All England Open algas pisukese viivitusega

Kui esialgsete plaanide kohaselt pidanuks Yonex All England Openi esimese ringi mängud algama juba kolmapäeva hommikul, siis segaduste tõttu koroonaviiruse testimisel saadi Utilita Arena Birminghamil pall mängu panna alles pärastlõunal, meie aja järgi kell 15.30.

Kõik turniiril osalejad andsid kõik nädala alguses kohustusliku proovi COVID-19 võimalikuks tuvastamiseks ning teisipäeval selgus, et mitmed vastused viitasid nakatumisele. Teiste seas oli positiivne ka Taani koondise abitreeneri proov. Erinevatel põhjustel otsustasid BWF ja Badminton England kuulutada testimise tulemused „ebaveenvaiks“ ning protseduuri korrati. Kolmapäeval osutusid kõik proovid juba puhtaiks.

Kesknädalal pidanuks kõigis viies mänguliigis selguma teise ringi pääsejad, kuid kas lühemaks jäänud mänguajaga sellega ka hakkama saadakse, näitab aeg. Eesti esindajaist tulevad esimesena väljakule Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel, kelle avaringi kohtumine taanlannade Christine Buschi ja Amalie Schulziga on Birminghami spordihoone viienda väljaku teine kohtumine. Sellel väljakul kell 15.45 algavas esimeses kohtumises on vastamisi kaks Taani meespaari.

Utilita Arena Birmingham. Foto: www.nationalbadmintonmuseum.com

Kristin Kuuba peab oma mängu neljanda asetusega Ratchanok Intanoniga (Tai) ootama veidi kauem, sest see kohtumine on pärast nelja erinevat paarismängu kolmanda väljaku viies. Sel platsil alustatakse kell 15.30.

Naiste üksikmängu suurim uudis on see, et hiljuti Baseli turniiri võitnud Carolina Marin otsustas vigastuseohu tõttu mitte kaasa teha. Seega on kõrgeima edetabelikohaga osaleja jaapanlanna Nozomi Okuhara. Meeste üksikmängus näeb üle pika aja platsil maailma esireketit Kento Momotat (Jaapan), kes avaringis kohtub Kashyap Parupalliga (India). Tiitlikaitsja Viktor Axelsen (Taani) kohtub esimeses ringis Momota kaasmaalase Koki Watanabega.

Turniiritabelid ja live-score
Viiteid telepildile: BWF TV ja www.olympicchannel.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga