GP-4 kirsiks tordil oli meeste üksikmängu finaal

Tartu Ülikooli spordihoones selgusid pühapäeva pärastlõunaks kõik Eesti GP-sarja neljanda etapi parimad.

MEISTRILIIGA

MÜ: Raul Must (Tondiraba SK, 1) – Karl Kert (Veeriku Badminton, 2) 20:22, 21:13, 22:20

See finaal oli võistluste viimane ning mõnikümmend saali jäänut ei pidanud kahetsema – vägev mäng oli. Must ja Kert on viimased kolm aastat Eesti meistrivõistluste finaalis heidelnud, kuid alati on peale jäänud Must ning alati kahes geimis, viimati mullu augustis Tartus 21:11, 21:11. Nüüd olid samad mehed samal väljakul, aga mängu (ja võrdset mängu) oli varasemast hoopis rohkem. Avageimis teenis esimese punkti Must, kuid ridamisi valele poole võrku jäänud pallid aitasid vastase ette 5:1 ja puhkepausiks 11:5. Korraks juhtis Kert juba kaheksa punktiga (14:6), kuid peagi oli seis 14:14. Musta kaks tõrjet lendasid auti ning konkurent pääses uuesti ette 18:15 ent seegi polnud veel otsustav. Must viigistas pika ralli lõpetuseks 19:19, kuid Kert leidis seejärel platsil koha, kuhu vastane enam tema lööki tõrjuma ei jõudnud ning teenis esimese geimpalli. Võrgus peatunud sulepall aitas Musta taas viigini. Seejärel tuli tohtril praavitada Kerdi veritsema hakanud paremat põlve. Paus tuli kasuks kannatanule, kes rabaku ja vastase võrku löögi järel võitis geimi 22:20. Millal Raul Must viimati mõnele kodusele konkurendile ametlikul turniiril geimi kaotas? Kohalolijad ei mäletanud.

Karl Kert ja Raul Must. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Teise geimis sai paremini liikuma Must, kes kasutas nüüd väljakut hoopis efektiivsemalt ning seadis Kerdi pideva surve alla. Eduseis kasvas 2:1-lt 6:1-le ja intervalliks oli see 11:4. Lähemale kui neli punkti (12:16) Kert enam ei jõudnudki, geimi võitis Must 21:13. Kolmandas geimis sai Kert algedu 3:0, järgnesid viigiseisud 4:4, 7:7. Sealt edasi sai end ise häälekalt mängima ergutanud ning ühe reketi elupäevad lõpetanud Kert ette 11:7 ja 12:8. Ent Must näitas taas võitlejahinge. Aastatega kogunenud löökide ja tõrjete arsenali oskuslikult kasutades sundis ta vastase järjest eksima, jõudis viigini 13:13 ning läks vägeva rabakuga võrgu kohalt otsustavat geimi esimest korda juhtima 14:13. Murrangut siiski ei sündinud, sest Kert püsis mängus ning seisul 20:19 oli just temal kasutada esimene matšpall. Tartlase ründelöök maandus aga napilt audis ja Must sai võimaluse. Mängu lõpetasid Kerdi kaks piirile suunatud, kuid paraku siiski auti lennanud palli. Must võitis 22:20 ning kogu mängu 2:1. Mis saab mõne nädala pärast Tallinnas peetavail Eesti meistrivõistlustel? Kihlvedusid võib juba sõlmida küll! Ühtlasi oli Tartu turniir (või vähemalt selle finaal) mõlemale hüvaks kondiprooviks tuleval nädalal Tallinnas peetava Yonex Estonian Internationali eel.

NÜ: Ramona Üprus (TÜASK, 2) – Helis Pajuste (Triiton, 1) 21:18, 14:21, 21:12

Eesti mulluste meistrivõistluste pronksiheitluse osaliste seekordne mõõduvõtt lõppes erinevalt augustikuisest Üpruse kasuks 2:1. Selles finaalis kaotas hilisem võitja teise geimi, aga suutis kolmandas oma stiili hoides vastase piisavalt eksima sundida. Pajuste jättis maha ka õnnejumalanna, sest nii mõnelgi korral võinuks võrk punkti teenimiseks kasvõi millimeetrikese madalam olla…

SP: Kristjan Kaljurand / Hannaliina Piho (TÜASK, 3) – Oskar Männik / Ramona Üprus (TÜASK, 1) 23:21, 21:13

Ülikooli akadeemilise spordiklubi rahva omavaheline finaal pakkus nauditavaid pallivahetusi, eriti esimese geimis. Kolmanda asetusega kogenenumad oskasid esimese asetusega noorematest seekord veel paremini. Kristjan Kaljrand oli seekordse turniiri üks kolmest kahekordsest võitjast. Laupäeval oli ta koos Raul Käsneriga parim ka meeste paarismängus.

ESILIIGA

MÜ: Marti Joost (Nõo SK) – Mihkel Mart Liim (Triiton, 6) 21:14, 20:22, 21:12

Võitja mängis vahva turniiri. Esimese ringis tegi ta tuule alla oma paarismängu partnerile (koos võideti sügisel U-15 meistrikuld) Rasmus Roogsoole (Triiton) 21:13, 21:6, veerandfinaalis võttis rajalt maha klubikaaslase, esimese asetusega Karl Aksel Männiku 21:18, 21:16. Finaal Joostist vähemalt kahe pea jagu pikema Liimi vastu kulges tasavägiselt vaid teises geimis, mis triitonlasel napilt võita õnnestus. Esimest ja kolmandat valitses Nõo noormees.

NÜ: Riina Täht (Võru SK, 4) – Karolina Pintšuk (TÜASK) 21:12, 21:15

Võitis Võru sulgpallielu üks eestvedajaid. Ainus Triitoni esindaja Lumikki Liias kaotas veerandfinaalis talle 19:21, 16:21.

MP: Erko Kasekamp (Triiton) / Teet Smidt (Veeriku) – Mihkel Mart Liim / Reimo Rajasalu (Triiton) 21:12, 21:10

Õpilane ja treener pidid eakamate meesvastaste paremust tunnistama.

Annabel Mutso. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

II LIIGA

MÜ: Siim-Oskar Liivla (Veeriku Badminton) – Timo Mägi (Veeriku Badminton) 21:14, 21:16

Et esikoht läheb Veeriku kanti, oli selge juba laupäeval. Priit Põder ja Martin Kajandi jõudsid alagrupist veerandfinaali (kuus paremat), kuid seekord mitte kaugemale.

NÜ: Annabel Mutso (Triiton) – Polina Rjabušenko (Jõhvi SK) 22:20, 21:16

Sulgpallur idapoolselt Virumaalt mängis hästi, aga sügisel U-15 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustelt kolm pronksi teeninud tartlanna oli veidi hakkajam ning jättis vastase teisest esikohast Tartus ilma (laupäeval oli Rjabušenko koos tallinlanna Kadri Sepaga võitnud naiste paarismängu).

III LIIGA

MÜ: Andre Looskari (Nõo SK) – Ülari Pärnoja (Kuuse SK) 21:19, 22:20

Selles finaalis mängis poiss (U-11 vanuseklassi valitsev Eesti meister) täismehe üle. Küll napilt, aga kindlalt, kahes geimis!

NÜ: Kaisa Liis Lepp (Triiton) – Liispet Leemet (Triiton) 21:16, 7:21, 21:14

Klubikaaslased lõid palli üle võrgu kolm geimi. Leemet kaotas esimese geimi, kuid loovutas teises vastasele vaid seitse punkti. Paraku kolmandas tal seda korrata ei õnnestunud ja võidu vormistas enda nimele Lepp.

MP: Marten Põder (Triiton) / Kaspar Sorge (TÜASK, 1) – Oskar Laanes / Oliver Puhtla (Triiton, 2/3) 17:21, 21:12, 21:8

Valitsevad noortemeistrid (U-13) Põder ja Sorge võitsid, kuid esimeses geimis suutsid Lannes ja Puhtla favoriite üllatada.

NP: Liispet Leemet / Annabel Mutso (Triiton, 1) – Eva Maria Krupp / Christia Noormets (Triiton, 2) 21:12, 21:7

Leemet sai üksikmängu finaalikaotuse eest lohutust, Mutso tõusis Kristjan Kaljuranna kõrvale teiseks kahekordseks võitjaks sel nädalavahetusel.

SP: Marten Põder / Romili Vakk (Triiton) – Allar Lutsar / Mari Kalk (Fööniks SK, 2) 21:15, 21:15

Triitonlased tõestasid, et 21:14, 21:18 võit poolfinaalis esimese asetusega Aleksander Rosenblati ja Jekatetrina Kulajeva (Ulsans) üle polnud paljalt juhus. Oliver Puhtla ja Kaisa Liis Lepp jäid pidama poolfinaalis. Paarismängudes viimati kahekordseks Eesti noortemeistriks (U-13) kroonitud Marten moodustas sel turniiril koos Kristjan Kaljuranna ja Annabel Mutsoga kahekordsete tšempionite klubi.