Eesti võitis EM-il ka Itaaliat 3:2

Segavõistkondade EM-võistluste valikturniiril Hollandis Haarlemis kohtus Eesti sulgpallikoondis reedel Itaaliaga ja võitis 3:2. Ka avavoorus oli Eesti võidukas, alistades neljapäeval Iisraeli samuti 3:2. Itaalia kaotas oma avamatšis Hollandile 1:4. Segapaar (Kristjan Kaljurand – Helina Rüütel) viis Eesti ette 1:0, Kristin Kuuba seadis seisuks 2:1 ning otsustava kolmanda võidupunktid tõid viimasena kavas olnud naispaarismängus Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Eestil on nüüd kaks võitu ning laupäeval mängitakse alagrupi esikoha pärast teise täiseduga võistkonna ehk Hollandiga. Võõrustajad said reedel 5:0 jagu Iisraelist. Pilti Eesti ja Itaalia kohtumisest näeb SIIT.

ITAALIA – EESTI 2:3

1 – SP: David Salutt / Yasmine Hamza – Kristjan Kaljurand / Helina Rüütel
19:21, 21:16, 18:21 (0:54)

Kuuma anti kuus minutit vähem kui tund aega. Avageimis said algedu itaallased, kuid edasi õnnestus eestlastel paremini. Ette saadi 8:4 ja viie minutiga 11:7. Mängu jätkudes suutsid Kaljurand ja Rüütel edu hoida, kuid seisul 18:14 tuli väike tõrge – vastased võitsid viis punkti järjest ja läksid omakorda ette 19:18. Eesti paar nõutas siiski kohe viigi tagasi ning esimeselt geimpallilt nopiti vastaste rünnakust võrku ka geimivõit 21:19.

Teises geimis jäid meie paari viimasteks edunumbriteks 2:1, seejärel spurtisid vastased ette 11:6. Joogipausi järel õnnestus küll seisu jõudsalt parandada, kuid 12:12 ei püsinud kaua. Meie servivea järel olid itaallased ees 19:16 ning kui Kaljurand tõrjus võrku, saadi geimpall, mis ka kohe realiseeriti. 21:16. Otsustavas geimis kosus meie paar 2:5 kaotusseisu jäämisest kiiresti ning Rüütli ründelöögist saadi hetkeks puhkama eduseisus 11:8. Salutt ja Hamza polnud aga veel alla andnud. Aasta viimasel päeval 24-aastaseks saava Saluti rabakust jõudsid itaallased võidust kolme punkti kaugusele (18:16). Meie õnneks rohkem nende skoor enam ei kasvanud. Rüütel viis Eesti ette 19:18, seejärel tõrjus Hamza auti ning kohe esimene matšpall tõi eestlastele võidu!

2 – MÜ: Fabio Caponio – Karl Kert
22:20, 21:15 (0:36)

Avageim oli tasavägine, kuid 19:20 kaotusseisus ei heitnud üksikmängu maailma edetabelis 116. kohal paiknev Caponio meelt, noppides Kerdi geimpallilt kolm punkti järjest ja võites 18 minutit väldanud geimi 22:20. Kert oli küll joogipausiks ees 11:10, kuid üle kahe punkti ei kerkinud tema edu kordagi. Nagu ka vastase oma.

Teises geimis leidis Itaalia meistrivõistluste tänavune veerandfinalist Caponio kiiresti enesekindluse, juhtides intervalliks 11:4. Ei õnnestunud Kerdil mängu pööret tuua ka teisel “poolajal”. Ta jäi taha 7:14 ja 11:17 ning 23-aastast itaallast tuli võidu puhul õnnitleda seisul 15:21. Mängu jätkus 36 minutiks.

3 – NÜ: Judith Mair – Kristin Kuuba
16:21, 16:21 (0:33)

Itaalia meistrivõistluste üksikmägu tänavuse poolfinalisti Judith Mairiga polnud turniiritabelid Kuubat seni veel kokku viinud. Maailma edetabeli 132. ja 43. reketi vahel arenes avageimis siiski päris huvitav debüütlahing. Kuuba läks küll ette 4:1, kuid edu suurendada ei õnnestunud, hoopis vastupidi. 8:10 taga olles sooritas Mair 3:0 spurdi ning oli intervalliks hoopis ise juhtimas 11:10. Meie esireketil ei sujunud just võrgumäng kõige paremini. Mairi eduseis jäi õnneks siiski juhuslikuks, 12:12 pealt läks tartlanna ette 15:12 ning esimene geimpall oli tal kasutada seisul 20:14. Kaks esimest edu ei toonud, küll aga kolmas. 16 minutiga 21:16.

Teises geimis oli vahet kahe mängija tasemes juba hoopis rohkem märgata. Kuuba kiirustas juhtima 6:2 ja 11:6, edasi 15:10 ja 19:12. Mair parandas vahet 15:19-le, kuid Kristini rabak tõi talle esimese matšpalli. Selle mängis 20-aastane itaallanna küll veel enda punktiks, kuid järgmine lõpetas oma teekonna võrgus ja nii kuulus seegi geim 21:16 Kuubale. Eesti ette 2:1!

4 – MP: Giovanni Greco / David Salutt – Kristjan Kaljurand / Raul Käsner
21:18, 16:21, 21:11 (0:47)

Tänavused Itaalia meistrid meie selle mänguliigi valitsejate vastu rabelesid kolm geimi ning nooremad jäid peale. Avageimis oli kõik veel KK kontrolli alla seisuni 17:15. Siis õnnestus 32-aastasel Grecol ja 23-aastasel Saluttil noppida viis punkti järjest ning teiselt geimpallilt võita 21:18. Teises geimis ei saanud itaallased aga kordagi juhtima ning intervalliks 11:6 ees olnud Käsner ja Kaljurand jäid peale 21:16. Kolmandas geimis purjetasid Greco ja Salutt kohe 5:0 juhtima ning samas tuules seilasid turvaliselt võiduka lõpuni. Meie meeste jaks sai lõplikult otsa seisul 8:11, mille järel võimaldati vastasel minna ette 19:9. Sellist seisu võiduks vormistamata Saapamaa mehed ei suutnud. 2:2 ja võitja jäi naispaaride otsustada.

5 – NP: Yasmine Hamza / Judith Mair – Kati-Kreet Marran / Helina Rüütel
14:21, 13:21 (0:32)

Itaalia poolel ühendasid otsustavaks kohtumiseks jõud tänavune Itaalia meister üksikmängus (Hamza) ja paarismängus (Mair). Esimeses geimis maksis siiski enam meie esipaari kauaaegsem kokkumängu kogemus. Mängiti end ette 6:1, intervalliks 11:8 ning peagi näitas tabloo numbreid 18:10. Itaallannad vähendasid veidi vahet (14:18), kuid geim vormistas rootslasest kohtunik siiski kindlalt eestlannade nimele, 21:14.

Teises geimis said Itaalia meistermängijad ees olla täpset ühe kora – 1:0. Edaspidi võis suuremaid numbreid vaid eestlaste tabloopoolele kirjutada. Vaheajaks oli MR ees 11:4, esimene matšpall saadi kasuatda seisul 20:12 ning 3:2 üldvõit G7 liikmesriigi üle vormistati teiselt matšpallilt seisuks 21:13.