Maailma vanimal ja prestiižikaimal sulgpalliturniiril All England Openil saavad tänavu kaasa teha ka kolm Triitoni mängijat. Reedel, 12. veebruaril avaldati tänavusele, arvult 113. turniirile kvalifitseerunute esimesed nimekirjad ning naiste üksikmängus on osalejate seas Kristin Kuuba ning naiste paarismängus Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Neljas Eesti esindaja Artur Zalužnõi on Birminghamis ametis peakohtuniku asetäitjana.

Kõigis viies mänguliigis sel aastal kvalifikatsiooniturniiri ei peeta ning alustatakse kohe 32 osalejaga tabelis. Kuuba on esimeses nimistus 30., meie paar 27. kohal. Üksikmängus on maailma edetabeli esikümnest üles antud kuus mängijat, neist neli esimest on Tzu Ying Tai (Taiwan, edetabeli 1.), Carolina Marin (Hispaania, 3.), Nozomi Okuhara (Jaapan, 4.) ja Akane Yamaguchi (Jaapan, 5.). Paarismängus on lubanud kohal olla edetabelit juhtivad jaapanlannad Yuki Fukushima ja Sayaka Hirota ning kolmandal real paiknevad Wakana Nagahara ja Mayu Matsumoto.

Naistest juhib maailma edetabelit Tzu-ying Tai (Taiwan). Foto: YouTube

Taasiseseisvumise järel on eestlastest All England Openil osalenud vaid Kati Tolmoff. 2004. aastal jäi endine tartlanna pidama valikturniiri veerandfinaali, sest kaotas seal Anne Marie Pedersenile (Taani) 5:11, 1:11. Aasta hiljem kohtus Tolmoff põhitabeli esimeses ringis (64 seas) Mew Choo Wongiga (Malaisia) ja kaotas 1:11, 1:11. 2006 oli ta avaringis vaba, 32 hulgas kaotas aga lõpuks poolfinaali jõudnud Mia Audina Tjiptawanile (Holland) 6:11, 6:11.

Tänavune All England Open on kavandatud Arena Birminghami 17.–21. märtsini, HSBC BWF World Tour Super 1000 kategooria turniiri auhinnafond on tänavu veidi väiksem kui mullu, 850 000 dollarit.

Turniir Birminghamis algab kolmapäeval, 17. märtsil, mil on kavas pidada kõik 80 esimese ringi mängu. Järgmisel päeval selgitatakse 40 mänguga kõik veerandfinalistid. Reedel on veerand- ja laupäeval poolfinaalide päev. Võitjaid hakatakse selgitama pühapäeval, 21. märtsil Eesti aja järgi keskpäevast alates.

Mullu oli All England Open viimane turniir, mis ka Suurbritannias juba puhkenud koroonapandeemia kiuste ikkagi lõpuni mängiti. Meestest võidutses veidi vähem kui aasta tagasi Viktor Axelsen (Taani), naistest sai esikoha Tzu-ying Tai (Taiwan). Naispaaridest võidutsesid Fukushima ja Hirota, meeste paarismängus tõid jaapanlastele kõigi aegade esimese esikoha Hiroyuki Endo ja Yuta Watanabe. Segapaarismängus saatis edu indoneeslasi Praveen Jordanit ja Melati Daeva Oktaviantit.

Naiste üksikmängu ja naiste paarismängu osalejad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga