U-17 EM: Euroopa meistri selgitavad Taani ja Türgi

Alla 17-aastaste sulgpallurite Euroopa meistrivõistlustel Vilniuses peeti esmaspäeval võistkonnaturniiri veerand- ja poolfinaalid. Pühapäeva õhtul Eestist vaid 3:2 jagu saanud Hispaania suutis veerandfinaalis Tšehhimaa vastu mängida neli kohtumist, sest teises matšis oli Raul Bergua kolmes geimis parem tšehhide üksikmängijast Marek Čepelast. Et aga hispaanlaste segapaar, naisüksikmängija ja meespaar kaotasid, pääsesid poolfinaali tšehhid.

Ühe võidu said veerandfinaali kaotajatest kirja ka Prantsusmaa sulgpallurid, kes Taani vastu läksid tänu Nathan Nguyeni võidule noormeeste üksikmängus Salomon Adam Thomaseni üle kohtumist juhtima. Järgmised matšid kestsid samuti kolm geimi, kuid lõppesid kõik taanlaste võiduga ning segapaarismängu enam vaja polnudki.

Türgi sai Rumeeniast jagu kahe üksikmängu ja naispaarismängu toel, Ukraina lõi Poolat samuti võidukate üksikmängijate ja meespaari abil.

Õhtupoolikul peetud poolfinaalides oli Taani parem Tšehhist 3:0. Võidu tõid taanlastele üksikmängijad ja meespaar. Sõelmängude tasavägiseim kohtumine peeti SEB Arenas Türgi ja Ukraina vahel. Mehmet Can Toremis viis türklased ette, kuid Maria Korjagina kohe viigistas. Seejärel olid võidukad Türgi meespaar ja Ukraina naispaar ning otsustama pidi segapaaride mäng. Serhi Maruštšak ja Anastassia Alõmova võitsid avageimi 21:14, kuid teises jäid napilt peale Toremis ja Aysu Arslan 24:22. Kolmandas geimis läksid türklased viimaselt viigiseisult 5:5 ette 12:8 ning seejärel juba 20:11 ning võitsid 21:13.

Finaal mängitakse Vilniuses teisipäeval algusega kell 9, kell 13 pärastlõunal algab aga juba individuaalturniir. Esimesed eestlased tulevad platsile alles õhtupoolikul kui kell 17.30 alustavad segapaarismängu avaringi kohtumist Priit Põder ja Romili Vakk. Teisel pool võrku on Luuk Vingerhoed ja Meare van Dalm Hollandist. Kell 19 alustab meie teine segapaar Rasmus Roogsoo ja Lumikki Liias. Nemad mängivad Harry Vahingeri ja Anvita Harakamaniga Rootsist.