Teise prantsuse paari peale Marrani ja Rüütli hammas ei hakanud

Taanis Odenses peetaval HSBC BWF World Touri Super 750 turniiril Danisa Denmark Open 2020-l jäi Triitoni mängijate naispaari Kati-Kreet Marrani ja Helina Rüütli laeks seekord teine ring. Kui avaringi kohtumises alistati kahes geimis prantslannad Vimala Heriau ja Margot Lambert, siis teise samalt maalt tulnud paariga Émilie Lefel ja Anne Traniga läks juba raskeks.

32-aastane Lefel ja temast kaheksa aastat noorem Tran paiknevad maailma edetabelis kõrgel 30. kohal ning said 2018. aastal Huelvas selles mänguliigis EM-võistluste hõbeda. Viimatistel Euroopa mängudel Minskis kaotasid Marran ja Rüütel just sellele paarile veerandfinaalis 19:21, 20:22. Lõpuks teenisid prantslannad pronksi.

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran Odense turniiril. Foto: badmintoneurope.com/Badmintonphoto

Odenses algas esimene geim meie paarile siiski lootusrikkalt, sest juhiti 2:1, 3:2, 7:4 ja viimast korda 10:7. Seejärel teenisid prantslannad neli punkti järjest ja olid puhkepausiks ees 11:10. Geimi teises pooles haarasid sel turniiril kaheksanda asetusega Lefel ja Tran aga kohe initsiatiivi ja läksid ette 16:12. Korraks suutsid Marran ja Rüütel kaotusseisu küll veel kahepunktiliseks (15:17) mängida, kuid siis kadus järg lõplikult käest. Prantsuse paar võitis geimi 21:15.

Teises geimis jagu võrdset mängu vaid esimesteks pallivahetusteks. Seisult 4:4 läksid vastased ette 9:4, saavutasid seejärel kümme punkti järjest (19:4) ning võitsid kohtumise teise geimi 21:5. Kogu vastasseis kestis 28 minutit.

2017 tulid Lefel ja Tran koos Prantsusmaa meistriks, Lefel on kahe erineva partneritega naispaarismängus saanud veel kaks kulda ning segapaarismängus ühe meistritiitli lisaks. Tranil on kodustelt meistrivõistlustelt veel üks kuld 2013. aastast koos Delphine Lansaciga.