Õunmaa ja Üprus heitlesid sakslastega kui võrdne võrdsega

Saksamaa Liitvabariigi endises pealinnas Bonnis peetaval Futures Seriesi kategooriasse kuuluval Yonex Bonn Intenational 2023-l oli reedeks Eesti koondislastest võistlustulle jäänud vaid segapaar Mikk Õunmaa – Ramona Üprus. Kohtumises pääsu eest veerandfinaali olid tartlaste vastasteks valikturniiri kaudu tabelisse tõusnud sakslased Christopher Klauer ja Alicia Molitor.

Heitluse kestis 53 minutit ja kolm geimi ning oli väga tasavägine. Avageimis said algedu sakslased, tartlased pääsesid esimest korda ette 8:7 ning olid juhtimas ka intervalliks (11:10). Mängu jätkudes saadi korraks ette 13:11, kuid siis loovutati vastastele seitse punkti järjest. Klaueril ja Molitoril oli seisul 20:14 kasutada neli geimpalli, kuid alles neljas neist tõi oodatud punkti. 21:17. Teises geimis juhtisid Õunmaa ja Üprus 9:6, kuid joogipausiks jäädi taha 10:11. Viigiseisult 15:15 pääsesid eestlased punkti-paariga ette ning lõpetasid kolmandalt geimpallilt võidukalt, 21:19.

Kolmandas geimis polnud kummagi osapoole eduseis kordagi suurem kui kaks punkti. Õunmaa ja Üprus juhtisid viimati 18:17, kuid kaotasid seejärel kolm punkti järjest. Esimene matšpall suudeti veel päästa, aga teine tõi sakslaste suule naeratuse. 21:19 neile ja koht kaheksa parema seas. Seal etendati  veel üks kolmegeimiline etendus ning võideti ka see. Prantslased Aymeric Tores ja Herveline Crespel võitsid avageimi 21:14, kuid järgmised kaks kuulusid sakslastele vastavalt 21:14, 21:16.