Taani segavõistkond kaitses EM-tiitlit

Prantsusmaal Aire-sur-la-Lysis jõudsid laupäeval lõpule segavõistkondade 27. Euroopa meistrivõistlused. Viiendat EM-I järjest ja üldse 19. korda saatis edu Taani koondist. Finaalis mängiti nii nagu ka kaks aastat tagasi Prantsusmaaga. Kui tookord Vantaas lõppes finaal kolme kohtumisega, siis nüüd oli enne viimast võistluspaari seis viigiline 2:2.

Võõrustajad läks finaalkohtumist juhtima, sest segapaaride konkurentsis olid Thom Gicquel ja Delphine Delrue kokku 54 minutit väldanud vastasseisus 21:17, 24:22 paremad Mathias Christiansenist ja Amalie Magelundist. Teine kohtumine maailma praeguse esireketi Viktor Axelseni ja Christo Popovi vahel kestis veel 18 minuti kauem ning selles oli vaja appi võtta ka kolmas geim. Esimese võitis kodupubliku rõõmuks Popov 21:15, teises jäi napilt (22:20) peale Axelsen ning kallutas seejärel enda kasuks ka kolmanda (21:14).

Naiste üksikmängu järel juhtis juba Taani, sest Line Christophersen oli Qi Xuefeist kindlalt parem 21:12, 21:11. Järgnenud meeste paarismäng pakkus kahte tasavägist geimi ja mõlemas õnnestus Cicquelil ja Popovil Kim Astrupi ja Frederik Søgaardi vastu peale jääda 21:19. Nii pidi otsustama naiste paarismäng. Delrue ja Margot Lambert võitsid Maiken Fruergaardi ja Sara Thygeseni vastu avageimi 21:17, kuid kahes järgmises võtsid taanlannad siiski oma – 21:15, 21:14.

Reedel peetud poolfinaalid olid samasse alagruppi kuulunud võistkondade korduslahingud, sest segavõistkondade EM-il poolfinaalpaarid loositakse. Taanlased olid A-alagrupi esikohamängus neljapäeval alistanud Inglismaa 4:1, poolfinaalis piisas kolmest kohtumisest, sest kõik need lõppesid taanlaste võiduga. Prantslased said B-alagrupi esikoha 5:0 võiduga Saksamaa üle, pääsu eest finaali võitlesid sakslased endale siiski ka ühe võidupunkti, sest Linda Efler ja Isabel Lohau võitsid matši Lambert’i ja Anne Traniga 21:17, 21:10 ning vähendasid kaotusseisu 1:2-le. Järgnenud meeste paarismäng jäi siiski selle poolfinaali viimaseks kohtumiseks, otsustava võidupunkti tõid prantslastele Christo Popov ja Toma Junior Popov.

Eesti koondise ees finaalturniirile pääsenud Holland oli B-alagrupis kolmas. Prantsusmaale ja Saksamaale kaotati 1:4, nulli peale jäänud Bulgaariat võideti 3:2. A-alagrupis oli kolmas Šotimaa, alistades Ukraina 4:1. Detsembris Haarlemis toimunud valikturniiril Hollandi järel ning Iisraeli ja Ungari ees teiseks tulnud Eesti koondis jäi 29 võistkonna konkurentsis seega jagama üheksandat kohta ja seda juba kolmandat EM-i järjest.