Aasia lõpetas eestlaste mängud Viinis

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko/ESPL

Viiest Eesti sulgpallurist püsis Austrian Openil Viinis ainsana reedeni konkurentsis Kristin Kuuba, kuid naiste üksikmängu teises ringis pidi ka tema tunnistama Aasiast pärit sulgpalluri paremust. Meenutame, et neljapäeval jäid nii Raul Must meeste kui ka Kati-Kreet Marran naiste põhiturniiri avaringis alla India mängijale.

Kuubale tuli teises ringis vastu jaapanlanna Yukino Nakai, kelle paremust mõõtis skooritabloo mõlemas geimis sarnaste numbritega 21:11. 23-aastane Nakai on BWF-i edetabelis Kuubast küll ligi sada kohta allpool (vastavalt 156. ja 59.), kuid Viinis mängis ta nii mitmekülgselt, et Kuubal sellele vasturohtu leida ei õnnestunudki.

Mõlemad geimid kulgesid sarnase stsenaariumi järgi vaid selle vahega, et teises geimis õnnestus eestlannal päris alguses ka juhtima saada (2:0). Esimeses geimis kuulusid esimesed kolm punkti Nakaile ning vaheajaks oli ta ees 11:5. Mullu nii Adelaide’i kui ka Gatšina turniiril finaali jõudnud 165 cm pikkune jaapanlanna ei paistnud silma mitte niivõrd hullude rabakute vaid hea platsinägemise ja tundliku käe poolest. Sageli suunas ta palli nii ootamatus suunas, et Kuuba sellele lõpuks enam reketit vastu ei saanudki.

Tartlanna mäng elavnes mõlemas gemis vaid pärast vaheajal (mõlemas geimis seisul 11:5!) treener Mart Siliksaarelt saadud õpetussõnu. Mõlemas geimis parandas Kuuba nii kaotusseisu 8:11-le, kuid paraku ei lubanud jaapanlanna nutikas rünnak ning sellega paratamatult kaasnenud tõrjevead mängu päästa. Veerandfinaali pääses mais 2017 korraks ka maailma edetabelis saja parema hulka (99. kohale) kerkinud Nakai.

Kuuba hooaeg Euroopas jätkub nüüd mängudega Bundesligas Freystadti klubi eest. Osalemine German Openil Mülheimis otsustatakse treeneriga lähiajal, enne  Euroopa meistrivõistlusi mängib Kuuba kindlasti veel Šveitsis (Basel), Prantsusmaal (Orleans) ja Soomes (Vantaa).