Eesti mängijaid jagus Liepājas ka poolfinaalidesse

Lätis Liepājas peetaval rahvusvahelisel noorteturniiril (Victor Latvia U17 International 2023) selgitati laupäeva õhtuks kõigis mänguliikides neli paremat ehk poolfinalistid. Põhjust reket ka viimasel võistluspäeval kotist välja õngitseda on päris mitmel Eesti mängijal.

Neidude üksikmängus on pühapäeva hommikul poolfinaalis omavahel vastamisi Romili Vakk (Triiton) ja Marija Paskotši (Raul Musta SK). Reedel avaringis teise asetusega ukrainlannast jagu saanud Romili jätkas kolmandas ringis 21:15, 21:19 võiduga Greta Vedrickaitė (Leedu) üle ning kaheksa parema seas mängis üle klubikaaslase Annabel Mutso 21:15, 21:14. Viimane oli kolmandas ringis 21:15, 21:13 võidukas Amelija Klimaitėga (Leedu) mängides.

Paskotši sai esmalt jagu Uliana Deremeškost (Ukaina) 21:6, 21:16 ning seejärel kolmegeimilises heitluses Jore Kavaliauskaitėst (Leedu) 19:21, 21:14. 21:12. Teise finalisti selgitavad tabeli ülemises pooles esimese asetusega Maria Korjagina (Ukraina) ja Jorūnė Šalnaitė (Leedu). Leedulanna lõpetas seejuures kolmandas ringis tänavuse Eesti juunioride meistri Emilia Šapovalova (TÜASK) turniiri, võites tartlannat 21:14, 21:11. Veerandfinaalis Korjaginale kaotanud Urtė Gatelytė (Leedu) oli kolmandas ringis hädas meie Kaisa Liis Lepaga. Esimese geimi seitsmenda asetusega leedulanna kaotas 19:21, kuid järgmised kaks siiski võitis 21:18, 21:16.

Noormeeste üksikmängus jõudis eestlastest ainana veerandfinaali Marti Joost (Nõo SK). Poolaka Jakub Dulemba vastu kaotas Joost küll avageimi 18:21, kuid oli kahes järgmises kindlalt parem 21:13, 21:10. Veerandfinaalis Vladõslav Stepantšekoga (UKraina) võitis Nõo noormees esimese geimi 21:13, kuid tasavägises teises jäi ukrainlane peale 24:22 ning otsustava võitis juba kindlamalt 21:15.

Rasmus Roogsoo (Triiton) kaotas kolmandas ringis Serhi Maruštšakile (Ukraina) 18:21, 7:21, Priit Põder (Triiton) pidi tunnistama teises asetusega Vladõslav Kunini paremust 21:6, 21:19. Nelja parema sekka jõudsidki Lätimaal vaid ukrainlased.

Noormeeste paarismängus on poolfinaalis kolm Ukraina paari ning meie Marti Joost ja Rasmus Roogsoo. Kolmanda asetusega eestlased alustasid 17:21, 21:15, 21:15 võiduga leedulaste Daniel Leonoviči ja Dominik Tankeviči üle, järgmises ringis saadi poolakatest Jakub Dulembast ja Jan Szeszkost jagu kahes geimis, aga need mõlemad olid vägagi tasavägised – 24:22, 21:19. Pääsu eest finaali mängitakse esimese asetusega Jegor Romanjuki ja Ivan Tsaregorotseviga. Karl Mattias Pedai ja Priit Põder jõudsid 21:15, 21:14 eduga Hollandi paari üle veerandfinaali, kuid seal kaotati ukrainlastele.

Neidude paarismängu poolfinaalides on kolmes paaris Eesti värve. Emilia Šapovalova on ühendanud jõud Maria Korjaginaga (Ukraina) ning pühapäeval minnakse vastamisi Lumikki Liiase (Triiton) ja Marija Paskotšiga. Tabeli alumises pooles on Liispet Leemeti ja Annabel Mutso vastasteks teisel pool võrku leedulannad Jore Kavaliauskaitė ja Jorune Šalnaitė.

Korjagina ja Šapovalova alistasid teises ringis Kaisa Liis Lepa ja Romili Vaki 21:11, 21:18, Liias ja Paskotši võitsid kolm vastast, veerandfinaalis seejuures kolmanda asetusega Leedu paari 17:21, 21:17, 21:13. Leemet ja Mutso said teises ringis kolmes geimis võidu teise asetusega Nikola Mukiele (Läti) ja Karolina Pintšuki (TÜASK) üle.

Segapaarismängus murdsid Ramus Roogsoo ja Lumikki Liias end poolfinaali 21:12, 22:20 võiduga teise asetusega ukrainlaste Vladõslav Stepantšenko ja Polina Barannõki üle. Viimane takistus enne finaali on neljanda asetusega Leedu paar Domas Pakšys ja Jore Kavaliauskaitė. Viimastele kaotasid veerandfinaalis Karl Mattias Pedai ja Romili Vakk 16:21, 13:21. Priit Põder ja Annabel Mutso ei saanud vastu esimese asetusega Vladõslav Kuninile ja Maria Korjaginale (16:21, 11:21), selle turniiri esipaar lõi veerandfinaalis ka Marti Joosti ja Emilia Šapovalovat 19:21, 21:19, 21:13.