Wipperfeld jätkab Bundesligas täiseduga

Eesti esireketi Kristin Kuuba koduklubi 1. BC Wipperfeld oli võidukas mõlemas läinud nädalavahetusel peetud kohtumises ning jätkab Saksamaa 1. Bundesligas ainsana täisedu ehk viie võiduga. Valitsev meister võttis mõlemast võõrsil peetud mängust maksimumi, sest laupäeval võideti Münchenis TSV Neuhausen-Nymphenburgi ja pühapäeval Schorndorfis kohalik klubi SG võrdse tulemusega 7:0 ning teeniti tabelisse juurde maksimaalsed kuus punkti.

Laupäeval oli seitsmest mängupaarist kahes mõlemal pool võrku Eesti värve. Kuuba ja inglanna Jenny Moore’i vastu seisid teisena kavas olnud naiste paarismängus Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Esimese geimi suutsid Marran ja Rüütel põneva heitluse järel võita 14:12, kuid järgmised kuulusid Kuubale ja Moore’ile 12:10, 11:8 ja 11:3. Viiendas matšis pidid üksikmängus vastamisi olema Kuuba ja Marran, kuid koduvõistkond andis selles loobumisvõidu, seega 3 x 11:0 Kuubale. Rüütel käis mängimas veel eelviimases, kuuendas matšis. Koos iirlase Paul Reynoldsiga jäädi segapaarismängus alla Jones Ralfy Jansenile ja Moore’ile 9:11, 8:11, 5:11.

Pühapäeval SG Schorndorfi vastu oli Kuuba ja Moore’i paarismäng selle vastasseisu üks kahest viiegeimilisest heitlusest. Eestlanna ja inglanna kaotasid Elizabeth Tolmani ja Miranda Wilsoni vastu kaks esimest geimi vastavalt 8:11 ja 9:11, kuid leidsid siis võidusoone ning pöörasid geimivõitudega 11:9, 11:6 ja 11:6 kaotusseisu võiduks. Üksikmängus alistas Kuuba Wilsoni 11:5, 11:5, 11:7.

TSV Neuhausen-Nymphenburg mängis pühapäeval kodus 1. BC Beuliga ja kaotas 3:4. Marran ja Rüütel olid seekord koos mängides võidukad, alistades külaliste Hannah Pohli ja Brid Stepperi 11:7, 11:6, 11:9. Üksikmängus jäi Marran Stepperile alla 7:11, 7:11, 8:11, segapaaris kaotasid Rüütel ja Tobias Wadenka 5:11, 11:6, 7:11, 6:11 Pohlile ja inglasele Zach Russile.

Viie vooru järel on kõigil kümnel klubil tabelis viis tulemust ning 1. BC Wipperfeldil liidrina 13 punkti 15 võimalikust. Teisel kohal on 11 punktiga SC Union 08 Lüdinghausen ja kolmas SV Fun-Ball Dortelweil 10 punktiga. TSV Neuhausen-Nymphenburgil on 5 punkti ja plats tabelis kaheksas. Tagapool on vaid SG Schorndorf 1 punktiga ja seni veel punktita uustulnuk BC Offenburg. Viimatinimetatu ridades teeb ainsa välismaalasena kaasa Karl Kert. Seni on tartlane osalenud viies üksik- ja viies meespaarismängus, kuid võiduarve on tal veel avamata.

Kuuenda vooru mängud peetakse pühapäeval, 23. oktoobril.