärsim, vastaseks Alina Bergelson. Esimeses geimis ei jäänud Emili kordagi kaotusseisu, oli poolajaks ees 11:5 ja võitis 21:17. Teise geimi algus oli tasavägine ning joogipausiks oli omakorda Iisraeli sulgpallur ees 11:9. Kaotusseisust 11:12 tõi Pärsimi välja 7:0 spurt ning geimi (ja selle paari) saatus sai sellega otsustatud – 21:14. 2:0 Eestile.

3. kohtumine

Võidu kindlustasid Eestile selle vastasseisu ainsas kolmegeimilises mängus Rene Leeman ja Chris Robin Talts. Avageimis oldi Guy Blumenreichi ja Sharon Perelshteini vastu viimast korda juhtimas 13:11, siis saavutasid juudamaa pojad viis punkti järjest ning läksid ette 16:13. Korraks vähendasid meie omad vahe veel ühele punktile (17:18), kuid geimi lõpp kuulus vastastele, kes võitsid 21:18.

Teises geimis suutsid Leeman ja Talts Iisraeli paari kaks suuremat eduseisu (4:0 ja 7:4) kiiresti tasa mängida ning punkt-punkti heitluses õnnestus 19:19 viigiseisult kaks vajalikku punkti võtta. 21:19. Kolmandaks geimiks Blumenreichi ja Perelshteini enam ei jätkunud, nende ainus eduseis oli 1:0. Leeman ja Talts olid intervalliks ees 11:7 ning lõpetasid kohtumise neljandalt matšpallilt 21:15. 3:0 Eestile.

Eesti U-17 koondis EM-il pärast võitu Iisraeli üle. Foto: Robert Kasela

4. kohtumine

Elisaveta Berik andis seekord oma panuse neidude paarismängus koos Marta Emili Telleriga. Zohar Amoyal ja Adi Zorabovich ei juhtinud esimeses geimis kordagi, kuid mäng libises neil lõplikult peost alles eestlaste 14:12 eduseisus. Sellelt seisult saavutasid Berik ja Teller viis punkti järjest ning vormistasid 21:13 võidu esimeselt geimpallilt. Teises geimis läksid eestlannad kohe oma teed (11:4) ja võitsid 21:10. Kohtumine kestis 20 minutit. 4:0 Eestile.

5. kohtumine

Puhta vuugi kindlustas Eestile segapaar Hugo Themas ja Emili Pärsim. Esimene geim Sharon Perelshteini ja Alina Bergelsoniga pakkus pinget algusest lõpuni. Tartlased pääsesid ette 14:10, kuid loovutasid seejärel viis punkti järjest. Sellele vaatamata juhtisid Themas ja Pärsim peatselt 18:14 ja 20:17, kuid ikkagi suutsid vastased veel viigistada 20:20. Järgmised kaks punkti ja sellega ka geim kuulusid siiski meie paarile, 22:20. Teises geimis jäid Themas ja Pärsim kaotusseisu 2:3, kuid siis võeti asja tõsiselt. Vaheajaks juhiti 11:5 ja võideti geim 21:10. 5:0 Eestile.

Hispaanlased päästis meespaar

Nii nagu Eestil avapäeval, nii õnnestus ka Hispaanial Bulgaaria vastu 3:2 võit vormistada alles viienda kohtumisega. Alustati segapaarismänguga, milles Rodrigo Sanjurjo ja Nikol Carulla alistasid Georgi Katerovi ja Tsveti Katerova 21:9, 21:9. Järgnenud üksimängudes võitis Kalojana Nalbantova Paula Llavero 21:9, 21:9, kuid Basilio Porto 21:7, 21:13 võit Katerovi üle taastas hispaanlaste eduseisu. Naispaaride kolmegeimilises mõõduvõtus olid Nalbantova ja Tsvetina Popivanova 21:15, 15:21, 21:15 paremad Carullast ja Carmen Maria Jimenezest ning võitja jäi meespaaride otsustada. Daniel Franco ja Sanjurjo võitsid Georgi Kirovi ja Stanimir Terzievi vastu esimese geimi 21:17 ning teise juba veidi lihtsamalt 21:12.

Eesti ja Hispaania kohtumisest näeb otsepilti SIIT.

Kuidas on seisud teistes alagruppides?

Paralleelselt kuuenda alagrupiga peeti teise vooru mänge veel neljas nelikus. Grupis 3 on kaks võitu Rootsil, üks Poolal ja Belgial, võiduta jätkab Horvaatia. Grupis 4 on tiitlikaitsja Taani loovutanud vastastele vaid ühe geimi, üks võit on Rumeenial ja Luksemburgil, võiduta läheb viimasele voorule vastu Küpros. Grupis 5 on kaks võitu Tšehhil ja Austrial ning naabrid selgitavad grupi võitja omavahel. Mõlemale on kaotanud Šveits ja Slovakkia. Grupis 8 on mõlemad vastased alistanud Ukraina, Inglismaal ja Saksamaal on üks võit ning Norra on kaotanud mõlemad kohtumised.