Andrei Schmidt krooniti Jüris kolmekordseks meistriks

Esimese ülestõusmispüha edukaim sulgpallur Eesti juunioride meistrivõistlustel oli Tartu Triitonis harjutav Andrei Schmidt. Tänavu juba täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel üksikmängus pronksimänguni jõudnud tartlasel oli pühapäeval Lenne Sulgpallikeskuses Jüris pidada neli kohtumist ning ta võitis need kõik.

Esmalt tuli Andrei platsile segapaarismängu poolfinaalis, kus koos Emili Pärsimiga alistati tasavägises kohtumises Rasmus Talts (Raul Musta SK) ja Emilia Šapovalova (TÜASK) 21:19, 22:20. Sellele järgnes kohe finaal esimese asetusega Hugo Themase ja Elisaveta Beriku (Triiton) vastu. Triitoni siseasja lahendamine võttis kolm geimi. Esimese võitsid Themas ja Berik 21:18, teises jäid sama tulemusega peale Schmidt ja Pärsim ning kolmas tuli neile juba veidi lihtsamalt, 21:11. Pronksi teenisid Talts ja Šapovalova.

Äsjased segapaari meespooled olid seejärel vastamisi ka üksikmängu finaalis. Siin oli Schmidtil esimene ja Themasel teine asetus. Esimese geimi võitja selgitamiseks mängiti 48 punkti ning peale jäi Themas 25:23. Võit võttis aga võitja võhmale, sest teises geimis suutis ta koguda 9 ning kolmandas vaid 6 punkti. Finaalmäng vältas 43 minutit. Pronks rändas Chris Robin Taltsi (Raul Musta SK) kaela, kes Marti Joostist (Nõo SK) oli parem 11:21, 21:19, 21:14.

Päeva lõpuks olid kahe kulla (Schmidt) ja kahe hõbeda (Themas) omanikud lõpuks ka ühel pool võrku ning meespaarismängu finaalis löödi Rene Leemanit ja Rasmus Taltsi (Raul Musta SK). Taas kulus kullavõidu vormistamiseks kolm geimi. Esimeses jäi tartlased peale 21:17, teises tallinlased 21:19. Viimane lõppes samuti 21:19, kuid sedakorda Schmidti ja Themase kasuks. Pronksisaajad on mõlemad Tartumaalt, sest Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton) olid Chris Robin Taltsist (Raul Musta SK) ja Tregert Gustav Värvist (TÜASK) paremad 19:21, 21:11, 21:19.

Andrei Schmidt. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Kolme kulla võimaluse oli endale pühapäevaks kätte mänginud ka Emilia Šapovalova (TÜASK), kuid näppu jäi neist vaid üks. Üksikmängu finaalis oli tartlanna 21:19, 21:12 parem Marija Paskotšist (Raul Musta SK). Pronksimängus edestas esimese asetusega Emilia Pärsim 21:18, 21:8 teist Triitoni esindajat Meribel Rohtlat.

Oma kulla said Berik ja Pärsim kätte naispaarismängus, kus finaalis saadi jagu teise asetusega Heili Merisalust ja Emilia Šapovalovast 21:7, 21:18. Pronksipaari üks liige oli Triitonist, sest Lumikki Liias ja Marija Paskotši võitlesid end Kadi Ilvese ja Marta Emili Telleri (TÜASK) vastu medalivõidule punktidega 21:13, 21:9.

Meistrivõistluste edukaim klubi oli Triiton 13 (7+3+3) medaliga. TÜASK sai ühe kulla kõrvale veel kaks hõbedat ja ühe pronksi, Raul Musta SK saagiks jäi kodusaalis kolm hõbedat ja kolm pronksi, Nõo SK-st tegi oma pronksiga medaliklubi Marti Joost.