Sulgpalliliidu uus president on Tiit Vapper

Tiit Vapper. Foto: YouTube

Eesti Sulgpalliliidu üldkoosolek valis kolmapäeval, 31. mail liidu uueks presidendiks Tiit Vapperi. Alaliidu senine juht Ulla Helm soovis presidendi ametist taanduda ja jätkata juhatuse liikmena.

Tiit Vapper (62) on sulgpalliga seotud olnud juba lapsest peale. 1980 ja 1982 tuli ta Eesti meistriks üksikmängus, lisaks sai 1980 meespaarismängus hõbeda koos Argo Aruga ning 1976 Aseris pronksi koos Triitoni klubi praeguse eestvedaja Mart Siliksaarega. Lisaks on tal 1982. aastast segapaarismängust pronksmedal koos Mare Reinbergiga. Ta oli esimene eestlasest meesmeistersportlane sulgpallis (1976). Aastatel 1976–1982 kuulus ta N Liidu noorte ja täiskasvanute sulgpallikoondisse.

Vapper lõpetas Tallinna Polütehnilise Instituudi majandusteaduskonna majandusliku informatsiooni mehhaniseeritud töötlemise eriala ning väitekirja kaitsmisel omistati talle 1992. aastal tehnikateaduste magistri kraad infotöötluse erialal. Aastatel 1985–1996 oli ta Tallinna Tehnikaülikooli teadur, vanemõpetaja ja dotsent, hiljem õpetanud külalisõppejõuna infosüsteemide analüüsi ja kavandamise magistrikursust.

1993 asutas ta AS Reaalsüsteemid, rakendades õpetatavat eriala ning teadus- ja arendustegevust suurte infosüsteemide loomiseks Eestis. Sellega oli ta Eesti e-riigi loomise algatajaks luues kõige esimesed üleriigilised töökeskkonda moodustavad infosüsteemid (ARK juhtide ja juhilubade infosüsteem 1995, äriregistri infosüsteem 1997, vangiregister 1998 jm), mis andsid võimaluse koostoimekeskkonna (x-tee) realiseerimiseks ning digiühiskonna arenguks.

Tiit Vapper on AS Reaalsüsteemide juhatuse liige, lisaks sellele kuulub ta ka mitmete nõukogude juhatusse. 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimistel kandideeris ta Reformierakonna nimekirjas ning valiti Nõmme linnaosakogu liikmeks. Ta on elukeskkonnakomisjoni esimees ning haridus-, kultuuri- ja spordikomisjoni liige. Lisaks on Vapper Moldova Vabariigi aukonsul Eestis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga