Paarid aitasid Eesti U-17 koondise Bulgaaria vastu võidule!

Reedel algasid Sloveenias Podčertekis U-17 vanuseklassi EM-võistlused võistkonnavõistluse alagrupiturniiridega. Eesti kohtus kuuenda alagrupi avavoorus Bulgaariaga. Üksikmängude järel 0:2 kaotusseisu jäänud Eesti koondis suutis bulgaarlased alistada kõigis kolmes paarismängus ning alustas EM-i 3:2 võiduga!

1. kohtumine

Matši avasid Elisaveta Berik ja Kalojana Nalbantova. Kui Triitoni mängija leiame maailma edetabelis 1052. kohalt, siis bulgaarlanna on 615. Paraku sai suur tabelikohtade vahe kinnitust ka platsil. Avageimis läks bulgaarlanna kohe ette 6:1 ja 10:4. Siis kosus veidi ka Berik ning vähendas vahe 8:10-le. Nalbantova jätkas siiski kindlamalt ning võitis geimi 21:12.

Teises geimis oli viimane viigiseis 8:8. Siis spurtis vastane 5:0 ja eduseisult 13:10 veel täpselt sama skooriga ning võitis ka selle geimi 21:12. 1:0 Bulgaariale, 24 minutiga.

2. kohtumine

Noormeeste üksikmängus astus meie Andrei Schmidtile vastu Stanimir Terziev, kel maailma edetabelis veel kohta polegi, ehkki ka tartlane on väheütleval 2147. kohal. Avageimis jagus tasavägisust intervallini, kuhu 9:10 kaotusseisust mängis end liidrina Schmidt 11:10. Koguni 11 punkti järjest teeninud Schmidt läks ette 20:10, raiskas seejärel järjepanu geimpalle, kuid võitis siiski geimi 21:16.

Teises geimis juhtis Schmidt 10:8, kuid edasi saavutas punkte vaid Terziev (13 järjest!) ning võitis geimi 21:10. Kolmandaks geimiks sai tartlane jälle jalad alla ning pääses ette 5:1, 9:5 ja puhkepausiks 11:7. Mängu jätkudes suutis Andrei pikka aega eduseisu hoida ja seisul 20:18 oli tal kasutada kaks matšpalli. Terziev ei jätnud siiski jonni, jõudis viigini 20:20 ja läks ette 21:20, teenides omakorda esimese matšpalli. Selle lõi Schmidt siiski tagasi ning läks uuesti ette, 22:21, aga bulgaarlane viigistas taas ning teenis kohe ka oma teise matšpalli. Selle realiseeris Terziev ka punktiks ning võitis 53 minutit kestnud kohtumise otsustava geimi 24:22. 2:0 Bulgaariale.

3. kohtumine

Neidude paarismängus esindasid Eestit Emili Pärsim ja Marta Emili Teller ning Bulgaariat Tsveti Katerova ja Joanna Jordanova. Avageimis olid Triitoni neiud intervalliks ees 11:8. Mängu jätkudes suurendati vahet kohe veel kahe punkti võrra, kuid bulgaarlannad kosusid ja jõudsid viigini 14:14. Uuesti said Pärsim ja Teller ette 17:14, aga peagi juhtisid juba Katerova ja Jordanova 18:17. Viimased neli punkti võitsid siiski eestlannad ja kogu geimi 21:18.

Teises geimis näitasid teed Katerova ja Jordanova, juhtides 4:1 ja 7:3, kuid Pärsim ja Teller suutsid mängu võrdsustada. Joogipausiks olid siiski ees vastased 11:9. Järgmise punkti teenis Eesti paar alles siis kui vastastel oli neid juba 15. Korraks vähendati vahe küll neljale punktile (12:16), kuid geimi lõpp kuulus noortele bulgaarlastele, kes võitsid selle 21:14.

Kolmas geim algas punkt-punkti heitluses, kuid intervalliks juhtisid Pärsim ja Teller 11:9. Eestlannad juhtisid 16:13, kuid Katerova ja Jordanova vähendasid vahe ühele punktile. Pärsim ja Teller suutsid siiski kindlalt jätkata. Teiselt matšpallilt lõpetati geim enda kasuks 21:17 ja 41-minutilise mängu järel jäi Eesti veel ellu – 2:1 Bulgaariale.

Eesti U-17 koondis EM-il pärast võitu Bulgaaria üle. Foto: Robert Kasela

4. kohtumine

Noormeeste paarismängus astusid Rene Leeman ja Chris Robin Talts vastu kahele Georgile, Katerovile ja Kirovile. Esimeses geimis said Leeman ja Talts esimest korda juhtima 8:7, kui 3:0 spurdiga tuldi välja kaotusseisust 5:7. Vastased jõudsid küll viigini 9:9, kuid edasi saavutasid eestlased kuus punkti järjest ja juhtisid 15:9. Kümne minutiga sai geim võidetud 21:14.

Teises geimis pääsesid eestlased ette 10:6, kuid intervalliks kahanes edu kahele punktile, 11:9.  Jätkati siiski kindlalt, mindi ette 14:10 ja 18:11 ning bulgaarlasi enam mängu ei lubatud. Geim võideti 21:13 ja matši üldseis oli 2:2.

5. kohtumine

Kohtumise võitja jäi segapaaride otsustada, Hugo Themas ja Emili Pärsim bulgaarlaste Stanimir Terzievi ja Tsvetina Popivanova vastu. Esimese kaks punkti teenisid eestlased, kuid 6:3 eduseisust sai kiiresti 6:8 kaotusseis. Bulgaarlasi siiski minna ei lastud, sest 3:0 spurdiga taastati eduseis ning vaheajaks oldi ees 11:10. Terziev ja Popivanova said ise korraks juhtima 14:13, kuid vaid hetkeks. Themaselt ja Pärsimilt kolm punkti järjest ning juhiti 16:14. Edu suurendati 20:16-le, kuid bulgaarlased jõudsid viigini 20:20. Eesti paar sai uuesti ette (21:20), kuid taas saabus viik. Themaselt ja Pärsimilt 22:21 ja kohe ka 23:21. Avageim vältas 18 minutit.

Teises geimis läksid Terziev ja Popivanova pärast tasavägist algust ette 6:4, kuid enam kui kahele punktile ei suutnud nad oma edu arendada. Themas ja Pärsim viigistasid 7:7, 8:8 ja 9:9, joogipausiks oldi taga 9:11. Edasi jäädi mitu korda kuni kahe punktiga taha, kuid ikka ja jälle jõuti viigini. 17:17 pealt saadi ise ette 18:17, kuid nüüd oli Bulgaaria paari kord viigistada. 19:18 Eestile ning kohe jõuti ka esimese matšpallini. Terziev ja Popivanova selle esimese küll päästsid, kuid mitte enam teist. Geim 21:19 eestlastele ja 36 minutit kestnud kohtumise võit tähendas, et ka Bulgaaria alistati kokkuvõttes 3:2! Meie paari võidukat kohtumist näeb järelvaates SIIT.

Laupäeval, 4. septembril kell 15 mängib Eesti Iisraeli ja pühapäeval, 5. septembril kell 10 Hispaaniaga. Reedel oli nende kahe omavahelises vastasseisus 5:0 parem Hispaania võistkond.

6. alagrupi turniiritabel
Kohtumisi näeb live’is SIIT

***

Kreekas Lavrios alanud Futures Seriesi turniiril Hellas International 2021 kohtus Helis Pajuste (Triiton) reedel naiste üksikmängu põhitabeli avaringis kaheksanda asetusega Abigail Holdeniga (Inglismaa).

Maailma edetabelis 190. kohal paiknev inglanna (eestlanna on 205.) oli mõlemas geimis kindlalt parem, võites paarikümne minutiga 21:7, 21:9. Holden kindlustas endale reedel koha ka veerandfinaalis, olles teises ringis parem Tšehhi Vabariiki esindavast Tallulah Sharleen Van Coppenollest 21:13, 21:18. Kaheksa parema seas kohtub inglanna Daniella Gondaga. Ungarlanna jõudis läinud nädalal Jelgavas finaali ning teel sinna alistas teiste seas ka Pajuste.