Triitoni trio jõudis Sloveenias teise ringi

Sloveenias Mariboris peetaval International Challenge’i kategooriasse kuuluval turniiril I Feel Sloveenia Yonex Open 2023 on Eesti esindatud kolme Triitoni klubi mängijaga, kes kõik reedel põhitabeli esimeses ringis väljakule tulid ja ka võidukad olid.

Eesti naiste üksikmängu esireketil Kristin Kuubal on Drava jõe ääres paiknevas umbes Tartu suuruses linnas peetaval turniiril kaheksas asetus, ehk vähemalt veerandfinaali võiks ta välja jõuda.

Kuuba esimene vastane oli vana tuttav iirlanna Rachael Darragh. Kokku oli enne tänast kohtutud kolm korda ning eestlanna juhtis 2:1. Viimati võitis Kuuba iirlannat selle aasta alguses peetud Estonian Internationalil 21:16, 21:14. Võitis ka täna ja taas kahes geimis, kuid head mängu oli mõlemalt poolt. Avageimis juhtis Darragh vaid 1:0, edasi sai ette Kuuba ning lõpetas 21:13 võiduga. Teine geim oli tasavägisem, juhtida said mõlemad. Viigiseisult 16:16 õnnestus Kuubal ette saada 18:16 ning lõpuspurtida 3:1.

Kuuba järgmine vastane on Yi-Ting Hung (Taiwan), kes kahe Aasiast pärit mängija konkurentsis alistas Aditi Bhati (India) 21:14, 21:13. Maikuu neljandal päeval 26-aastaseks saanud Hung on maailma edetabelis 204. kohal, samuti 26-aastane Kuuba 54. Üksikmängu esimene asetus on Kirsty Gilmour (Šotimaa), järgnevad Saina Nehwal (India), Lianne Tan (Belgia) ja Malvika Bansod (India).

Naiste paarismängus on Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütlil 32 paariga põhitabelis neljas asetus, eespool on vaid Maria Stoljarenko ja Jelizaveta Žarka (Ukraina), Annie Xu ja Kerry Xu (USA) ning Christine Busch ja Amalie Schulz (Taani). Avaringis kohtusid tartlannad reede õhtul valikturniiri kaudu tabelisse pääsenud Stella Balenovići ja Luna Šabaniga Horvaatiast. Võit tuli kindel ja vaid 19 minutiga – 21:9, 21:11. Avageimis juhtisid ainult tartlannad, teises oli mängu käigus kolmel puhul punkt rohkem ka vastastel, viimati 9:8. Meie paar on maailma edetabelis 62., horvaaditarid 921. kohal.

Teises ringis mängivad Marran ja Rüütel Taiwani esindajate Pin-Chian Chiu ja Ciou-Tong Tungiga. Viimased said oma avaringi kohtumises jagu Tšehhi paremikku kuuluvatest Lucie Krulovást ja Petra Maixnerovást 22:20, 21:14, kulutades selleks 31 minutit.