Bonnis pääses teise ringi vaid segapaar

Saksamaa Liitvabariigi endises pealinnas Bonnis peetaval Futures Seriesi kategooriasse kuuluval Yonex Bonn Intenational 2023-l kindlustas Eesti koondislastest endale neljapäeval koha põhitabeli teises ringis vaid segapaar Mikk Õunmaa – Ramona Üprus.

Valikturniiri kaudu 32 parema sekka pääsenud prantslased Thibault Gardon ja Agathe Cuevas võitsid Erwin Kranz Halles tartlaste vastu küll avageimi 21:16, kuid teises jäid peale meie omad 21:18 ja kolmandas juba kindlalt 21:10. Teises geimis ei pääsenud prantslased seejuures kordagi juhtima. Ehkki 12:6 eduseisu suutsid Õunmaa ja Üprus maha mängida, jäid prantslaste võimete laeks kaks viigiseisu (12:12 ja 16:16). Otsustavas geimis mindi 6:5 ette ning seisul 12:10 rauges prantslaste vastupanu täielikult. Reede hommikul peetavas teise ringi kohtumises on tartlaste vastasteks samuti valikturniiri kaudu tabelisse tõusnud sakslased Christopher Klauer ja Alicia Molitor.

Naiste paarismängus pidasid neljanda asetusega Catlyn Kruus ja Ramona Üprus tasavägise duelli Malaisia paari Wen Tse Chani ja Clarissa Saniga. Avageimis juhtisid tartlased vaid ühe korra (3:2) ning vastased suunasid geimi kindlalt oma rajale, võites 21:17. Teises geimis pääsesid Kruus ja Üprus 3:4 kaotusseisust ette 11:4 ning juhtisid veel turvaliselt 18:12. Malaislannad jõudsid siiski viigini 20:20, kuid kaks viimast punkti võitsid meie mängijad. Otsustavas geimis sai meie paar ette 6:2, kuid edu sulas kiiresti ja edasi mindi juba punkt-punkti mänguga. Viigiseisult 20:20 noppisid nüüd kaks vajalikku punkti aga Chan ja San.

Naiste üksikmängus kaotas Catlyn Kruus avaringis Mirjam Lindgärdele, ehkki võitis avageimi 21:9. Teises mängis võidukalt rootslanna 21:18, kolmandas jäi Kruus kohe taha 0:7 ja kaotas 11:21. Meespaarismängus kaotasid Anton Berik ja Mikk Õunmaa hollandlastele Timo Stoffelenile ja Brian Wassinkile 11:21, 16:21. Teises geimis suudeti 10:17 kaotusseisu vähendada 16:18-le, kuid murrangut tuua ei õnnestunud.