GP-1: Must endiselt sadulas, meeste paarismängu meistrid kaotasid poolfinaalis

Eesti uusim sulgpalli mängimise koht, Lenne Sulgpallikeskus Jüris, hakkab meie reketivõluritele üha tuttavamaks saama. 8. ja 9. oktoobril peeti vastses saalis Eesti GP-sarja avaetappp, arvestust peeti nagu ikka neljas liigas.

MEESTE ÜKSIKMÄNG

Omanimelist klubi vedav Raul Mustal oli esimene asetus ka septembris peetud Läti turniiriks, aga sinna tallinlane siiski mängima ei sõitnud. Jüri saalis oli aastaid siinset üksikmängu valitsenud Must aga kohal ning hõivas Meistriliigas oma traditsioonilise koha, esimese. Poolfinaal Tauri Kilgi (Triiton) vastu venis küll kolmele geimile, kuid tartlase võidetud avageimile (22:20) vastas vanameister 21:18 ja 21:10-ga järgmistes geimides. Finaalis loovutas Must teise asetusega Mario Kirismale (TSKeskus) mõlemas geimis 15 punkti. Lisaks Kilgile sai kolmanda koha teinegi Triitoni esindaja, Robert Kasela.

Esiliigas mängisid finaalis sõbrad ja konkurendid Rasmus Roogsoo (Triiton) ja Marti Joost (Nõo SK). Kuni 15-aastaste EM-il viienda koha saanud Joost pidi seekord leppima teise kohaga, sest Roogsoo jäi finaalis peale 21:19, 23:21.

Teises liigas tõi turniirivõidu Tartusse Kaspar Sorge (TÜASK), kes finaaliheitluses oli parem Ainar Leppikust (Tondiraba SK) 21:17, 10:21, 21:13. Triitoni sulgpalluritest ainsana sõelmängudele pääsenud Oliver Puhtla jäi pidama veerandfinaali ning sai viienda koha. Kolmandas liigas mängis Kaspar Kaasik (Triiton) end finaali, kus kaotas Erik Kreivaldile 9:21, 23:21, 19:21.

NAISTE ÜKSIKMÄNG

Meistriliiga finaalis lõi teine asetus esimest. Catlyn Kruus (Triiton) alistas oma endise klubikaaslase Helis Pajuste (Raul Musta SK) 23:21, 11:21, 21:15. Poolfinaalis oli Kruus jagu saanud oma kauasest paarismängupartnerist Ramona Üprusest 21:15, 21:16. Emili Pärsim (Triiton) teenis alagrupis võidu ja kaotuse.

Ka esiliiga finaalis tulid mängimisele kõik reeglitega ette nähtud geimid. Meribel Rohtla (Triiton) võitis avageimi Liis Kiige (Fookus) vastu 21:15, kuid kaotas teise 20:22 ja kolmanda sama napilt 21:23. Annabel Rohtla ja Romili Vakk said alagrupis võidu ja kaotuse.

Teise liiga finaal ja taas kolm geimi, kuid esikoht seekord Triitonile. Kaisa Liis Lepp võitis Polina Rjabušenko (Jõhvi) vastu esimese ja kolmanda geimi võrdse tulemusega 21:16 ning nii polnud teise geimi 15:21 kaotusest suurt häda. Liisbet Leemet (Triiton) kaotas alagrupis vaid Rjabušenkole (19:21, 20:22), Christia Noormetsa arvele kogunes üks võit ja kaks kaotust. Kolmandas liigas  jõudis nelja parema sekka kolm Triitoni mängijat, edukaim neist oli Hanna Karileet, kes esikohamängus alistas klubikaaslase Ilona Roogsoo 21:12, 21:11. Kolmanda kohaga pidi rahulduma Simone Nairis.

MEESTE PAARISMÄNG

Kristjan Kaljuranna (TÜASK) ja Raul Käsneri (Triiton) troon on kõikuma löönud. Eesti meistrivõistlustelt selles mänguliigis kümme kulda (neist kaheksa järjest) võitnud tartlased kaotasid poolfinaalis Mario Kirismale ja Robin Schmalzile (TSKeskus) 21:17, 17:21, 13:21 ning jäid koos Triitoni paariga Mihkel Talts – Hugo Themas jagama kolmandat platsi. Kirisma ja Schmalz jätkasid võidukalt ka finaalis, võites Karl Kivinurme ja Vahur Lukinit (Tallinna Kalev) 21:12, 21:23, 21:15.

Esiliigas mängisid viis paari omavahel turniiri ning kaotuseta jäid  Mehdi Farsimadan (Soome) ja Paphon Kasemvudhi (Tai). Marti Joost ja Rasmus Roogsoo kaotasid rahvusvahelisele paarile 21:13, 15:21, 13:21 ning hõivasid teise koha. Teises liigas võidutsesid Soome kodanik Robert Lagerroos ja Vietnami kodanik Hai Truong. Marten Põder (Triiton) ja Kaspar Sorge kaotasid võitjatele poolfinaalis 16:21, 18:21. Kolmandas liigas võidutses samuti Soome ja Tai kombinatsioon, Joni Sunikka ja Wanchote Po Jiamjitrak.

NAISTE PAARISMÄNG

Meistriliigas mängis Ramona Üprus paaris klubikaaslase Andra Mai Hoopiga ning esimese asetusega kooslusena ei loovutatud vastastele geimigi. Finaalis tuli nende 21:15, 21:14 paremust tunnistada Kertu Margusel (TÜASK) ja Editha Schmalzil (Tondiraba SK). Kaksikõed Rohtlad kaotasid hilisematele võitjatele veerandfinaalis 17:21, 12:21.

Esiliigas tõestasid Külli Eiche (Tallinna SK) ja Ana Linnamägi (Tondiraba SK) oma esimest asetust finaalieduga 21:19, 21:17 Johanna Violet Meieri (TÜASK) ja Krisliin Rohtla (Triiton) üle. Teises liigas oli vaid neli paari ning kõik kolm vastast alistanud Nea Nieminen (Soome) ja Fan Zheng (Hiina) said esikoha. Kolmandas liigas võidutsesid Grettel Luts ja Kelli Muinast Viimsist.

SEGAPAARISMÄNG

Meistriliigas jäid esimese asetusega Mikk Õunmaa (Triiton) ja Ramona Üprus poolfinaalis alla ülikooli paarile Mikk Järveoja ja Sale-Liis Teesalu 14:21, 21:18, 22:24 ning nii jäädi teise asetusega Kristjan Kaljuranna ja Hannaliina Pihoga (TÜASK) jagama kolmandat kohta. Turniiri võitsid kolmanda asetusega Mihkel Talts ja Kertu Margus, kes Kaljurannast ja Pihost olid poolfinaalis üle 15:21, 21:16, 22:20 ning finaalis ka Järveojast ja Teesalust 16:21, 21:15, 21:19. Raul Käsner ja Elisaveta Berik jäid pidama veerandfinaalis.

Esiliigas tunnistasid vaid võite Tanel Talts ja Piret Van De Runstraat-Kärt (Tallinna SK), finaalis löödi tartlasi Alexander Raudseppa (Veeriku Badminton) ja Johanna Violet Meierit 21:15, 17:21, 21:15. Teises liigas võidutsesid Janar Ojalaid ja Brita Arnover (TÜASK), kolmandas Jaanus Saar ja Angela Kivisik (Pärnu SK).