Kristin Kuuba pääses Viinis teise ringi, Kati-Kreet Marran ja Raul Must kaotasid India sulgpalluritele

Kati-Kreet Marran ja Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko/ESPL

Viinis peetaval 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga sulgpalliturniiril Austrian Open pääses Kati-Kreet Marran (Triiton) naiste üksikmängus põhitabelisse, turniiril neljanda asetuse saanud Kristin Kuuba (Triiton) võitis oma avaringi vastase ning jõudis 16 parema sekka.

Kvalifikatsiooni avaringis oli Marran vastase loobumise järel vaba, teises alistas aga Taiwani sulgpalluri Ching Huei Lai 21:14, 21:14. Avageimis oli viimane viigiseis 2:2, siis pääses Marran ette ning ehkki kahel korral õnnestus Lail vahet vähendada ühele punktile, viigini ja veel enam juhtima ta ei pääsenud. Teine geim oli hoopis teist nägu ning võrdsete heitlust jagus seisuni 12:12. Siis lõi Marran punktiks viis palli järjest ning 17-aastase Lai vastupanu rauges.

Põhiturniiri avaringis tuli Marranil puid ja maid jagada India sulgpalluri Ruthvika Shivani Gaddega. 22-aastane Gadde oli detsembris 2016 maailma 49. reket, tänaseks on ta taandunud 250. kohale, kuid klass on teatavasti igavene. 2006 Lõuna-Aasia mängudel nii üksikmängus kui võistkondlikult võidutsenud Gadde võitis avageimi  11 minutiga 21:13, kusjuures viigiseisult 12:12 suutis Marran juurde saada veel vaid ühe punkti…

Teises geimis läks India mängija ette 7:3, kuid Eesti kolmas reket jõudis viigini 7:7.  Murrangut paraku ei järgnenud. Oma kodumaal kõigi vanuseklasside ja mänguliikide peale kokku 115 medalit võitnud Gadde hakkas 9:9 seisult vaikselt edu kasvatama – 12:9, 14:10, 17:12 ja 20:13.  Neli matšpalli õnnestus Marranil seejärel veel päästa, kuid viiendat enam mitte. Gadde võitis geimi 21:17 ning kogu 27 minutit kestnud kohtumise.

Raul Must kohtus meesüksikmängu avaringis samuti India sulgpalluriga ning kaotas maailma edetabelis 125. kohal paiknevale Kiran George’ile 18:21, 18:21.

Kristin Kuuba vastaseks oli põhiturniiri avaringis Tšehhi sulgpallur Kateřina Tomalová.  Nood kaks olid varem kohtunud seitse korda, esimesed viis matši lõppesid tšehhitari võiduga, viimased kolm on nüüd võitnud eestlanna. Avageimis juhtis Kuuba algusest peale, seisult 13:8 järgnes 7:0 vahespurt ning lugu lõppes teiselt geimpallilt 21:14. Teise geimis algus sujus Tomalovál paremini, ta juhtis 6:4, kuid Kuubalt tuli selle vastuseks 5:0 vahespurt ning vaheajaks oli seis juba 11:7 meie mängija kasuks. Lähemale kui neli punkti maailma 126. reket Kuubale enam ei pääsenud ning teise geimi lõpetas esimene matšpall 21:14.

Kuuba järgmine vastane tuleb Aasiast. Selleks on 23-aastane Yukino Nakai (Jaapan, BWF-i edetabeli 156.), kes alistas valikturniiri kaudu põhitabelisse pääsenud 20-aastase Jhih Yun Lini (Taiwan, BWF-i 255.) 21:17, 21:17. Kui Kuuba ning Marranit võitnud Gadde on teises ringis samuti võidukad, kohtuvad nad veerandfinaalis omavahel.

Segapaarismängu avaringis tuli Kati-Kreet Marranil ja Mihkel Laanesel tõdeda, et Taani lipp tähendab sulgpallis alati kvaliteedimärki. Jeppe Bay ja Sara Lundgaard tõestasid seda, loovutades meie paarile mõlemas geimis vaid tosin punkti. Avageimis jätkus tasavägist mängu seisuni 6:6, järgmise punkti teenis Triitoni paar alles siis, kui taanlastel oli neid juba kümme. Otsustava vahe tegid Bay ja Lundgaard sisse eduseisult 14:10.  Teises geimis ei pääsenud tartlased kordagi juhtima, vaheajaks olid taanlased ees 11:6 ja võitsid 21:12.