Kui veebruarikuu ainsaks märkimisväärseks rahvusvaheliseks turniiriks jääb tuleval nädalal Soomes Vantaas peetav segavõistkondade EM-võistluste finaalturniir Vana Maailma kaheksa tugevama koondise vahel, siis märtsikuine sulgpallikalender oli veel selle nädala alguses toimumiste suhtes lootusrikkam.

Tänase seisuga 2.–7. märtsini Baselis Yonex Swiss Open peetakse, kuid nädal hiljem, 9.–14. märtsini, Mülheimi kavandatud Yonex German Openi kohta tuli neljapäeval, 11. veebruaril ärajäämisest teatanud otsus. Põhjuseks tedagi mis – COVID-19 pealetung. Baseli turniir kuulub BWF Super 300 kategooriasse ning selle auhinnafond on 200 000 dollarit (samad olnuks numbrid ka Mülheimi turniiri puhul). Eelülesandmiste põhjal pole Šveitsis tugevamatest kohal Jaapani, Hiina ja Taiwani sulgpallureid.

Tänase seisuga on Triiton (ja Eesti) Baselis esindatud kahes mänguliigis. Naiste üksikmängus pääses 32 osaleja sekka põhitabelisse (valikturniiri Šveitsis ei peeta) Kristin Kuuba (BWF-i edetabeli 55.), naiste paarismängus on mänguõigus Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütlil (edetabelis 61. koht).

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran mullusel Odense turniiril. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Naiste üksikmängus on esimene asetus jaanuaris Bangkokis kaks turniiri võitnud ning kolmandal finaali jõudnud Carolina Marinil (Hispaania). Valitseva olümpiavõitja finaalivastaseks peaks tabeli järgi olema valitsev maailmameister Pusarla Venkata Sindhu (India). Poolfinaalikohta ennustab edetabel Pornpawee Chochuwong’ile (Tai) ja Mia Blichfeldtile (Taani). Just maailma reitingus 11. kohal paiknev 23-aastane Chochuwong ongi Baselis Kuuba esimene vastane. Bangkokis peetud World Touri finaalturniiril mängis tailanna end kodurahva ees välja poolfinaali, kus kaotas Marinile mõlemas geimis 13:21. Selle paari võitja saab 16 parema seas mängida kas Gregoria Mariska Tunjungi (Indoneesia) või Line Højmark Kjærsfeldti (Taani) vastu.

Naiste paarismängus on Marrani ja Rüütli vastas teiselpool võrku Kilasu Ostermeyer ja Franziska Volkmann. Koos on sakslannad viimatises maailma edetabelis 164. kohal (koos Eva Janssensiga kuulub Ostermayerile koguni 84. koht), mullu sügisel jõuti nii Saarbrückenis kui Odenses kaheksandikfinaali.

Teises ringis ootavad selle paari võitjat kindlasti taanlased, kas viienda asetusega Maiken Fruergaard ja Sara Thygesen või Julie Finne-Ipsen ja Mai Surrow. Baseli turniiri finaalipaar peaks edetabeli põhjal tulema Aasiast:  Jongkolphan Kititharakul ja Rawinda Prajongjai Taist ning Mei Kuan Chow ja Meng Yean Lee Malaisiast.

Meeste üksikmängus on esimene asetus sarnaselt Mariniga Bangkokis kaks turniiri võitnud ning kolmandas finaalis mänginud Viktor Axelsenil (Taani), kuid tema kaasmaalane, World Touri finaalturniiri võitja Anders Antonsen Šveitsi kohale ei tule. Lisaks Axelsenile on eurooplastest esikaheksasse asetuse (kolmanda) saanud veel vaid Rasmus Gemke (Taani).

Turniiritabel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga