Bangkokis võidutsesid Euroopa meistrid

Uue aasta kaks esimest tippklassi (kategooria HSBC BWF World Tour Super 1000) mängijaile mõeldud turniiri peetakse Bangkokis. Esimene neist, Yonex Thailand Open, lõppes Tai pealinnas pühapäeval, 17. jaanuaril, teine sama kategooria turniir kannab nime Toyota Thailand Open ning sellel lüüakse pall mängu alates teisipäevast, 19. jaanuarist. Esimesel nädalal puudusid eliitseltskonnast vaid Hiina ja Jaapani tipud.

Pühapäeval finaalidega päädinud Yonexi turniiril võidutsesid üksikmängudes valitsevad Euroopa meistrid. Meeste üksikmängus aastast 2012 neljal EM-il järjest medali teeninud (kullad 2016 ja 2018 ning pronksid 2014 ja 2017) Viktor Axelsen sai hakkama sellise trikiga, et võitis viimase Super 1000 turniiri enne koroonapandeemia algust (All England Open märtsis) ning ka esimese pärast viirust peetud selle kategooria turniiri.

Neljandana tabelisse paigutatud taanlane alistas finaalis Hongkongi sulgpalluri Ka Long Angus Ng’i 21:14, 21:14. Viimane oli  tasavägises poolfinaalis jagu saanud Axelseni vastasest viimatises All Englandi finaalis Tien-Chen Chou’st (Taivan) 17:21, 21:18, 21:15. Axelseni enda aitas finaali samuti kolmegeimilises heitluses saavutatud 21:19, 13:21, 21:13 võit viienda asetusega Anthony Sinisuka Gintingi (Indoneesia) üle.

Mullu Thailand Mastersil võidutsenud Axelsen ja Ng kohtusid omavahel üheksandat korda, kusjuures kõik kaheksa varasemat matši olid lõppenud hongkonglase võiduga. 4. jaanuaril 27-aastaseks saanud taanlase õnn pöördus lõpuks Tai pealinnas. Finaali mõlemad geimid olid peaaegu identsed – Axelsen sai algedu, poole geimi peal tasakaalustas Ng seisu, kuid geimi lõpp kuulus taanlasele.

„Muidugi olen õnnelik ja uhke. Olin sellele turniirile tulles natuke omapärases olukorras, sest pärast viimast mängimist on juhtunud palju asju. Hüppeliigese lõikusest taastumise järel olen treeninud nii palju kui võimalik, kuid oma tegelikku seisu ma siia tulles ei teadnud,“ tõdes koroona ajal tütre isaks saanud Axelsen. „Olen võidu üle tõesti õnnelik, sest sel turniiril kergeid vastaseid polnud,“ lisas taanlane.

Carolina Marin. Foto: hkopenbadminton.org

Kui meeste turniirilt pidi maailma esireket Kento Mamota koroonaviirusse haigestumise tõttu eemale jääma, siis naiste üksikmängus oli peaaegu aasta aega muutusteta püsinud BWF-i tabeli tipp Tzu–Ying Tai (Taiwan) kohal ning meisterdas end nelja kahegeimilise võiduga ka finaali. Seal oli tema vastane valitsev olümpiavõitja Carolina Marin. Pärast vigastusest paranemist oli see hispaanlannale kaheksas turniir järjest jõuda nelja parema hulka (poolfinaali või finaali), kuid võistluse viimane mäng võidukalt lõpetada tuli välja alles Bangkokis.

Tai ja Marini seni viimane kohtumine mullu märtsis All England Openil oli lõppenud Taiwani sulgpalluri võiduga, kuid seekordne finaal ei jätnud võitjas kahtlust. Marin läks avageimis ette 11:6, suurendas pärast intervalli edu juba kaheksale punktile ning võitis geimi 21:9. Ka teises geimis haaras Marin kohe initsiatiivi ning ehkki Tai hakkas nüüd tõsisemalt vastu, lõppes ka see geim olümpiavõitja eduks 21:16. Viimati võitis Marin tippturniiri 2019, mil China Openil oli tema finaalipartneriks samuti Tai.

„Olen tõeliselt õnnelik, mul pole sõnu kirjeldamaks läbielatut. Suutsin keskenduda kogu kohtumiseks ning minu otsusekindlus oligi selle matši võti,“ ütles Marin pärast esikohakohtumist. „Tahan tänada BWF-i ja siinse turniiri korraldajaid, sest tänu neile saime sel raskel ajal taas heal turniiril mängida. Ka mulle isiklikult oli 2020. aasta raske, nii et olen õnnelik, et saan sellest taastuda. Nüüd on mu mõtted juba selle aasta tähtsaimate võistluste, olümpia ja MM-i juures,“ lisas ta.

Eurooplastest jõudsid nelja parema sekka veel taanlanna Mia Blichfeldt naiste üksikmängus ning Prantsuse segapaar Thom Gicquel ja Delphine Delrue.

Segapaarismängus oli tailastel Praveen Jordanil ja Melati Daeva Oktaviantil võimalus korrata Axelseni trikki, kuid All England Openi tšempionid kaotasid finaalis samale Tai paarile, keda Birminghamis võideti, Dechapol Puavaranukrohile ja Sapsiree Taerattanachaile.

YONEX THAILAND OPENI ESINELIKUD

MEESTE ÜKSIKMÄNG

1. Viktor Axelsen, Taani (4.) 21:14, 21:14
  2. Ka Long Angus Ng, Hongkong (7)
  3. Anthony Sinisuka Ginting, Indoneesia (5)

2. V Shem Goh ja Wee Kiong Tan, Malaisia
  3. Solg-Yu Choi ja Seung-Jae Seo, Lõuna-Korea (7)
  4. Leo Rolly Carnando ja Daniel Marthin, Indoneesia

NAISTE PAARISMÄNG

1. Greysia Polii ja Apriyani Rahayu, Indoneesia (5) 21:15, 21:12
  2. Jongkolphan Kititharakul ja Rawinda Prajongjai, Tai (7)
  3. So-Hee Lee ja Seung-Chan Shin, Lõuna-Korea (3)
  4. So-Yeong Kim ja Hee-Yong Kong, Lõuna-Korea (4)

SEGAPAARISMÄNG

1. Dechapol Puavaranukroh ja Sapsiree Taerattanachai, Tai (1) 21:3, 20:22, 21:18
  2. Praveen Jordan ja Melati Daeva Oktavianti, Indoneesia (2)
  3. Seung-Jae Seo ja Yu-Jung Chae, Lõuna-Korea (4)