Alates jaanuarist on Eesti U-17 koondisel uus peatreener noor ja ambitsioonikas Robert Kasela, teatab Eesti Sulgpalliliit. Mängijana kaks korda Eesti täiskasvanute meistriks kroonitud Kasela on treenerina töötanud alates 2014. aastast ning täna on tema koduklubiks SK Triiton, kus ta treenib klubi esindusgruppi ning tippmängijaid. Treenerina on ta omandanud Rahvusvahelise Sulgpalliföderatsiooni II taseme kvalifikatsiooni ning Eestis V taseme treenerikutse.

Robert Kasela. Foto: YouTube

Uue peatreeneri sõnul on tema peaeesmärk treenida koondist sügisel toimuvateks U-17 Euroopa meistrivõistlusteks. Selles suunas liikudes soovib ta, et mängijate areng oleks jätkuv, kasvaksid nii professionaalsus kui ka enesekindlus. „Oluline on see, et mängijad ise jääksid oma treeningute ja turniiridega rahule ning oleksid motiveeritud jätkama treenimist ning võistlemist. Kui see mul treenerina õnnestub, võin rahule jääda,” arvas Robert Kasela.

Oma peamist rolli koondise treeneri ametis näeb Robert mängijate õigel häälestamisel, vormi ajastamisel ning ühtse tiimi loomisel just U-17 EM-võistlusi silmas pidades. „Õnneks on meil häid kandidaate palju ning konkurents on alati tervitatav. Selleks, et mängijad parimasse vormi viia, oleme plaaninud mängjatele korraldada mitmeid treeningkogunemisi ning osaleda ka erinevatel välisvõistlustel,” kirjeldas Robert Kasela tulevast tööd koondise eesotsas.

Peatreeneri abiline on samuti SK Triitonis noori juhendav Mihkel Talts.

***
Lisaks treenerite määramisele andis sulgpalliliit teada ka uue tegevjuhi ametisse määramisest.  Omaaegselt kahekordselt Eesti meistrilt Kai-Riin Salustelt võttis teatepulga üle Mario Saunpere. Sulgpallis Eesti noortekoondisse kuulunud Saunpere oli enne sulgpalliliitu tööle asumist ametis panganduses ning Inglismaal kõrghariduse omandamise ajal praktikal ühes sealses jalgpalliklubis. Tegevjuhi peamised tööülesanded on liidu töö juhtimine, sulgpalli arendusprojektid ning suhted partnerite ja toetajatega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga