Triitoni paar alustab suurturniiri Pariisis juba täna

Sel nädalal peetakse Pariisis Yonex French Open 2021, mille kategooria on vaid veidi madalam kui pühapäeval Odenses lõppenud Victor Denmark Openil – HSBC BWF World Tour Super 750. Prantsusmaa pealinnas mängivad kaasa ka Kristin Kuuba ning naispaar Kati-Kreet Marran – Helina Rüütel.

Kristin saab naiste üksikmängus võimaluse revanšeerida Tokyo olümpial saadud kaotus Busanan Ongbamrungphanile. Kaheksanda asetusega tailannaga mängib Eesti esireket kolmapäeval. Selle kohtumise võitja mängib teises ringis kas Kirsty Gilmouri (Šotimaa) või Iris Wangiga (USA). Odenses poolfinaali jõudnud Gilmour teenis nii palju punktilisa, et kerkis BWF-i edetabelis kuus kohta ning on nüüd maailma 19. reket.

Turniiri esimene asetus on Odenses võidutsenud ning Pariisis 2018. aastal esikoha saanud Akane Yamaguchi (Jaapan), tabeli alumiselt poolelt on tema finaalivastaseks oodatud Ratchanok Intanon (Tai). Poolfinaali võiksid asetuse põhjal jõuda veel Pusarla Venkata Sindhu (India, 3) ning Taanis finaalis mänginud ning Pariisis tiitlikaitsjana esinev Se-Young An (Lõuna-Korea, 4). Huvitav tähelepanek – naiste üksikmängu avaringis on vaid üks võistluspaar, kus vastamisi kaks Euroopa sulgpallurit, Line Højmark Kjærsfeldt (Taani) ja Beatriz Corrales (Hispaania). 14 paaris on üks osapool pärit Aasiast ja ühes Ameerikast.

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel tulevad platsile juba teisipäeval, et umbes kella poole viie paiku alustada naiste paarismängu esimese ringi kohtumist Rachel Honderichi ja Kristen Tsai (Kanada) vastu.

NB! Otsepilti meie esipaari kohtumisest teisel väljakul näeb SIIT

Selle paari võitjat ootavad teises ringis kas kolmanda asetusega Jongkolphan Kititharakul ja Rawinda Prajongjai (Taani) või Julie Finne-Ipsen ja Mai Surrow (Taani). Pariisi turniiri kaks kõrgema asetusega paari on pärit Korea Vabariigist: So-Hee Lee ja Seung-Chan Shin ning So-Yeong Kim ja Hee-Yong Kong.

Meeste üksikmängus on taas võimalik maailma kahe tippreketi finaal, sest tabelijuhil Kento Momotal (Jaapan) on esimene ning olümpiavõitjal ja tabeli teisel Viktor Axelsenil (Taani) teine. Kumbki praegune täht pole Pariisis veel võidutsenud. Poolfinalistiks on Stade de Coubertinil ennustatud ka Anders Antonsen (Taani, 3) ja 2014. aasta võitja Tien-Chen Chou (Taiwan, 4).

Esimene French Open sulgpallis peeti 1986. aastal, alates 2007. aastast kuulub see turniir tosina maailma tippturniiri sekka ehk HSBC BWF World Touri nimistusse. Yonex on Prantsuse tippturniiri nimisponsoriks alates 2009. aastast. Tänavu on kohal 24 riigi 222 mängijat ning viie mänguliigi peale kokku peetakse 154 kohtumist, millele kulub umbes 2690 sulgpalli. Pealtvaatajaid ootavad korraldajad Pierre de Coubertini nime kandva halli tribüünidele vähemalt 19 000.

Eelmisel aastal jäi turniiri koroonapandeemia tõttu ära, 2019 olid võitjad:

MS – Long Chen (Hiina)
WS – Se-Young An (Lõuna-Korea)
MD – Marcus Fernaldi Gideon & Kevin Sanjaya Sukamuljo (Indoneesia)
WD – So-Hee Lee & Seung-Chan Shin (Lõuna-Korea)
XD – Praveen Jordan & Melati Daeva Oktavianti (Indoneesia)

Pariisi turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga