Triiton tegi juunioride seas puhta töö

Septembrikuu kolmandal laupäeval sai Eesti noorte sulgpallivägi kokku Jüril, kus vastvalminud Lenne Sulgpallikeskuses peeti noorte GP-sarja neljas osavõistlus. Hästi läks uue saali rohketel väljakutel Triitoni sulgpalluritel – juunioride (U-19) vanuseklassis noppisid selle klubi esindajad kõik viis esikohta.

Mõlemad üksikmängude finaalid olid triitonlaste siseasi. Noormeeste esikohamängus võitis Hugo Themas klubikaaslase Andrei Schmidti 21:19, 19:21, 21:13. Poolfinaalis võitsid mõlemad tartlased kolmes geimis võõrustaja, Raul Musta Sulgpalliklubi esindajaid, Themas Rene Leemani ja Schmidt Chris-Robin Taltsi. Neidude finaalis mängiti samuti kolm geimi ning Marelle Salul õnnestus tabelisse esimesena paigutatud Emili Pärsimi vastu võita neid kaks – 21:6, 16:21, 21:14.  Finaal vältas 47 minutit.

Noormeeste paarismängus teenisid esikoha Schmidt ja Themas, võites finaalis Chris-Robin Taltsi ja Tregert Gustav Värvi (TÜASK) 18:21, 21:15, 21:16. Poolfinaalis saadi kolmes geimis jagu Leemanist ja Rasmus Taltsist. Seitsme naispaari konkurentsis olid võidukad Elisaveta Berik ja Emili Pärsim 21:14, 19:21, 21:19 finaalieduga Heili Merisalu (Nõo SK) ja Emilia Šapovalova (TÜASK) üle. Poolfinaali jõudsid ka kaksikõed Annabel ja Meribel Rohtla. Hugo Themas teenis oma kolmanda esikoha segapaarismängus, kus koos Marelle Saluga saadi finaalis 21:15, 21:14 võitu esimese asetusega Chris-Robin Taltsist ja Emili Pärsimist. Kolmandat kohta jäid jagama Värv ja Merisalu.

Hugo Themas noppis Jüris kolm esikohta. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Alla 17-aastaste vanuseklassis teenisid esikoha Karolina Pintšuk (TÜASK) ja külaline Ukrainast Kirilo Kolesnitšenko. Teise koha võitles Pintšuk välja üksikmängus, samuti Liispet Leemet ja Christia Noormets (Triiton) ning Karl Jonas Lõhmus ja Leemet paarismängudes. Kolmanda kohaga tulid Jürilt koju Lõhmus ja Leemet üksikmängus ning Liine Schults ja Emma Themas (Veeriku Badminton) naispaarismängus.

U-15 vanuseklassis võitis kõiki Kaspar Sorge (TÜASK), finaalis alistus talle pärast vihast võitlust Oliver Puhtla (Triiton) 20:22, 19:21. Emil Penner (Nõo SK) oli kolmanda koha saajaid. Tüdrukute seas oli Carmella Krislin Kruus (Triiton) finaalis parem Marta-Helena Pallonist (Veeriku Badminton) 21:19, 21:14. Marten Põder (Triiton) ja Sorge lõid platsi puhtaks poiste paarismängus, Oskar Laanes ja Puhtla (Triiton) ning Ats Paavel ja Rikko Rõõm (Veeriku Badminton) said tunda rõõmu poolfinaalis mängimisest. Parim tüdrukute paar tuli Veeriku klubist, Marta-Helena Pallon ja Mirtel Värv. Klubikaaslased Greete Kiisk ja Annabel Marie Tamm olid teised. Segapaarismängus võidutsesid Sorge ja Kruus, finaali jõudsid Tauri Jõudu ja Mirtel Värv (Veeriku Badminton).

U-13 vanuseklassis võidutses poiste üksikmängus Andre Looskari (Nõo SK), kolmas oli Koit Hallik (Triiton), tüdrukute seas kaotasid nii Grete-Liis Neemre (Triiton) kui ka Kelly Ojamaa (Nõo SK) poolfinaalis soomlannadele. Paarismängus pälvisid esikoha Looskari ja Rando Penner (Nõo SK), tüdrukute samas mänguliigis olid Keidi Kaasma (Triiton) ja Neemre teised. Segpaarismängus oli Looskari taas võidukas, seekord partneriks Ojamaa. U-11 arvestuses võitis tüdrukute finaalis Mia-Liis Migur (Veeriku Badminton) Eileen Pärsimi (Triiton).