Triitoni mängijad jõudsid kümnesse finaali

Tartu Ülikooli spordihoone neljateistkümnel sulgpalliväljakul selgusid laupäeval pika mängupäeva lõpuks need üksikmängijad, kes pühapäeval alates kella 10-st Eesti GP-sarja neljandal etapil kõigis neljas liigas esikoha pärast mängima hakkavad. Paarismängudes mängiti seitse finaali juba laupäeval, ülejäänud viis jäid pühapäevaks.

MEISTRILIIGA

MÜ: Raul Must (Tondiraba SK, 1) – Karl Kert (Veeriku Badminton, 2)

Sama võistluspaar on Eesti meistrit selgitanud viimased kolm aastat ning kõik korrad on peale jäänud esireket. Must käis laupäeval platsil kolm korda ning võitis kõik vastased kahes geimis. Kõige tasavägisem oli esimese ringi mängu esimene geim, kus Andrei Schmidt (Triiton) teenis meistri vastu 18 punkti. Andrei jätkas mänge lohutusturniiril (kohad üheksandast allapoole) ning võitis selle. Triitoni parim oli Mihkel Talts, kes kaotas poolfinaalis Mustale. Balti noorte meistrivõistlustel kolm kulda teeninud Hugo Themas jäi veerandfinaalis alla Kerdile 16:21, 13:21. Veerandfinaali jõudis Triitoni mängijaist veel Robert Kasela, kaotades seal Taltsile.

NÜ: Helis Pajuste (Triiton, 1) – Ramona Üprus (TÜASK, 2)

Kaheksa naismängija mõõduvõtus oli ka rahvusvahelist kõla, sest külakosti tõi Balti noorte seas parimaks osutunud lätlanna Anna Kupča. Oma kodus eestlannad lõunanaabrile siiski finaalipaika ei pakkunud. Ramona Üprus kaotas küll poolfinaalis avageimi Kupčale 13:21, kuid kosus teises (21:15) ja kolmandas juba valitses (21:9). Pühapäeval tuleb taaskordamisele eelmise aasta meistrivõistluste pronksilahing, sest Helis Pajuste (Triiton) võitis oma poolfinaalis klubikaaslase Emili Pärsimi 22:20, 21:11.

MP: Kristjan Kaljurand / Raul Käsner (TÜASK, 1) – Mario Kirisma / Robin Schmalz (TSKeskus, 3) 16:21, 21:12, 21:19

Alates 2015. aastast Eesti meistrivõistlustel vaid võite tunnistanud Kaljurand ja Käsner küll võitsid, kuid Tallinna noorsandid andsid valitsejatele korraliku lahingu. Parima Triitoni paarina jõudsid teise asetusega Robert Kasela ja Mihkel Talts välja poolfinaali, kus aga kaotati Kirismale ja Schmalzile 18:21, 13:21.

NP: Anna Kupča / Jekaterina Romanova (Läti) – Kertu Margus (TÜASK) / Editha Schmalz (ToSK) 21:19, 21:13

Mis Kupčal naiste üksikmängus tegemata jäi, tegi ta koos kaasmaalanna Romanovaga teoks naiste paarismängus. Avaringis võideti kahes geimis (21:12, 21:14) Triitoni paar Emili Pärsim ja Marelle Salu ning poolfinaalis pandi kolmes geimis paika ka teise asetusega Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu (TÜASK). Pärsim ja Salu võitsid lohutusringi ja olid selle etapi viiendad.

SP: Oskar Männik / Ramona Üprus (TÜASK, 1) – Kristjan Kaljurand / Hannaliina Piho (TÜASK, 3)

Ülikooli rahva omavaheline finaal jääb pühapäevaks. Kahest poolfinaalist tasavägisemas kaotasid Kaljurand ja Piho avageimi teise asetusega Mihkel Taltsi ja Kertu Marguse (TÜASK) vastu 17:21, kuid loovutasid teises vastastele 10 ja kolmandas 12 punkti. „Puhtad“ Triitoni paarid (Mikk Õunmaa – Helis Pajuste, Hugo Themas – Marelle Salu) jäid pidama veerandfinaalis.

ESILIIGA

MÜ: Marti Joost (Nõo SK) – Mihkel Mart Liim (Triiton, 6)

Esimese asetusega Karl Aksel Männik (Nõo SK) kaotas veerandfinaalis oma klubikaaslastele Joostile 18:21, 16:21. Viimane oli esimeses ringis auti mänginud Rasmus Roogsoo (Triiton).

NÜ: Riina Täht (Võru SK, 4) – Karolina Pintšuk (TÜASK)

Ainus Triitoni esindaja Lumikki Liias kaotas veerandfinaalis Tähele 19:21, 16:21.

MP: Erko Kasekamp (Triiton) / Teet Smidt (Veeriku) – Mihkel Mart Liim / Reimo Rajasalu (Triiton)
NP: Kätrin Lepp / Katre Siliksaar (Triiton) – Marta Kaart (Triiton) / Riina Täht (Võru SK, 2) 21:17, 15:21, 21:14
SP: Toomas Vallikivi / Triinu Tombak  (TSK, 3/4) – Taimar Talts / Külli Eiche (TSK, 3/4) 13:21, 21:15, 21:13

II LIIGA

MÜ: Timo Mägi (Veeriku Badminton) – Siim-Oskar Liivla (Veeriku Badminton)
NÜ: Annabel Mutso (Triiton) – Polina Rjabušenko (Jõhvi SK)

MP: Oliver Leppik (Pärnu SK) / Janar Ojalaid (TÜASK) – Andreas Sepp / Alar Tiideberg (Veeriku Badminton) 21:16, 21:17

Esimese asetusega Martin Möller ja Keshav Nagpal (Triiton) jäid poolfinaalis alla Leppikule ja Ojalaidile 17:21, 19:21.

NP: Polina Rjabušenko (Jõhvi SK) / Kadri Sepp (ToSK, 2) – Kristi Kuuse / Alla Roosimäe (Veeriku Badminton, 4) 17:21, 21:8, 21:16

Kolmanda asetusega Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk pidid poolfinaalis tunnistama hilisemate võitjate paremust 13:21, 19:21.

SP: Kalle Tiitso (Triiton) / Alla Roosimäe (Veeriku Badminton, 3) – Matt Redfearn (Ingl.) / Terje Arak (TÜASK, 1) 12:21,21:17, 21:17

Priit Põder ja Annabel Mutso (Triiton) kaotasid poolfinaalis rahvusvahelisele paarile 16:21, 17:21.