Ülikooli spordihoones mängiti vaid paarides

Sulgpalli paarismängude kodumaine maineüritus Paarissuled peeti laupäeval, 27. novembril ülikooli spordihoones. Kui aasta esimesel selle nimega turniiril 19. juunil selgitati võitjad vaid kuues arvestuses, siis sügisüritusel mängiti viies liigas nii meeste kui naiste paarismängu.

Meistriliigas kaitsesid meeste paarismängus suve alguse esikohta Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK). Eesti esipaarile võit siiski kergelt ei tulnud, sest juba poolfinaalis tuli kolm geimi vaeva näha Mario Kirisma ja Robin Schmalzi (TSKeskus) vastu. Esimene neist kaotati 21:23, järgmised kaks võideti 21:15 ja 22:20. Finaalis võideti Karl Kerdi (Veeriku Badminton) ja Tauri Kilgi (Triiton) vastu avageim 21:10, kuid teises saatis 22:20 edu nooremaid mehi. Kolmas geim lõppes siiski Kaljuranna ja Käsneri kasuks 21:16. Kert ja Kilk pääsesid finaali samuti kolmegeimilise heitluse järel, võideti Oskar Männik (TÜASK) ja Mikk Õunmaa (Triiton) 21:16, 25:27, 21:14. Võistluse ellukutsuja Heiki Sorge (TÜASK) ja Mihkel Talts (Triiton) said kuuenda koha, Anton Berik (Triiton) ja Rannar Zirk (Nõo SK) jäid jagama seitsmendat-kaheksandat kohta.

Meistriliiga naispaare kogunes vaid kolm (juuni polnud neid sootuks) ning mängiti turniirisüsteemis. Oodatult  said esikoha Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK), ehkki mõlemad mängud kaotanud Kertu Margusest (TÜASK) ja Editha Schmalzist (Tondiraba SK) saadi jagu alles 17:21 kaotatud avageimi järel 21:11, 21:7. Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu (TÜASK) olid teised.

Ramona Üprus ja Catlyn Kruus. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Esiliiga meespaarismängu valitses Triitoni paar Martin Kangur ja Kapar Kapp. Finaalis saadi 21:19, 15:21, 23:21 võit klubikaaslaste Andrei Schmidti ja Hugo Themase üle. Poolfinaalis võitsid Kangur ja Kapp kahes geimis noori Marti Joosti (Nõo SK) ja Rasmus Roogsood (Triiton), Schmidt ja Themas said samas võtmes jagu Erko Kasekampist (Triiton) ja Teet Smidtist (Veeriku Badminton).

Naispaare oli platsil kaheksa, kaotuseta jäid Heili Merisalu (Nõo SK) ja Emilia Šapovalova (TÜASK). Esikohamängus löödi palli paremini Johanna-Violet Meierist (TÜASK) ja Krisliin Rohtlast (Triiton) 17:21, 28:26, 21:18. Viienda koha said Emili Pärsim ja Marelle Salu, kuuendaks jäid Laura Martinson ja Mariliis Pärn. Andra Mai Hoop (TÜASK) ja Marta Emili Teller (Triiton) jäid jagama seitsmendat-kaheksandat kohta.

Teise liiga meestest pärjati turniirivõiduga klubitud Janar Ojalaid ja Kaidor Roosimäe. Triitonlased Madis Müürsepp ja Margo Noormets jäid jagama 5.–8. kohta, Raiko Kaju ja Keshav Nagpal olid 16 paari seas kümnendad. Sama liiga neljast naispaarist olid edukamad Lumikki Liias (Triiton) ja Marija Paskotši (Tondiraba SK). Turniirisüsteemis peetud võistluse otsustavas kohtumises saadi jagu Tiina Kotkest (TÜASK) ja Erle Nõmmest (Triiton) 21:13, 21:11.

Kolmanda liiga meespaarismängus võidutsesid Kaspar Sorge (TÜASK) ja Marten Põder (Triiton). Finaalis alistati puhas Triitoni paar Oskar Laanes ja Oliver Puhtla 21:19, 21:17. Andreas Müürsepp ja Henrik Puija jäid jagama seitsmendat-kaheksandat kohta. Naiste seas olid tublimad Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk (Triiton). Liisbet Leemet ja Annabel Mutso kaotasid klubikaaslastele poolfinaalis 13:21, 21:14, 15:21. Üheksanda koha teenisid Annika Sild (Puhja SK) ja Kaidi Teller (Triiton), kümnenda Eva Maria Krupp ja Christia Noormets (Triiton). 11. ja 12. kohta jäid jagama Ebe Laanes ja Katrin Madissoo.

Neljandas liigas võidutsesid Artur Aun ja Emil Penner (Nõo SK), Kaspar Kaasik ja Karl-Markus Kasekamp jäid jagama kolmandat-neljandat kohta. Naiste seas pidid Kristina Krit ja Katarina Pärli (Triiton) finaalis tunnistama Marika Mägi ja Inga Ohno (Pärnu SK) paremust 21:6, 21:9. Marian Siimus ja Alice Tšerkonova (Triiton) mängisid end poolfinaali, Kädi Rosenthal ja Susan Siimus olid kümnendad.

Paarissuled, sügis 2021

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga