BWF külmutas maailma edetabelid

Rahvusvaheline Sulgpalliföderatsioon (BWF) teatas teisipäeval, 31. märtsil, et on otsustanud määramata ajaks peatada maailma edetabelite uuendamise. Otsus puudutab nii täiskasvanute kui ka juunioride edetabeleid.

COVID-19 pandeemia on alates märtsi keskpaigast kuni vähemalt aprilli lõpuni peatanud rahvusvaheliste turniiride pidamise ning seetõttu ei uuene tabel enam tavapärasel moel, sest selles arvestatakse viimase aasta ehk 52 nädala turniir tulemusi. BWF on otsustanud külmutada edetabelid selle aasta 12. nädala ehk viimase rahvusvahelise turniirina toimunud Yonex All England Open 2020 järgse seisuga. Seega jääb kalendri taaskäivitamisel turniiridel osalemise ja asetuse aluseks 17. märtsil 2020 avaldatud edetabelite järjestus. Samas on raske ennustada, millal mõni selline turniir toimuma saaks, sest võistluste korraldamise keeldu ennustatakse jätkuvat ka mais ja juunis, öeldakse BWF-i avalduses.

BWF töötab praegu selles suunas, et vältida edetabelite taaskäivitamisel neis ekstremaalseid punktisummade kõikumisi, mis võiksid edetabelite senise struktuuri ebaadekvaatseks muuta. Otsus praegused edetabelid külmutada leidis täielikku mõistmist ka BWF-i sportlaskomisjoni poolt.

Samuti on BWF lubanud lähinädalatel teatada, mis saab XXXII suveolümpiamängude kvalifikatsiooniprotsessist, mis pidi lõppema tänavu 1. mail. Tokyos peetavad mängud lükati teatavasti aasta võrra edasi ning algavad uue otsuse järgi 23. juulil 2021.

Maailma edetabelid 17. märtsi seisuga

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga