Hispaania noored olid Eesti noortele võitmiseks liiga tugevad

Sloveenias Podčertekis jätkuvatel U-17 vanuseklassi EM-võistlustel mängis Eesti koondis pühapäeval kuuenda alagrupi võidu pärast Hispaaniaga. Avapäeval Bulgaariast 3:2 ja laupäeval Iisraelist 5:0 jagu saanud eestlaste hammas alagrupi favoriitide peale ei hakanud. Hispaanlased said võiduks vajaliku kolmanda punkti juba kolme kohtumisega.

Esimene kohtumine

Segapaarismäng. Hugo Themas ja Emili Pärsim – Rodrigo Sanjurjo ja Nikol Carulla. Eestlased juhtisid avageimis 4:2 ja 5:4, kuid edu anti käest ning intervalliks olid ees hispaanlased 11:10.  Pisuke puhkus mõjus Sanjurjole ja Carullale hästi, sest kohe võideti neli punkti järjest ning Themas ja Pärsim leidsid end kohtumise suurimast kaotusseisust 10:15. Edasi jagunesid punktid küll taas võrdselt, kuid lähemale kui neli punkti meie paar enam ei pääsenud. Hispaanlased võitsid avageimi kümne minutiga 21:15. Teises geimis oli hispaanlaste ülekaal juba ilmsem, vaheajaks oldi ees 11:7 ning geimi teises pooles loovutati eestlastele veel vaid kolm punkti. 23 minutit kestnud kohtumise teine geim lõppes 21:10 ning Hispaania asus juhtima 1:0.

Teine kohtumine

Noormeeste üksikmäng. Rene Leeman – Basilio Porto. Leeman alustas tänavu nii Serbia kui ka Hispaania U-17 Internationalil finaalis mänginud Porto vastu julgelt, minnes ette 3:1 ja 4:2. Mäng jäi siiski võrdseks, kuni Leemani 9:8 eduseisu suutis Porto intervalliks pöörata enda kasuks 11:9. Hispaanlane jätkas survet, minnes ette 14:9. Leeman vähendas vahe kahele punktile (15:17), kuid paraku murrangut tuua ei õnnestunud. Porto võitis avageimi 16 minutiga 21:16. Teises geimis juhtis Leeman 6:4, loovutas siis vastasele neli punkti järjest, kuid jõudis seejärel kiiresti viigini 8:8. Joogipausile mindi siiski uuesti hispaanlase eduseisus, 11:8. Porto hoidis initsiatiivi lõpuni, võitis geimi 21:17 ja viis Hispaania ette 2:0.

Eesti U-17 koondis EM-il 2021. Foto: Robert Kasela

Kolmas kohtumine

Neidude üksikmäng. Emili Pärsim – Cristina Teruel. Hispaanlanna alustas võimukalt, minnes ette 5:0. Pärsim tasandas vahet 4:6-le, kuid loovutas siis veel viis punkti järjest ning juba kolme minutiga jõuti intervallini Terueli eduseisus 11:4. Edaspidine midagi enam ei muutnud ning kaheksa minutiga oli hispaanlanna geimi võitnud 21:6. Teises geimis sai 3:0 algedu Pärsim, kuid peagi oli taas ees Teruel 5:3. Viimast korda oli viik tablool seisuks 9:9. Pärast joogipausi läks Teruel aga jälle oma teed, võites geimi 21:12. Selle võiduga kindlustas Hispaania endale ka koha veerandfinaalis, jättes Eesti EM-il jagama 9.–16. kohta.

Neljas kohtumine

Noormeeste paarismäng. Andrei Schmidt ja Chris Robin Talts – Daniel Franco ja Rodrigo Sanjurjo. Hispaanlased said ette 7:3 ja 9:5, kuid seejärel võrdsustasid Schmidt ja Talts mängu ning geimi lõpuni mindi kui võrdne võrdsega. Hispaanlased juhtisid 20:18, kuid meie paar läks omakorda ette 21:20. Viimased kolm punkti kukkusid siiski Francole ja Sanjurjole. 23:21 Hispaaniale. Teine geim enam nii tasavägist pilti ei pakkunud. Hispaania paar kasvatas 5:3 eduseisu kiiresti 9:3-le ning oli intervalliks ees 11:6. Ka mängu jätkudes midagi enam ei muutunud, Franco ja Sanjurjo võitsid 21:12 ja kindlustasid 4:0 Hispaaniale.

Viies kohtumine

Neidude paarismäng. Elisaveta Berik ja Marta Emili Teller – Nikol Carulla ja Carmen Maria Jimenez. Selleski kohtumises oli tasavägisem esimene geim, mille hispaanlannad võitsid 17:17 viigiseisult 21:18. Teises geimis juhtisid Berik ja Teller vaid 1:0, intervalliks olid ees Carulla ja Jimenez 11:3 ning võitsid 21:11. 5:0 Hispaaniale ja geimid 10:0.

Eesti ja Hispaania kohtumise otsepilti näeb SIIT.

Hilisõhtuks selgus paremusjärjestus kõigis kaheksas alagrupis ning lõplikult need kaheksa koondist, kes esmaspäeval tiitlivõistlust jätkavad. Veerandfinaalides on vastamisi (tabeli ülalt alla) Venemaa – Ukraina, Taani – Türgi, Tšehhi – Rootsi ja Hispaania – Prantsusmaa. Koos Eestiga jäid 9.-16. kohta jagama Ungari, Šotimaa, Poola, Rumeenia, Austria, Soome ja Inglismaa, 17.-24. kohta jagasid Leedu, Sloveenia, Belgia, Luksemburg, Slovakkia, Bulgaaria, Wales ja Saksamaa ning 25.- 32. kohta Holland, Iirimaa, Horvaatia, Küpros, Šveits, Iisrael, Portugal ja Norra.