Tartu trio alustab Birminghamis kesknädalal

Maailma vanim ja prestiižikaim sulgpalliturniir All England Open oli aasta tagasi viimane mõõduvõtt, mis kogu maailma paremiku osalusel toimus. Arvult 113. turniir peaks Utilita Arena Birminghamis peetama 17.–21. märtsini ning esmaspäevase seisuga pole märke selle ärajätmisest või edasilükkamisest. All England Open on HSBC BWF World Tour Super 1000 kategooria turniir, kuid selle auhinnafond on tänavu veidi väiksem kui mullu, 850 000 dollarit.

seni on taasiseseisvunud Eesti värves All England Openil mänginud vaid Kati Tolmoff, siis sel aastal lisandub sellesse auväärsesse nimistusse veel kolm eestlannat, sest tabelisse pääsesid Kristin Kuuba naiste üksik- ning Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel paarismängus. Heatujulised tartlannad jõudsid sündmuspaika juba laupäeval ning paigutati 30 tunniks kohustuslikku isolatsiooni. Ühtlasi testiti kõiki ka koroonaviiruse suhtes. Testitulemused olid negatiivsed ning esmaspäeval on kõigil kaks tundi aega treenimiseks ja võistluspaigas kohanemiseks.  Birminghamis on kohal ka neljas Eesti esindaja – Artur Zalužnõi on sel suurturniiril ametis peakohtuniku asetäitjana.

Utilita Arena Birmingham. Foto: www.nationalbadmintonmuseum.com

Turniir Birminghamis algab kolmapäeval, 17. märtsil, mil on kavas pidada kõik 80 esimese ringi mängu. Kristin Kuuba, kes märtsi alguses andis Baseli turniiri avaringis kõva lahingu maailma 11. reketile Pornpawee Chochuwong’ile (Tai), ei pääse ka Birminghamis Tai kuninga alamast, sest tema esimeseks vastaseks on maailma edetabelis kuuendal kohal paiknev, kuid Inglismaal neljanda asetusega Ratchanok Intanon. Sel aastal World Touri finaalis Bangkokis alagrupiturniiriga piirdunud 2013. aasta maailmameister ja 2019. aasta pronks Intanon on karjääri jooksul auhinnaraha teeninud 938 875 dollarit. Selle paari võitjat peaks päev hiljem teises ringis ootama kas Sayaka Takahashi (Jaapan) või Iiris Wang (USA).

Marran ja Rüütel ristavad reketid taanlannade Christine Buschi ja Amalie Schulziga, kes maailma edetabelis 54. kohal ehk vaid seitse tabelirida kõrgemal kui eestlannad. Rüütlil on nüüdsete vastastega positiivne mälestus, sest juunis 2018 Kaunases peetud Leedu lahtistel võitsid Rüütel ja Kuuba neid finaalis 22:20, 21:9! Selle paari võitjat ootab neljapäeval kahe Jaapani paari vahel peetava matši võitja.

Võimalikud muudatused turniiritabelis ning mängude täpne ajakava selguvad teisipäeval pärast esindajate virtuaalkoosolekut.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga