Eesti GP-sari on jõudnud neljanda verstapostini

Vaid kaks nädalat pärast tänavuste Eesti meistrite selgumist on vabariigi sulgpallurite paremik taas võistlustules – Lenne Sulgpallikeskuses peetakse kahel päeval Eesti GP-sarja neljas osavõistlus. Laupäev oli Jüris paarismängude päralt.

Meistriliigas kinnitasid meeste paarismängus oma esipaari staatust Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton), alistades finaalis Artur Ajupovi ja Alexander Raudsepa (Veeriku Badminton) 21:19, 21:14. Alagrupis pidid võitjate paremust (21:11, 21:14) tunnistama ka triitonlased Andrei Schmidt ja Hugo Themas. Anton Berik ja Mikk Õunmaa jäid oma alagrupi esikohakohtumises alla Ajupovile ja Raudsepale 20:22, 18:21. Robin Schmalz (TSKeskus) ja Mihkel Talts (Triiton) kogusid oma grupis kaks võitu.

Naiste paarismängus saatis edu Triitoni paari Elisaveta Berik ja Emili Pärsim, kuid finaalis oli neil Sandra Kamilova (Tondiraba SK) ja Helis Pajuste (Raul Musta SK) vastu kõvasti pusimist. Avageimis jäädi peale 21:18, teises veelgi napimalt, 22:20. Lumikki Liias ja Marelle Salu arvele kogunes alagrupis võit ja kaotus.

Segapaarismängus teenisid turniirivõidu Mikk Õunmaa (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK). Eesti meistrivõistluste tänavune hõbedapaar jäi finaalis Kristjan Kaljuranna ja Kertu Margusega (TÜASK) mängides kaotusseisu, sest avageim kaotati 18:21. Teises õnnestus Õunmaal ja Üprusel peale jääda 21:19 ning kolmas geim tuli juba veidi suurema vahega, 21:15. Poolfinaalis olid hilisemad võitjad samuti kolmes geimis paremad Anton Berikust ja Lumikki Liiasest, Mihkel Talts ja Elisaveta Berik kaotasid Kaljurannale ja Margusele kahes geimis.

Mikk Õunmaa ja Ramona Üprus. Foto: Oleg Harchenko/ESL

Esiliigas pääsesid Hannes Hani ja Art Richard Müürsepp ainsa Triitoni meespaarina nelja parema sekka. Seal kaotati kolmes geimis Märt Aolaidile (Raul Musta SK) ja Janar Vapperile (TSKeskus) 17:21, 21:14, 15:21. Tallinlased võitsid ka kogu turniiri, sest finaalis pidid nende 21:11, 21:19 paremust tunnistama Ott Aaloe (Tondiraba SK) ja Toomas Vallikivi (Tallinna SK). Karl Mattias Pedai ja Priit Põder kogusid alagrupis kaks võitu.

Naiste paarismängus võidutsesid oma karjääri jooksul Eesti meistrivõistlustelt 15 medalit (sh ka kolm kulda) võitnud Kati Kraaving ja temast ühe medali vähem kogunud, kuid see-eest neli kulda noppinud Kairi Teeväli. Tallinna Sulgpalliklubi kuulsused loovutasid Kaisa Liis Lepale ja Romili Vakile finaalmängu geimides vastavalt 8 ja 5 punkti. Esiliiga parima segapaari moodustasid seekord Alexander Raudsepp (Veeriku Badminton) ja Johanna-Violet Meier (TÜASK). Triitonlased ei osalenud.

Teises liigas said parima naispaari tiitli Terje Arak (TÜASK) ja Kristi Kuuse (Veeriku Badminton), meestest said esikoha mitte-eestlased Keshav Nagpal (India / Triiton) ja Matt Redfearn (Inglismaa / TÜASK). Tulevikutähed Marten Põder (Triiton) ja Kaspar Sorge (TÜASK) mängiti finaalis üle 21:18, 11:21, 21:6. Mõlemad esikohaauhinnad rändasid välismaalaste kätte ka segapaarismängus, kus esikoha said Hai Truong (Vietnam / ESB) ja Nea Nieminen (Soome / Masalan Kisa). Finaal Triitoni paari Priit PõderRomili Vakk vastu võideti 24:22, 21:15.

Kolmandas liigas jõudsid triitonlased paremate hulka vaid segapaarismängus. Henri Tanila ja Keidi Kaasma mängisid end välja finaali, kus kaotati Tan Nguyenile ja Linh Dangile Vietnamist 16:21, 12:21. Meeste paarismängus olid Kaspar Kaasik (Triiton) ja Timo-Alen Prokopenko (TSKeskus) neljandad.

GP-4 turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga