Marran ja Rüütel jõudsid Birminghamis teises ringi!

Birminghamis alanud 133. All England Openil jõudsid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel naiste paarismängus teise ringi ehk 16 parema sekka. 48 minutit kestnud avaringi kohtumises alistati Taani paar Christine Busch ja Amalie Schulz 24:22, 16:21, 21:14.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Kohtumise alguse initsiatiiv kuulus taanlannadele, kes läksid ette 4:2 ja 5:3. Tasapisi said aga kindluse kätte ka esimest korda sellise tasemega turniiril osalevad tartlannad. 4:0 spurdiga vahetati liidriohjade hoidja ning seisul 10:8 oli võimalus pausile minna kolmepunktilises eduseisus. Esialgu ilmusidki tabloole numbrid 11:8, mis aga kohtuniku poolt kohe 10:9-ks muudeti. Mäng jätkus ning veel kaks punkti saavutanud Busch ja Schulz said hoopis ise intervalliks 11:10 edu. Edasi hoidsid taanlannad end pidevalt ühe-kahe punktiga juhtimas, tartlannadel ei õnnestunud kuidagi oma servilt punkte teenida. Taanlannad jõudsid esimese (20:18), teise (20:19) ja kolmandagi (21:20) geimpallini, kuid otsustav punkt jäigi tulemata. Marran ja Rüütel viigistasid 21:21, läksid ette 22:21 ja 23:22 ning lõpetasid oma teiselt geimpallilt võiduga 24:22. Mängitud oli 18 minutit.

Teise geimis said Marran ja Rüütel algedu 1:0, kuid 1:1 jäi selles geimis viimaseks viigiseisuks. Busch ja Schulz spurtisid 4:0 ja juhtisid 7:2, intervalliks 11:8. Geimi teises pooles kasvatasid vastased oma edu mitmel korral kuuele punktile ning meie paaril enam ohtlikuks saada ei lubatud. Teiselt geimpallilt lõpetati geim seisuks 21:16. Mängitud oli 22 minutit.

Kolmanda geimi algus ei ennustanud Eesti esipaaril samuti midagi head. Jäädi taha 1:3 ja 3:7. Õnneks järgnes sellele imeline muutumine – viis punkti järjest ja juhtima minek. 7:7 oli selle geimi viimane viigiseis. Vaheajaks olid Marran ja Rüütel ees 11:9, mängu jätkudes kasvatati edu 16:12-le, edasi 19:14-le ning esimene matšpall tõi ihaldatu – 21:14. Mängukell peatus 51. minuti järel. Eesti naiste tahe oli peale jäänud!

Endale juba vähemalt üheksanda koha jagamise ja korralikud edetabelipunktid kindlustanud Marran ja Rüütel saavad järgmises ringis proovida jaapanlannade taset. Viienda asetusega Nami Matsuyama ja Chiharu Shida olid Ayako Sakuramoto ja Yukiko Takahata vastu favoriidid ning võitsidki avageimi 21:19. Teises jäid peale aga maailma edetabelis 19. kohal paiknevad Sakuramoto ja Takahata 21:16. Kolmandas geimis suutsid edetabelis seitse kohta kõrgemal paiknevad Matsuyama ja Shida siiski oma võtta ning võitsid 21:17.