Ukraina üllatas valikturniiril Hispaaniat

Viies Euroopa linnas selgitati läinud nädalal viis sulgpallikoondist, kes tuleva aasta 14.–18. veebruarini Prantsusmaal segavõistkondade Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril osalevad. Kolm Euroopa tippkoondist (Taani, Saksamaa ja korraldajamaa Prantsusmaa) olid valikturniirst vabastatud.

Eesti võistkond mängis teatavasti teise valikgrupi turniiril Hollandis Haarlemis, kus kahe võidu ja ühe kaotusega said võõrustajate järel ning Iisraeli ja Itaalia ees teine koht.

Esimene alagrupp lõi palli Inglismaal Milton Keynesis ning edu saatis sealgi võõrustajaid. Inglismaa alistas Slovakkia ja Poola 5:0, ainsa võidu said inglaste käest kätte kolme kaotusega viimaseks jäänud norralased (meeste üksikmängus). Poola oli kahe võiduga teine ja Slovakkia ühe võiduga kolmas.

Valikmängude suurim üllatus sündis Šveitsis Sursees, kus kuue koondise konkurentsis (esmalt mängiti kahes kolmeliikmelises alagrupis) alistas Ukraina finaalis Hispaania 3:2. Carolina Marín viis hispaanlased juhtima, kuid meeste üksik- ja naiste paarismängu järel olid ees juba ukrainlased 2:1. Hispaania meespaar suutis küll seisu viigistada, kuid segapaarismängus said Danilo Bosnjuk ja Maria Stoljarenko kahes setis 21:11, 21:15 võidu Ruben Garcia ja Lucia Rodriguezi üle. Teise koha said alagruppides vastavalt Šveits ja Ungari, kolmanda Island ja Gröönimaa.

Neljandas alagrupis saatis edu koduses Glasgow’s mänginud šotlasi, kes esikohamängus lõid rootslasi 3:1. Alagrupis edestas Šotimaa Tšehhimaad ja Luksemburgi, Rootsi võitis oma grupis Iirimaad ja Portugali.

Viiendast grupist said edasi bulgaarlased, kes Sofias kustutasid soomlaste lootused juba kolme esimese kohtumisega. Alagrupis edestas esimest korda finaalturniirile jõudnud Bulgaaria Belgiat ja Sloveeniat, Soome pääses finaali 4:1 võitudega Austria ja Leedu üle.

Valikturniiride turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga