Axelsen võitis kodupubliku ees maailma esireketit

Läinud nädalal Odenses peetud Victor Denmark Open 2021 (kategooria HSBC BWF World Tour Super 1000) oli esimene rahvusvaheline tippturniir pärast Tokyo olümpiat, kus osales maailma sulgpallurite koorekiht. Kaasamängimist hõlbustas kindlasti seegi, et turniirile eelnenud nädalal olid maailma parimad sulgpallikoondises samuti Taanis selgitamas Thomase ja Uberi karika võitjaid ehk mees- ja naiskondlikke maailmameistreid. Kõik sel võistlusel osalenud tipud (näiteks naiste üksikmängu valitsev olümpiavõitja Yufei Chen) siiski pikemaks Euroopasse ei jäänud.

Meeste üksikmängus nähti finaali, millele jaapanlased tahtnuks kaasa elada juba olümpiapäevil Tokyos. Maailma esireket Kento Momota ei suutnud tookord aga kodurahva ootusi õigustada ning langes olümpial konkurentsist juba alagrupiturniiril. Seekord mängis Momota end kindlalt finaali, kaotamata teel sinna ainsatki geimi. Tabeli alumiselt poolelt liikus talle vastu olümpiavõitja Viktor Axelsen, kes samuti alistas kõik oma vastased kahes geimis.

Finaali avageimis spurtis Axelsen 7:6 eduseisult ning sai ette 14:7. See võttis taanlase aga võhmale ning Momota võitis omakorda kaheksa (!) punkti järjest. Axelsen siiski kosus ning jõudis seisul 20:19 esimese geimpallini, kuid raiskas oma võimalused. Momota mängis kindlalt ning võitis avageimi 22:20. Teises geimis oli jaapanlase suurim eduseis 10:6 ning ta juhtis veel 17:14, kuid siis tegutses Axelsen kodupubliku ees otsustavalt ning võitis geimi 21:18. Kolmas geim kulges viigiseisult 4:4 edasi Axelseni kindlal domineerimisel ning lõppes olümpiavõitja triumfiga 21:12. Vastasseis vältas ühe tunni ja 33 minutit! Kolmandat kohta jäid jagama Cheuk Yiu Lee (Hongkong) ja Tommy Sugiarto (Indoneesia). Vt tabelit

Viktor Axelsen. Foto: bwfbadminton.com

Naiste üksikmängus tuli Kristin Kuubal avaringis tunnistada Kirsty Gilmouri paremust 21:11, 21:15. EM-il üksikmängus kaks hõbedat (2016, 2017) ja ühe pronksi (2021) teeninud šotlanna jätkas ka edasi tuliselt, jõudes välja poolfinaali. Alles seal jäi tal viienda asetusega korealanna Se-Young An’i vastu sportlikust õnnest veidi vajaka – An võitis 21:13, 12:21, 21:16. Tabeli alumiselt poolelt mängis end finaali teise asetusega Akane Yamaguchi ning jaapanlanna Odense turniiri ka võitis. Avageimi parem oli An 21:18, teises jäi peale Yamaguchi 25:23. Kolmandat juhtis Yamaguchi 16:5, kui Lõuna-Korea sportlane mängu vigastuse tõttu pooleli jättis. Lisaks Gilmourile teenis kolmanda koha ka Bingjiao He (Hiina). Vt tabelit

Meeste paarismängus võidutsesid asetamata jaapanlased Takuro Hoki ja Yugo Kobayashi. Finaalis ei aidanud kaheksanda asetusega Kim Astrupi ja Anders Skaarup Rasmusseni ka koduseinad, sest Jaapani paar võitis esimese geimi 21:18 ja teise 21:12. Kolmandad olid Mark Lamsfuss ja Marvin Seidel (Saksamaa) ning Sze Fei Goh ja Nur Izzuddin Mohd Rumsani (Malaisia). Vt tabelit

Naiste paarismängus oli Tokyo olümpiavõitja segapaarismängus Dongping Huang omale mänguseltsiliseks leidnud Yu Zhengi ning koos moodustati Taanis võitmatu paar. Finaal Lõuna-Korea esindajate So-Hee Lee ja Seung-Chan Shin’i vastu lõpetati napilt, kuid kindlalt enda kasuks numbritega 21:15, 21:17. Poolfinaali jäid pidama veel kaks Aasia päritolu paari, Jongkolphan Kititharakul ja Rawinda Prajongjai (Tai) ning So-Yeong Kim ja Hee-Yong Kong (Lõuna-Korea). Olümpiahõbedad Qingchen Chen ja Fan Jiayi langesid välja juba avaringis, kui kohtumises taanlannade Amalie Magelundi ja Freja Ravni vastu tabas üht hiinlannadest terviserike. Vt tabelit

Ka segapaarismängus polnud juba veerandfinaalis ainsatki eurooplasi . Lõpuks purjetasid võidule neljanda asetusega Yuta Watanabe ja Arisa Higashino. Jaapanlastele Tokyo olümpialt ainsa medali (pronks) toonud paar võitis finaalis 21:18, 21:9 ülekaaluga teise asetusega Tai dueti Dechapol Puavaranukrohi ja Sapsiree Taerattanachai. Esikolmikusse jõudmise võivad oma aktivasse lisada olümpiavõitjad Hiinast Yilyu Wang ja kahel rindel rabanud Dongping Huang (poolfinaalis kaotati Jaapani paarile 21:16, 17:21, 17:21) ning kolmanda asetusega indoneeslased Praveen Jordan ja Melati Daeva OktaviantiVt tabelit

Selle nädala teisipäevast peetakse Pariisis Yonex French Open 2021, mille kategooria on vaid veidi madalam – HSBC BWF World Tour Super 750. Prantsusmaa pealinnas mängivad kaasa ka Kristin Kuuba ning naispaar Kati-Kreet Marran – Helina Rüütel. Vt turniiritabeleid