Tauri Kilk lõpetas Belgias pjedestaalil

Belgias Herstalis peetud Junior International Seriesi kategooria turniiri Yonex Belgian Junior 2021 oli eestlastest edukaim Tauri Kilk (Triiton), kes noormeeste üksikmängus jõudis poolfinaali ning oli ka finaalikohast vaid ühe setivõidu kaugusel.

Kilk alistas laupäeval esmalt kolmanda ringi kohtumises sakslase Kevin Baumi 21:15, 21:7 ning seejärel veerandfinaalis koondisekaaslase Mario Kirisma (TSKeskus) 21:11, 21:13. Hästi algas esimese asetusega tartlase jaoks ka poolfinaal Yaro van Delseni vastu, sest esimene geim lõppes tema võiduga 21:19. Viienda asetusega belglane ei tunnistanud end aga veel kaotajaks. Ta võitis teise geimi 21:18 ning suutis sama tulemusega peale jääda ka otsustavas kolmandas. Seevastu finaalis võitis van Delsen India sulgpalluri Naren Shankar Iyeri vastu esimese geimi 22:20, kuid kaotas teise ja kolmanda vastavalt 15:21 ja 12:21.

Kirisma võitis Kilgi vastu veerandfinaali jõudmiseks Rayane Mouri (Prantsusmaa) 21:11, 21:15. Kaheksa parema sekka mängis end ka Oskar Männik (TÜASK), kes alistas sakslase Eric Telleri 21:16, 21:15, kuid kaotas siis hilisemale võitjale Iyerile 18:21, 10:21.

Noormeeste paarismängus jõudsid kaks Eeti paari veerandfinaali. Teise asetusega Oskar Männik ja Rannar Zirk (Nõo SK) kaotasid seal hilisematele võitjatele Saksamaalt Jonathan Drespile ja Kenneth Neumannile 17:21, 8:21. Neljandana tabelisse paigutatud Tauri Kilk ja Steven Kristiansen jäid alla Noah Haasele ja Dyon van Wijlickile Hollandist 7:21, 11:21. Mario Kirisma ja Robin Schmalz jäi pidama teise ringi.

Neidude üksikmängus oli Ramona Üpruse (TÜASK) saatus mängida kõrgeima asetusega sulgpalluriga veerandfinaalis. India kodaniku Tasnim Miri vastu kogus Üprus esimeses geimis 15 ja teises 14 punkti ning jäi jagama 5.–8. kohta. Mir läks võidukalt välja lõpuni.

Neidude paarismängus jäid Üprus ja Andra Mai Hoop (TÜASK) samuti pidama veerandfinaali. Süüdlased selles olid sakslannad Anna Mejikovskiy ja Florentine Schöffski, kelle võidunumbriteks kirjutati 21:12, 21:17. Segapaarismängus piirdus teise asetusega Üpruse ja Männiku platsil käimine ühe korraga, kui pingelises veerandfinaalis jäädi alla hollandlastele Dyon van Wijlickile ja Kirsten de Witile 14:21, 22:20, 21:23. Võitjad võitsid ka kogu turniiri.