Eesti alistas EM-valikturniiri avavoorus Iisraeli

Eesti sulgpallikoondis alustas segavõistkondade Euroopa meistrivõistluste valikturniiri Hollandis Haarlemis 3:2 võiduga Iisraeli üle. Võidupunktid tõid Eestile Kristin Kuuba üksikmängus ning Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel ning Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner paarismängudes.

EESTI – IISRAEL 3:2

1 – SP: Raul Käsner / Kati-Kreet Marran – Misha Zilbermann / Ksenia Polikarpova
14:21, 15:21 (0:29)

Iisrael pani kohe väljakule oma juhtivad jõud, sest Misha Zilbermann on nende esireket meeste seas (BWF-i üksikmängu edetabelis 48.) ja Ksenia Polikarpova naiste seas (87.). Lisaks paikneb 33-aastane Moskvas sündinud Zilbermann koos Svetlanaga Zilbermanniga segapaaride edetabelis 75. kohal. Vastased olidki mõlemas geimis väikses ülekaalus ning lõpetasid avamängu võidukalt.

2 – NÜ: Kristin Kuuba – Heli Neiman
21:18, 21:15 (0:38)

Tänavu novembris alles 19-aastaseks saanud Neiman alustas julgelt, minnes kohe ette 4:0. Kuuba jõudis viigini ja läks omakorda ette 8:7, kuid edasi mäng enam nii hästi ei sujunud. Intervalliks juhtis vastane 11:8 ning peagi juba 15:10. Õnneks ei osanud Iisraeli esireket oma edu hoida. Kuuba jõudis viigini 15:15 ning pääses ette 19:16. Esimene geimpall veel võitu ei toonud, küll aga teine – Neimani tõrjest lendas pall võrku. Teistki geimi alustas maailma 178. reket kuraasikamalt, minnes ette 7:5. Vahespurdiga 6:1 taastas Kuuba aga kindluse ning rebis ette juba 13:8. Edasi jätkus rahuliku punktivahetustega mäng, mille lõpp saabus kolmandalt matšpallilt seisuks 21:15 tartlanna kasuks.

3 – MÜ: Tauri Kilk – Misha Zilbermann
9:21, 9:21 (0:19)

Läinud nädalal Tartus võidetud juunioride turniiri toel taas maailma kolmandaks juunioriks tõsunud 18-aastane Tauri Kilk ristas reketid endast 15 aastat vanema Zilbermanniga. Tiitlivõistluste veterani kogemus oli noore tartlase jaoks seekord veel liialt karm, ikka kippus pall kas auti või võrku lendama. Avageimis oli Zilbermann joogipausiks ees 11:3 ja teises 11:4, mõlemad geimid lõppesid aga võrdse tulemusega 21:9. Pallivahetusi jätkus 19 minutiks.

4 – NP: Kati-Kreet Marran / Helina Rüütel – Dana Danilenko / Ksenia Polikarpova
16:21, 21:12, 21:15 (0:52)

Meie maailma esisajasse (53.) kuuluv paar oli favoriit, paraku punktideks seda avageimis vormida ei õnnestunudki. Iisraeli duett läks kohe ette ning kuue minutiga kasvatati vahe viiele punktile, 11:6. Marran ja Rüütel parandasid küll kaotusseisu 12:19-lt 15:19-le, kuid allajäämisest polnud pääsu – 16:21. Avageimi kaotus oli meie paarile kui äratus, sest teises ei pääsenud vastased kordagi juhtima. Marran ja Rüüteli paisutasid vahet 9:2-le, intervalliks juhiti 11:6 ja veidi hiljem taas seitsme punktiga (14:7). Geim lõpetati esimeselt geimpallilt 21:12. Kolmanda geimi algus enam nii muretu ei olnud, taha jäädi 2:5, kuid siis asi paranes. Joogipausiks juhtis küll veel Iisraeli paar 11:10, kuid Rüütli rabakust pääsesid meie omad esimest korda ette seisuks 12:11 ning rohkem võimalusi vastasele ei antud. Hea rünnaku toel juhiti 15:12, 17:13, 19:15. Esimene matšpall tehti punktiks seisuks 21:15. Eesti oli 52 minutiga viigistanud 2:2.

5 – MP: Kristjan Kaljurand / Raul Käsner – Maxim Grinblat / Ariel Shainski
21:18, 21:16 (0:32)

Initsiatiiv oli meie meeste poolel. Ette mindi 3:1, 7:4, joogipausiks 11:8. Vastased ei visanud küll reketit põõsasse, kuid kaks viigiseisu (15:15, 17:17) olid kõik, mis nad valitsevate Eesti meistrite vastu suutsid. Kuraditosina minutiga oli seis 21:18 Eesti kasuks. Teises geimis oli algus tasavägine, kord juhtis punkti-paariga üks, kord teine. Joogipausiks olid peal Iisraeli kodanikud 11:10, kuid puhkepausilt tulles sujus mäng paremini eestlastel. Ette saadi 14:11, 17:13 ja 19:15 ning esimeselt matšpallilt vormistati võit 21:16.

Avavooru teises kohtumises võitis võõrustaja Holland õhtul Itaalia 4:1. Reedel kell 15 meiega kohtuvatele itaallastele tõi ainsa võidu Katharina Fink naiste üksikmängus.