Kuuba edenes Mariboris veerandfinaali, naispaar mitte

Sloveenias Mariboris peetaval International Challenge’i kategooriasse kuuluval turniiril I Feel Sloveenia Yonex Open 2023 jõudis Triitoni triost kaheksa parema hulka vaid üksikmängija Kristin Kuuba, naispaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel pidi tasavägises heitluses piirduma kohaga 16 parema seas.

Eesti naiste üksikmängu esireketil Kristin Kuubal on Drava jõe ääres paiknevas umbes Tartu suuruses linnas peetaval turniiril kaheksas asetus ning Yi-Ting Hung’ist pidanuks ta kindlasti parem olema. Kahe Aasiast pärit mängija konkurentsis alistas Taiwani kodanik Hung avaringis Aditi Bhati (India) 21:14, 21:13. Avageimis läks Kuuba kiiresti ette 8:1, kuid andis seejärel võimaluse ka end kogunud vastasele. 4. mail 26-aastaseks saanud Hung parandas kaotusseisu 7:8-le ning ehkki Kuuba oli intervalliks ees 11:9, tegutses geimi jätkudes kindlamalt Taiwani sulgpallur. Ta sai ette 17:12 ja 18:15, kuid siis algas eestlanna suur tagasitulek – 6:0 spurt andis geimivõidu 21:18.

Teises geimis ei pääsenud Kuuba kordagi juhtima. Hung oli joogipausiks ees 11:6 ning ei lubanud vahel väheneda ka mängu jätkudes. Kuuba pääses parimal juhul veel kolme punkti kaugusele (13:16), kuid initsiatiivi haarata ei suutnud. Hung võitis geimi 21:16 ja viigistas kohtumise seisu.

Otsustavas geimis sai Kuuba ette 1:0, kuid edasi juhtis mõne punktiga pikka aega Hung. Intervalliks oli seis 11:9 Taiwani mängija eduks, kuid kaotusseisu 16:18 hakkas päike lõpuks paistma ka Kuuba väljakupoolele. Ta viigistas 18:18, läks ette 20:19, kuid esimene geimpall veel võitu ei toonud. Hoopis Huang sai ette 21:20, kuid viimased kolm punkti kanti õnneks ikkagi tartlanna arvele. 23:21. Madinat jätkus 54 minutiks.

Taiwani sulgpallurist polnud Kuubal pääsu ka õhtuses veerandfinaalis, seal ootas teda Yu-Hsun Huang, kellele ootas tasumist tänavuse Estonian Internationali finaalis saadud kaotus 21:13, 11:21, 11:21. Revanši siiski ei tulnud. Lootusrikkam oli avageim, milles Kuuba pääses ette 13:7, kuid järgmise 17 punkti jagamisel kasvatas oma skoori vaid kolme punkti võrra. Huang võitis 21:16. Teises geimis läks Huang seisult 2:2 oma teed. Intervalliks oli ta ees 11:3 ning võitis lõpuks 21:7. See veerandfinaal sai läbi 32 minutiga.

Poolfinaalides kohtuvad Neslihan Yigit (Türgi) ja Ching Ping Huang (Taiwan) ning Yu-Hsun Huang (Taiwan) ja Amalie Schulz (Taani). Esimese asetusega Kirsty Gilmour (Šotimaa) kaotas teises ringis Tara Shahile (India) 21:17, 20:22, 14:21. Shah omakorda jäi kaheksa parema seas alla Yigitile 15:21, 21:12, 17

Naiste paarismängus oli Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütlil 32 paariga põhitabelis neljas asetus. Kui avaringi kohtumises Stella Balenovići ja Luna Šabaniga Horvaatiast oli meie paar selges ülekaalus (21:9, 21:11), siis teise ringi vastasseis Taiwani paariga Pin-Chian Chiu ja Ciou-Tong Tung oli juba tõsisem katsumus. Avageimis juhtisid tartlannad 9:7, lubasid siis vastastel viigistada 9:9 ent algatasid koheselt 7:0 spurdi. 9:16 kaotusseisust Taiwani neiud enam ei välja tulla ei suutnud ning avageim Triitoni paarile 21:16.

Teises geimis olid juhtiv pool Chiu ja Tung. Nende 13:7 eduseisu suutsid Marran ja Rüütel küll veel tasandada (13:13) ja korraks juhtimagi minna, aga vastased leidsid uut jõudu, minnes ette 18:14. Veel viigistasid meie neiud (18:18), kuid geimi lõpp kuulus siiski vastastele ja võit neile 21:19. Kolmandas geimis tasandus taiwanlannade 5:0 algedu kiiresti tasavägiseks punktivahetuseks. Meie paar juhtis 20:19 ja 21:20, kuid päästev punkt jäigi paraku vormistamata. Taiwani paar võitis 24:22 ja edenes kaheksa parema sekka.